Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Sünnet Kınasında Neler Yapılır? Sünnet Kınası Hazırlıkları

author
Nedim Emre Akın
tarafından 30/04/2021 tarihinde yazıldı.

Sünnet kınası son zamanlarda sıklıkla gerçekleştirilen bir tören haline gelmişken sünnet kınasında neler yapılır sorusu da akılları çelmeye başladı. Normal bir sünnet töreninden farkı nedir ve konukları ağırlamak için neler yapılır konusunda fikre ihtiyacınız varsa yazımızı okuyabilirsiniz.


İyi Bir Sünnet Kınasında Neler Yapılır?

Son yıllarda gösterişli sünnet törenlerinin yanı sıra sünnet mevlüdü ya da sünnet kınası gibi etkinlikler de kendini göstermeye başladı. Tıpkı gelin kına geceleri gibi kına yakılan bu törenler, birçok açıdan farklılık da içeriyor. İşte sünnet kınasında neler yapılır sorusunun yanıtı…


Sünnet kınası temaları

Sünnet kınası genellikle Osmanlı teması içerir. Sünnet kıyafeti yerine çocuğa bir şehzade kıyafeti giydirilir. Bir taht ile içeri getirilir ve bu tahtta çocuk oturtulur. Çoğu zaman sünnet annesi de Osmanlı kıyafetleri giyer.


İkram masası

Konukları iyi ağırlamak için şık bir ikram masası hazırlanır. Bu masada birbirinden lezzetli ikramlar yer alır. Kurabiyeler, çikolatalar ve diğer ikramlar da sünnet kınası temasına göre süslenir.


Sünnet kınası hediyelikleri

Tıpkı diğer etkinliklerde olduğu gibi sünnet kınasında da misafirlere hediyelikler dağıtılır. Sünnet kınasında genellikle minik el havluları hediye edilir. Bu hediyeliklerin üzerine sünnet teması ve çocuğun ismi yer alır.


Sünnet sepeti

İçerisine hediyeliklerin koyulduğu bir sünnet sepeti de hazırlanır. Genellikle sünnet kıyafetinde yer alan şapkaya benzer bir tasarıma sahip olur.


Kurabiye tasarımları

Konuklara ikram edilen ya da paketlenerek hediye edilen kurabiyeler de sünnet temasına göre yapılır. Üzerinde sünnet oldum yazan ya da sünnet aksesuarlarının figürlerinde yapılan kurabiyeler tercih edilir.


Pasta tasarımları

Sünnet kınasına getirilen pasta da sünnet temasını barındıran gösterişli bir pasta olmalıdır. Üzerine çocuğunuzun ismini yazdırabilir ya da resmini bastırabilirsiniz.


Lokum ikramları

Mevlüd ya da kınalarda genellikle lokum ikram edilir. Bunu en şık şekilde yapmak için lokumları çocuğun isminin yer aldığı şık kutular içerisinde ikram edebilirsiniz.


En İyi Sünnet Organizasyon Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Sünnet Organizasyon profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Sünnet Kınasında Neler Yapılır? Sünnet Kınası Hazırlıkları için en iyi profesyonel listesi
4.9 76 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Sünnet Annesi Saç Modelleri İçin Fikirler Sünnet Araba Süsleri Yapımı ve Modelleri Sünnet Buzdolabı Süsleri Fikirleri, Örnekleri ve Modelleri Birbirinden Güzel Sünnet Kapı Süsleme Modelleri, Örnekleri En Güzel Sünnet Davetiye Yazıları, Sözleri ve Fikirleri Düğün, Sünnet İçin Karikatürlü Davetiye Örnekleri, Modelleri, Fikirleri En Güzel Sünnet Davetiye Örnekleri, Modelleri ve Fiyatları Görkemli Bir Sünnet Düğünü İçin Sünnet Şapkası Örnekleri ve Modelleri Kapaklı, Resimli, İlginç ve Güzel Sünnet Davetiyesi Modelleri En Güzel Sünnet Fikirleri: Sünnet Balonları Örnekleri ve Modelleri Sünnet Anı Defteri Yazıları, Modelleri ve Yapılışları Sünnet Mevlüdü Malzemeleri Nelerdir? Neler Gereklidir? Sünnet Davetiyesi Modelleri Farklı Önerileri En Güzel Sünnet Hediyelikleri Önerileri, Modelleri ve Fiyatları En Güzel Sünnet Kurabiyeleri Modelleri ve Fiyatları Sünnet Takı Kurdelesi Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri Birbirinden Güzel Sünnet Mevlüt Hediyelikleri ve Fiyatları Sünnet Süsleri İçin En Güzel Örnekler Sünnet Sepeti Nasıl Süslenir? Sünnet Sepeti Süsleme Örnekleri Sünnet Kınası Süsleri, Birbirinden Güzel Sünnet Süsleri Fikirleri Birbirinden Güzel Sünnet Evi Süsleme Örnekleri ve Fikirleri En Güzel Sünnet Yatağı Süsleme Örnekleri, Malzemeleri ve Fiyatları Sünnet Düğünü Müzikleri Şarkı Listesi Sünnet Odası Nasıl Süslenir? Sünnet Odası Fikirleri Sünnet Kınasında Söylenen Şarkılar Listesi Sünnet Çocuğuna Kına Nasıl Yakılır? Sünnet Davetiye Sözleri ve En Güzel Sünnet Yazıları
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?