Uzun Duvak Modelleri İçin Büyüleyici Öneriler

Uzun duvak modelleri sizin zarif ve büyüleyici görünmeniz için en önemli gelin aksesuarlarından birisidir.. En güzel gelin önerileri için sayfanın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1854

Hemen herkes prenseslerin düğün fotoğraflarında uzun duvakların salındığını ve bir kişinin bu duvağı taşıdığını görmüştür. Eğer siz de tıpkı prensesler gibi düğün gününüzde uzun duvak modelleri takmak istiyorsanız sizin için en güzel uzun duvak modelleri listesi yaptık.

Uzun Duvak Modelleri Fikirleri

Duvaklar her zaman gelinliğin en önemli tamamlayıcı unsuru olmuştur, özellikle uzun duvakların saçtan aşağı doğru sarkması, sizi bir melek gibi gösterecektir. Uzun duvak modelleri, dantel işlemeleri ile fark yaratır.

Mutlaka incele:  Duvak Modelleri için Büyüleyici Öneriler

1Uzun duvaklar genellikle topuzun üzerinden aşağı doğru sarkar.

Sıkı bir topuz üzerine takılan uzun duvaklar oldukça zarif bir görünüm kazandırır. Dümdüz tül şeklinde inen, sade duvaklar son derece popülerdir.

2Sade bir duvak…

Zaten uzunluğu ile dikkat çeken duvağınızın fazla abartılı olmasını istemiyorsanız detaysız düz bir tül tercih edebilirsiniz. Gösterişli, işlemeli, pırıltılı bir gelinlik tercih ettiyseniz kesinlikle uzun duvağınızı sade modellerden seçmelisiniz.

3Kenarları dantel işlemeli uzun duvaklar, en popüler modeller arasında yer alıyor.

Bütün kenarları dantel işlemeleri ile süslenmiş olan uzun duvaklar zarafet dolu bir görünüm sergiliyor. Hem kafanızdan aşağı doğru sarkan kısımları hem de yerde sürünen kısımları dantelin de etkisiyle romantik bir hava taşıyor.

Mutlaka incele:  Duvak Seçimi İçin Altın Değerinde Öneriler

4Dantelli duvaklar…

Eğer dantelli bir gelinlik giymeyi tercih ettiyseniz gelinliğinizde bulunan dantelin aynısını duvağınızın işlemlerinde kullanarak harika bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

5Uzun duvak modelleri, genellikle balık formlu ya da düz formlu gelinliklerle kullanılır

Uzun duvak modelleri tek başına oldukça gösterişli olduğu için, düz formlu ya da balık formlu gelinliklerle kullanılması çok daha doğrudur. Gösteriş tercihinizi gelinlikten yana mı duvaktan yana mı kullanacağınızı önceden belirlemelisiniz.

6Kabarık gelinliklerde kabarık ve gösterişli duvaktan uzak durun

Eğer kabarık, prenses tarzı bir gelinlik tercih ettiyseniz çok fazla uzun ve gösterişli bir duvak tercih ederek karmaşık bir görünüm yaratmamalısınız. Düz formlu ve balık formlu gelinliklerin, uzun duvaklarla çok iyi bir görüntü oluşturmasının sebebi budur.

7İnce tül ile son derece zarif bir gelin olabilirsiniz

Uzun duvaklar her zaman kalın ve katlı tüllerle değil, ince tüllerle de oluşturulabilir. Bu şekilde ince bir tül ve uçlarındaki zarif işlemeler ile son derece şık olabilirsiniz. Transparan görünen bu tarz ince duvaklar, gelinliğin geri planda kalmasını da engeller. Eğer detayları bol olan bir gelinlik tercih ettiyseniz böyle ince tüllü duvaklar ideal bir tercih olacaktır.

Mutlaka incele:  Düğün Saç Modelleri ile Gelin Duvağı Uyumu

8İnce tülün yanı sıra geniş olmayan duvaklarla da dengeli bir görünüm yaratmanız mümkün

Çok fazla kalın ve geniş bir duvak, aşırı abartılı bir görünüm yaratabilir. Böyle bir duvağı taşımak da oldukça zordur. Rüzgarda uçuşacak ve kafanızda yokmuş hissi yaratacak ince uzun duvak modelleri tercih edebilirsiniz.

Gelin Duvağı Model Önerileri

Duvak dendiğinde, akıllara hep ihtişamlı ve uzun duvak modelleri gelir. Çünkü duvak gelinliği destekleyen ve ihtişamı artıran bir aksesuar görevi görür. Özellikle salon düğünlerinde tercih edilen uzun duvaklar, salona girerken büyüleyici bir görünüm yaratır. Eski zamanlardan bu zamana gelen bir gelenek sayılan uzun duvaklar, birçok prensesin de tercih ettiği duvak modeliydi. Gelin duvağı seçimi hakkında uzun duvak modelleri yanı sıra, yüz tipiniz de oldukça önemli durumdadır. Bu konuda sizin için yazdığımız Gelin Duvak Modelleri Yüz Tipine Göre Nasıl Seçilir? yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Diğer yandan daha fazla duvak modelleri hakkında fikir sahibi olmak için galerimizi inceleyebilirsiniz.

uzun duvak modelleri kısa duvak modelleri

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!