Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
🎁 Davet Et
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış
Fizik Tedavi (Fizyoterapist)

Fizik Tedavi (Fizyoterapist)

Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, detayları mesajlaş ve anlaş.
Hızlı Teklif Al
36
profesyonel sana hizmet vermek için hazır. Hemen teklif al, fiyatları ve yorumları karşılaştır.


Fizik Tedavi (Fizyoterapist) Fiyatları 2022

Fizik Tedavi (Fizyoterapist) fiyatları 2022 yılı için ortalama fiyat aralığı 270 TL ile 330 TL’dir. Hizmet kapsamına göre özel fiyat almak için profesyonellerimiz ile iletişime geçebilir, Fizik Tedavi (Fizyoterapist) fiyatları ve paketleri ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsin.
İletişime Geç

Fizik Tedavi (Fizyoterapist) Müşteri Yorumları

İlkay Özgür
İlkay Özgür
Güler yüzlülüğüyle ve profesyonelliğe çok kaliteli ve etkili seanslar geçirdik harika bir fizyoterapist Allah kendisinden razı olsun 🙏
Fzt.Ferhat Akbulut
Neslihan Çebi
Neslihan Çebi
Mutlaka her kişinin en iyi egzersiz alabileceği iyi bir fizyoterapist Ameliyat olduktan sonra başladığım 30günlük tedavimdeen 15.günde iyileştim ona minnettarım Güler yüzlü şirin ve çok samimi olduğu için kendi adıma çok mutluyum İlgisi dostça. Çok teşekkür ederim
Fzt. Tuğçe Altunal
Mert
Mert
Delta Evde sağlık hizmetleri olarak evde fizik tedavi hizmeti güvenilir ve başarılı hizmet için teşekkürler
Ahmet Çaylıoğlu
Büşra Esenboğa
Büşra Esenboğa
Yaklaşık 1.5 yıldır şiddetli bel ve boyun ağrıları çekiyordum. Farklı kurum ve fizyoterapistler ile çalışmama rağmen pozitif sonuç alamamıştım, ta ki Şeyma hanımla tanışana kadar. Ağrılarım ciddi şekilde azaldı hatta kalmadı diyebilirim. Önümüzdeki ay da hacamat yaptıracağım kendisinden. Herkese tavsiye ederim.
Şeyma altunoluk
Batuhan Şişman
Batuhan Şişman
İlgisi ve alakası için çok teşekkür ediyoruz çok değerli bir fizyoterapist 2 günde iyileşmek istiyorsanız kesinlikle Burcu Hocayı tercih edebilirsiniz.
Burcu Sevinç

Fizik Tedavi (Fizyoterapist) Talepleri

K Korkmaz A.
Yaş 35 erkek hasta beyin tümörü ameliyatı olmadan önce Ekim 2020 ameliyatı tarihi sağ ayak zaten 2ayönce düşmüştü.sag kol ise ameliyat tan 1 ay öncesine kadar kullanıyordum ameliyat tan sonra kullanmaya başladım hemen her hareketi yapabiliyorum elimle en önemli sağlık sorunum düşük ayak Kas gücüm iyi düşük ayak için Eşimle beraber bir çok özel merkezde Seans aldık ara ara
S Sezer T.
Dik durmamda problem var malesef işim gereği sürekli oturduğum için omurgamda eğrilik sorunu ortaya çıkmıştı. Sürekli olarak devam eden sırt omuz arası ve boyun bel bölgelerinde ağrılarla mücadele ediyorum. Kambur kaldığımda belki kilomdan dolayı da olabilir dik hale geldiğimde katır kutur sırtımdan ses geliyor. Bu konuda nasıl bir tedavi yöntemi uygulanabilir :)
F Furkan G.
82 yaşındaki, kortikobazal dejenerasyon hastası babam kalça kırığı sonrası ameliyat oldu ve şu an yürüyemiyor. Nörolojik rahatsızlığı ilerlemiş olduğundan sol kolunu kullanamıyor. Uzun süredir de hareketsiz kaldığından ve tekrar düşmekten korktuğundan yürüyemiyor. Uzun süreli fizyoterapist arıyoruz. İstanbul'da Pendik'te oturuyoruz.
S Serkan D.
Operasyon geçirmedim. Daha önce 4 kez fizik tedavi gördüm. Bu günlerde de 5. tedaviyi görüyorum. 4 kötü 5. si çok kötü olan 5 adet boyun fıtığım var. Dün ozon ve kolejen iğnesi yaptırdım ama hala aynı. Güç kaybım yok ama ağrım çok. Ne yapılabilir? Teşekkürler.
B Buket B.
40 yaşındayım.Kronik fibromiyalji hastasiyim 16 yaşından itibaren.Demir anemisi tedavisi gördüğüm için 15 kg kadar aldım ağrılarım şiddetlendi.Boyun fıtığı ve duzlesme ayrıca sağ kolumda kireçleme var.Senede 2 defa düzenli fizyoterapi alıyorum.
A Ahmet K.
Yaklaşık 2 yıldır aralıklarla sırtımda kasılmalar var Bir hafta on gün sürüyor eğilip kalkamıyorum bıçaklar sokuluyor bedenime sanki omurilikte 3 tane fıtık var dendi biraz da eğrilik var dendi 10 gün elektrik tedavisi uyguladılar geçmedi
M Melike T.
Hasta 80 yaşında 87 kilo bayan boyun fıtığı var sağ kolunda güç kaybı var belinden sol bacağına vuran ağrısı var bacaklarına kıramp giriyor 2,3 metreyi zorla yürüyor yıllardır kemik erimesine var Semiha hanım sizden teklif almak istiyoruz
K Keriman T.
Yas 80 kg 75 Sol dizinde sıvı.kaybindan.dolayi 10 yıl önce platin takıldı, diğer dizdede sıvı kaybi var hareketsizlik ten rahat yuruyemiyor ortopedi doktoru evde fizyoterapi evde önerdi
V Volkan U.
Bacak uzatıldı tedavimiz devam ediyor 8 ay oldu bu arada diz kitlendi doktorumuz evde yukarı aşagı diz hareketleri gösterdi fakat biz tam yapamıyoruz destek almamız gerekiyor
M Melike T.
Boyun sırt ve omuz kısmını kapsayan yerde emarda fıtık çıktı sağ kolunda güç kaybı ve uyuşukluk var hasta 80 yaşlarında bir bayan şiddetli ağrısı vardı şu sıralar hafifledi

Fizik tedavi Nedir? Ne İşe Yarar?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon sinir ve kalp damar sistemlerindeki sorunların tanısını koymak için ve tanısı koyulan bu rahatsızlıkların giderilmesi için çalışmalar gerçekleştiren bir uzmanlık alanıdır. Fizik tedavi ile duruş bozukluğu ve kas dengesinin düzenlenerek hareket etme kabiliyetinin arttırılması amaçlanır. Aynı zamanda hareketsiz geçirilen dönemlerin neden olduğu kas hastalıklarının tedavisi için fizik tedavi kullanılır. Fizik tedavinin en önemli amaçlarından bir diğeri ise ağrısı olan hastaların ağrılarını azaltmak ve eğer mümkünse gidermektir.

Fizik tedavi hangi hastalıklara iyi gelir?

Hareket etmemizi sağlayan eklem bölgelerinin rahatsızlığından kaynaklı olan ve büyük bölümünün kas sorunlarının oluşturduğu hastalıklar fizik tedavisi uygulanarak iyileştiriliyor. Kas sorunlarının meydana getirdiği bu ağrıların en az seviyelere indirmek için alanında uzman fizyoterapistler ile gerçekleştirilen düzenli fizik tedavi egzersizleri şarttır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyonun baktığı alanlar:

 • Spor yaralanmaları
 • İnme
 • Kırıklar
 • Romatizmal rahatsızlıklar
 • Boyun ve bel fıtığı
 • Kas rahatsızlıkları

Fizik tedavi gerektiren başlıca kas rahatsızlıkları:

 • Bel Ağrısı

Bel ağrısı en sık görülen kas ağrılarının başında gelmektedir. Bel ağrılarına sebep olabilicek birçok etken mevcuttur. Çok sık araç kullanmak, duruş bozukluğu, hareketsiz yaşam, ağır yük kaldırma, stres, fazla kilo vb.

 • Boyun Ağrısı

Boyun ağrıları kafa ile gövde arasındaki tüm damarların ve sinirlerin korunmasını sağlayan önemli ve oldukça karmaşık bir bölgedir. Boyun bölgesindeki ağrılar her yaştan kişide görülebilmektedir. Bu ağrılar genellikle şiddetli ve kısa süreli ağrılardır. Uygun fizik tedavi ile boyun ağrılarının önüne geçilebilmektedir.

 • Diz Ağrısı

Dizler en önemli eklemlerimizdir. Yürümek, merdiven çıkmak, oturmak gibi en temel ihtiyaçlarımızı gerçekleştirirken kullandığımız bu eklemlerin kas rahatsızlıkları oldukça sıkıntılı bir süreci beraberinde getirmektedir. Hasarlı eklemlerin fizik tedavi uygulanarak doku onarımı mümkündür. Fizik tedavi sayesinde ağrılar zaman içinde azalacaktır.

 • Omuz Ağrısı

Sürekli hareketsiz kalmak, duru bozukluğu, yoğun iş temposunda hareketsizlik ve oturma bozuklukları gibi etkenler omuz ağrılarına sebebiyet vermektedir. Bu ağrılar, düzenli fizik tedavi uygulamaları ve spor ile kas yapılarının güçlendirilmesi sonucunda azaltılabilir hatta tamamen giderilebilir.

Fizik tedavisi nasıl yapılıyor?

Yukarıda derlemiş olduğumuz tüm kas rahatsızlıklarının giderilmesi için fzik tedavi uygulamaları en sık kullanılan tedavi türüdür. Peki fizik tedavi uygulamaları nasıl yapılıyor?

Fizik tedavilerinde kullanılan başlıca yöntemler:

 1. Manuel Terapi

Manuel terapi, fizik tedavide en sık kullanılan tedavidir. Bu alanda kendini geliştirmiş ve eğitimini tamamlamış uzman fizyoterapistler tarafından eklemlere uygulanan teknikler ile kan akışının ve hareketin arttırılması sağlanır, bunun sonucunda ise ağrılarda azalma olacaktır.

 1. Yüzeysel Sıcak ve Soğuk Uygulamalar

Yüzeysel sıcak ve soğuk uygulamalar kan akışının hızlandırılması ya da ağırlaştırılması için tedavi amaçlı kullanılan uygulamalardır.

3**. Elektroterapi**

Elektroterapi ile kasların güçlendirilmesi hedeflenir. Bu fizik tedavi yöntemleri, çeşitli frekanslarda elektrik akımının kullanılmasıyla gerçekleştirilir.

4**. Hidroterapi**

Hidroterapi; suyun kaldırma kuvveti, basıncı ve direnci ile uygulanan bir terapi türüdür. Havuz içinde veya girdaplı su banyosu ile terapiler uygulanır.

5**. Mekanoterapi**

Titreşimli alan tedavisi olarak da bilinen bu terapi yöntemi vücut dokularının canlandırılması amaçlanır. Yalnızca ağrılı bölgelere uygulanan acısız bir yöntemdir.

Fizik Tedavi rahatlatır mı?

Fizik tedavi uygulamalarında en büyük amaç ağrıların azaltılması ve giderilmesi ile hastanın rahatlamasını sağlamaktır. Fizyoterapistler bu amaç doğrultusunda hastanın rahatsızlığına göre uygun terapi yöntemleri ile kasların ve sinirlerin kuvvetlenmesini, ağrıların ise azaltılmasını amaç edinirler.

Fizik Tedavi sonrası ağrılar ne zaman geçer?

Fizik tedavi gören hastaların en başta sabırlı olmaları ve fizyoterapistlerine güvenmeleri gerekmektedir. Bazı durumlarda fizik tedavinin tam sonuç vermesi ve hastanın iyileşmesi haftalar sürerken bazı durumlar ise aylar hatta yıllar sürebilir. Hastaların motivasyonunu yüksek tutması ve iyileşeceğine inanması önemlidir. Ağrısı olan kişiler fizik tedaviye başladığı takdirde 1 hafta gibi kısa süre içinde olumlu sonuçları hissetmeye başlayacaktır. 2 hafta içinde ise ağrıların azalmaya başlaması beklenir. Ancak fizik tedavi devam etmesine rağmen bu süreçte ağrılar azalmıyorsa hasta tekrar değerlendirilir ve tedavi yönteminde değişiklik gerekebilir.

Fizik Tedavi en az kaç seans olmalı?

Fizik tedavi uygulamalarında tedavilerin minimum süresi 10 ile 15 gün arasındadır. Hastanın durumuna göre bu seanslar uzayabilmektedir. Ortopedik, rehabilitasyon ve felç durumlarında ise bu süre çok daha uzun olabilir. Hastaların bu süreçte motivasyonlarını yüksek tutması, sabırlı ve istikrarlı olması beklenir.

Fizik Tedavi ve Fizyoterapi arasındaki fark nedir?

Fizik tedavi ve fizyoterapi arasındaki en önemli fark; fizyoterapide tedavi amaçlı uygulamalarda herhangi bir ilaç takviyesi yokken, fizik tedavide elektro terapi, hidroterapi gibi takviyeler kullanılır.

Fizik Tedavi haftada kaç gün olur?

Klasik bir fizik tedavi haftanın her günü ve günde ortlama 1 saat sürmektedir. Tedavi sürecinde iyi bir sonuç almak için fizik tedavi uygulamalarının düzenli yapılması gerekmektedir.

Fizik Tedavi fiyatları nedir?

Fizik tedavi fiyatlarını etkileyen birçok farklı etken mevcuttur. Hastanın evde fizik tedavi ya da evde fizyoterapi görmesi , fizik tedavi doktorunun deneyimi, tedavi sürecinde uygulanacak olan yöntemler ve araçlar gibi etkenler göz önünde bulundurulur. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse saatlik fizik tedavi ( fizyoterapist) ücretleri 150 ila 350 TL arasında değişmektedir.


Fizik Tedavi (Fizyoterapist) hizmeti mi veriyorsun?

Profil Oluştur
Fotoğraflarının, videolarının ve hatta geçmiş müşteri yorumlarının olduğu profilini oluştur.
Talepler Gelsin
Şehrine, hizmetlerine ve fiyat aralığına uygun müşteri talepleri ile seni eşleştirelim.
Anlaşma Yap
Teklif ver, detayları görüş, vereceğin hizmetleri sözleşme oluşturarak garanti altına al.
Profesyonel Olarak Kayıt Ol
gigbi-customer

Talep oluştur, bikaç dakika içinde teklifler gelsin.

İhtiyacına en uygun Fizik Tedavi (Fizyoterapist) tekliflerini gönderebilmemiz için birkaç sorumuz olacak.
Devam
Devam
gigbi-customer

Türkiye Fizik Tedavi (Fizyoterapist)
İstanbul Fizik Tedavi (Fizyoterapist) İzmir Fizik Tedavi (Fizyoterapist) Ankara Fizik Tedavi (Fizyoterapist) Isparta Fizik Tedavi (Fizyoterapist) Düzce Fizik Tedavi (Fizyoterapist) daha fazla
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?