Söz Pastası Modelleri

4144

Söz törenlerinde genelde daha sade pasta modellerinin tercih edilmesinin nedeni gösterişin daha çok nişan ve düğün törenlerine saklanmasından kaynaklanmaktadır. Tabi ki, yapılacak kutlamanın nasıl planlandığı, nerede yapılacağı, elbise ve fiyatı da söz pastası modelleri arasından seçim yapmayı etkilemektedir.

Söz Pastası Modelleri ve Öneriler

Söz pastası seçerken ilk olarak törenin teması göz önüne alınmalıdır. Son zamanlarda çok farklı tasarımda pastalar söz törenlerinde tercih edilmektedir. Moda ve trendler göz önünde bulundurarak sizlere fikir vermesi açısından en güzel, en farklı söz pastası modellerini sizler için derledik.

Mutlaka incele:  Kız İstemeye Giderken Neler Götürülür?

1Temaya Uygun Söz Pastası Modelleri

Söz pastası modelleri arasından seçim yaparken mutlaka temayı göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin kır düğünü şeklinde söz yapmayı planlıyorsanız floryal desenlerde pasta seçimi daha uygun olacaktır. Seçiminizi etkileyecek bir diğer konu da davetli sayısıdır. Davetli sayısının fazla olduğu törenlerde çift ya da çok katlı modeller sizin için en iyisidir.

3Gelin ve Damat Figürlü Söz Pastası Modelleri

Yıllar ne kadar geçse, trendler ne kadar çok değişse de değişmeyecek bir söz pastası var ki, gelin ve damat figürlü pastalar. İki katlı ya da tek katlı olarak hazırlanan pastanın üzerine çeşitli kompozisyonlarda bu figürleri oturtturarak güzel ve şık bir pasta tercih etmeniz mümkün. Özellikle son zamanlarda marjinal figürler oldukça revaçta.

4Floryal Söz Pastası Modelleri

Özellikle kır töreni şeklinde düşündüğünüz sözler için floryal pasta modelleri vazgeçilmez. Pasta da çiçekler de beymbeyaz şekilde yapılan tasarımlardan ziyade artık pastası beyaz üzerinde renkli çiçekler olacak şekilde tasarlanan söz pastası modelleri son zamanlarda daha çok tercih ediliyor.

5Kişiye Özel Olarak Tasarlanmış Söz Pastaları

Bu pastaların çiftler tarafından tasarlanması ya da organizasyon şirketi tarafından tasarlanmış olsalar bile sözlenen çifte özel olması nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Sözünüzün size özel olması için bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi ve Zaman Planı

6Vintage söz pastalarındaki dantel, boncuk gibi materyallerin ahengi

Vintage severleri tasarımcılar söz pastası anlamında da yalnız bırakmıyor. Eski modellerden hoşlanıyor, dantel ve boncuk gibi nesnelerin uyumuna inanıyorsanız vintage söz pastası modelleri tam size göre.

7Marjinal Söz Pastası Modelleri

Farklı nesnelere benzetilmiş pasta modellerini de sözünüzde kullanabilirsiniz. Mesela mısır koçanına benzetilen bir pasta herkesi çok şaşırtabilir. Ancak marjinal olmak her zaman daha fazla ilgi getirir ve sizi unutulmazlar arasına sokar.

Söz Törenlerinin Olmazsa Olmazı Kurabiyeler

Son zamanlarda söz törenlerinde pasta haricinde söz kurabiyeleri dağıtmak bir gelenek haline gelmiştir. Özellikle tasarım kurabiyeler sözlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Harfli modellerden nişanlık şeklinde süslenmiş modellere, birbirinden farklı şekilli olanlarından çiçek desenlilere kadar birçok farklı söz kurabiye modeli arasından seçim yapabilmek için ‘Söz ve Nişan Kurabiyesi Modelleri’ne göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!