Yuvarlak Yüze Saç Modelleri

En güzel yuvarlak yüze saç modelleri için yazımızın sonundaki galeriye mutlaka göz atın!

2728

Yuvarlak yüz, saç modelleri açısından aslında oldukça şanslıdır. Ancak yuvarlak yüze sahip insanlar kilolu görünür. Bu nedenle yuvarlak yüze saç modelleri seçerken yüzün ince uzun görünmesini sağlamak önemlidir.

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri Nasıl Seçilir?

Yuvarlak yüze saç modelleri çok fazladır. Ufak detaylara dikkat edildiğinde yüz ince ve uzun görülebilir. Bunun için saç kesimine dikkat etmek gerekir.

Mutlaka incele:  Buğday Tenliler için Saç Renkleri

1Yuvarlak Yüz İçin Saç Boyu Nasıl Olmalıdır?

Yuvarlak yüze seçilecek saç modelinin boyutu önemli değildir. Kısa ya da uzun fark etmez, ikisi de yuvarlak yüze yakışacaktır.

3Yuvarlak Yüze Saç Modelleri İçin Katlı ve Hacimli Modeller

Yuvarlak yüz için saça hacim kazandırarak yükseklik kazandırmalısınız. Böylece yüzünüz daha ince ve uzun görülebilir.

4Saça Dolgunluk Kazandırmak İçin…

Ayrıca çene hizasından başlayan katlara saç fırçasıyla hacim vererek daha dolgun dalgalar oluşturabilirsiniz. Böylece yüzün şiş bölgeleriyle bir denge oluşturabilirsiniz.

5Yuvarlak Yüze Saç Modelleri Kahküllü Seçenekler

Eğer yüz hatlarınız yuvarlaksa kahkül kestirmekten hiç çekinmeyin. Özellikle alnınız genişse yüzünüze uygun bir kahkül kestirerek daha ince ve uzun bir görüntü oluşturmanız mümkün. Katlı saçlarınızla uyumlu yan olarak da kullanabileceğiniz kahküller kestirebilirsiniz. Yan kahküller yüzü olduğundan ince gösterir.

Mutlaka incele:  Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

6Yuvarlak Yüz İçin Kısa Saç Kestirmekten Korkmayın!

Yuvarlak yüze saç modelleri seçeneklerinde kısa saç olmaz diye bir kural yok. Doğru model kestirilirse kısa saç çok yakışacaktır. Özellikle arkası erkek saçı gibi kısa olup önlere doğru uzayan modeller daha uygun olacaktır. Yandan öne doğru uzayan asimetrik saçlar da çok yakışır. Tek dikkat edilmesi gereken şey saçların aynı boyda olmaması gerektiğidir.

Yuvarlak Yüzlü Ünlüler

Yuvarlak yüze saç modelleri için ünlüler genelde kendi kuaförleriyle çalıştıkları için kendilerine uygun saç modeli bulmakta zorlanmazlar. Çünkü genelde kuaförleri işinin ehli insanlardır. Bu nedenle ünlülerin saç modellerini de kendinize örnek alarak uygun bir saç stili bulabilirsiniz. Ayrıca Kısa Kesim Saç Modelleri isimli yazımızdan da kısa saçlar için fikir edinebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!