Ankara Dış Mekan Fotoğraf Çekimi Yerleri

2429

Hayatınız boyunca hatıra olarak saklayacağınız düğün fotoğrafınız için uygun mekanı bulmak son derece önemlidir. Doğal ve tarihi güzellikleriyle bilinen Ankara dış mekan fotoğraf çekimi yaparak özel günlerinizi ölümsüzleştirebileceğiniz birçok mekana sahip.

Ankara Dış Mekan Fotoğraf Çekimi Mekanları

Ankara dış mekan fotoğraf çekimi için uygun birçok alan bulunuyor. Harika manzaraya sahip vadilerden tarihi sokaklara kadar aradığınız her şeyi bulabileceğiniz mekanlar mevcut. Üstelik birçoğunda çekim yapmak için herhangi bir şekilde ücret ödemeniz ya da izin almanız gerekmiyor.

1Dikmen Vadisi

Doğal güzellikleriyle ünlü olan Dikmen Vadisi, şehir merkezindeki en uygun alanlardan biri. Birbirinden güzel ağaçların ve çiçeklerin farklı bir ahenk kattığı Dikmen Vadisi, Ankara dış mekan fotoğraf çekimi için uygun bir bölge. Özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında harika bir görünüme sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Birbirinden güzel renklerle eşsiz bir konsept yaratabilir ve özel anlarınızı burada ölümsüzleştirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Ankara Yemekli Düğün Fiyatları

Beypazarı

Ankara dış mekan fotoğraf çekimi

Her sokağında tarihi bir doku bulunan Beypazarı, Ankara dış mekan fotoğraf çekimi yerleri arasında en çok tercih edilenlerden biri. Taş zeminli sokakları ve eşine başka bir yerde rastlanmayan Beypazarı evleriyle düğün fotoğraflarınızda harika bir atmosfer yaratabilirsiniz. Yokuşlu ve engebeli bir bölge olduğu için çekim yaptıracak bayanların topuklu ayakkabı tercih etmemeleri faydalı olacaktır.

2Altınpark

Şehir merkezine yakın ve doğal güzelliklerin ön plana çıktığı bir Ankara dış mekan fotoğraf çekimi arıyorsanız, Altınpark sizin için oldukça uygun. Neredeyse bir botanik bahçesi kadar zengin bir çeşitliliğe sahip olan Altınpark’ta özellikle sonbahar aylarında harika bir konsept yakalayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Ankara Düğün Davetiyesi Firmaları

3Eymir Gölü

Eymir Gölü, Ankara’nın nadide doğal mekanları arasında yer alıyor. Buradaki mesire alanı ODTÜ arazisine dahil olsa da 05.00-22.00 saatleri arasında misafir olarak girebilirsiniz. En çok tercih edilen Ankara dış mekan fotoğraf çekimi bölgeleri arasında yer alan Eymir Gölü’ne araçla girebilmek için yıllık üyelik kartı çıkarmanız gerekiyor. Ancak yayan giriş için herhangi bir koşul bulunmuyor. Ankara dış mekan fotoğraf çekimi yapmak da izne tabii değil.

4Hamamönü

Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alan Hamamönü, kentin tarihi bölgeleri arasında yer alıyor. 19.yüzyılda inşa edilen evler tekrar restore edilerek Ankara’nın tarihi dokusuna kazandırılmış. Bu bölge Ankara dış mekan fotoğraf çekimi için oldukça uygun bir yer. Tarihi sokakları ve evleriyle müthiş bir konsept yaratabilir ve özel anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Birçok konağın yer aldığı Hamamönü’nün hemen hemen her sokağı dış mekan çekimi için uygun.

Mutlaka incele:  Ankara Nikah Salonları Listesi

5Hacettepe Yeşil Vadi

Doğayla iç içe bir fotoğraf çekim yeri arıyorsanız Ankara dış mekan fotoğraf çekimi yerleri önerilerimiz arasında yer alan Hacettepe Yeşil Vadi’yi seçenekleriniz arasına eklemelisiniz.

6Botanik Park

Çankaya Caddesi üzerinde yer alan Botanik Park, şehir merkezine yakın Ankara dış mekan fotoğraf çekimi alanları arasında yer alıyor. Birçok farklı ağaç ve çiçek türünün bulunduğu bu mekan, hem yaz hem de sonbahar çekimi için uygun bir yer. Parkta çekim yapmak için izin almanız ya da ücret ödemeniz gerekmiyor. Dilerseniz, Düğün Fotoğrafları İçin En İyi Fikirler başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!