Birbirinden Güzel 6 Ay Kınası Kıyafetleri, 6 Ay Kınası İçin Bindallı Modelleri

Birbirinden güzel bebek süsleri ve tavsiyeleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

4686

Kız bebekler için 6 ay kınası kıyafetleri ile harika bir tören yapmak son zamanlarda oldukça popüler. 6. Ayını dolduran kız bebeklere yapılan kına töreninde bindallı ya da daha süslü kıyafetler tercih ediliyor.

En Güzel 6 Ay Kınası Kıyafetleri

Şirin kız bebekleri için düzenlenen bir tören olduğu için kız bebeklere harika kıyafetler giydirilir. Genellikle hem anne hem de bebeğe bindallı giydirilse de farklı kıyafetler de tercih edilebilir. İşte birbirinden güzel 6 ay kınası kıyafetleri fikirleri

Mutlaka incele:  Yeni Doğan Bebek Süsleri

16 ay kınası nedir?

Marmara ve Ege bölgesi’nde gerçekleştirilen bir gelenek halini olan 6 ay kınası, 6. Ayını dolduran kız bebekler için düzenlenir. Tıpkı bir baby shower partisi gibi yiyecekler, ikramlar hazırlanır. Süslemeler yapılır ve konuklara hediyelikler verilir.

2Bebek bindallı modelleri

6 ay kınasında bebeklere genellikle bindallı giydirilir. Kırmızı bindallılar şalvar, bluz ve kaftan olmak üzere genellikle 3 parçadan oluşur. Her ne kadar bindallı olsa da bebeklere giydirildiği için daha rahat kıyafetler olması çok daha önemli.

Mutlaka incele:  Bebek Çikolatası Fiyatları ve Birbirinden Güzel Modelleri

3Tütülü 6 ay kınası kıyafetleri

Bebek doğum günlerinde de giydirilebilen tütü etekler 6 ay kına törenleri için oldukça ideal. Bebeğinize beyaz tişört, beyaz çorap, kırmızı tütülü etek giydirebilirsiniz. Kız bebeklerin en özel günlerinden biri olduğu için kına töreninde tüm ilginin onun üzerinde olması yerinde olacaktır.

4Kırmızı elbise modelleri

Bebeğinizi kına töreni için giydirirken rahatlığın da ön planda tutuyorsanız bindallı yerine sade bir kırmızı elbise de giydirebilirsiniz. Bebeğinizi sevimli gösterecek şapka ya da taç gibi ayrıntılarla da kıyafeti daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Bebek Anı Defteri Modelleri

5Farklı 6 ay kınası kıyafetleri

6 aylık bebeğinize özel kına kıyafetleri de giydirebilirsiniz. Bunun için en çok tercih edilen seçenek Mickey Mouse ve uğur böceği kostümleridir. Kırmızı temalı oldukları için tercih edilen bu kostümleri siz de farklı parçaları bir araya getirerek yapabilirsiniz.

6 Ay Kınası ve Hazırlıkları

Bebeğinizin kıyafetlerini seçtikten sonra 6 ay kınası için diğer hazırlıklara da geçebilirsiniz. Bunun için daha önce derlemiş olduğumuz 6 Ay Kınası Süsleri, Pastası, Malzemeleri, En Güzel 6 Aylık Bebek Kınası Fikirleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!