Kına Gecenize Renk Katacak Bindallı Aksesuarları

Birbirinden güzel kına gecesi fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

994

Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen bindallı, o haliyle kalabilmiş nadir detaylardan biri. Günümüzde artık sadece kınalarda tercih edilen bindallı modellerinin üzerinde sıklıkla çiçek ve yaprak desenleri bulunmaktadır. Geçmiş dönemde sıkma tel ile ince işçilik barından bindallılar günümüzde o kadar fazla detay barındırmıyor. Ancak bindallı aksesuarları da hala kendisi gibi kullanılmakta. Dilerseniz eğer özel tasarım olarak da dilediğiniz bir bindallı yaptırabilirsiniz.

Kına gecesinde en özel anlar yaşanırken üzerinizde bindallı olur. Bu sebepten dolayı gelin adayları ayrı bir özen gösterirler seçerken. Çeşitli renklerde olan bindallının en çok tercih edilen renkleri kırmızı, mor ve yeşildir. Bindallınızı seçtikten sonra ona uyumlu olarak almanız gereken birkaç aksesuar bulunmaktadır.

Mutlaka incele:  Gelin Çıkarma Nasıl Yapılır?

Bindallı Çarığı

Bindallı seçenekleri de oldukça fazladır. Her ne kadar genelde tek parça olan bindallı modelleri tercih edilse de şalvar, içlik ve üst gömlekten oluşan üç parçalı veya bir üst gömlek ve iç elbiseden oluşan iki parçalı bindallı modelleri de vardır. Çarıklar en çok üç parçalı bindallı modellerinde tercih edilir. Bindallınızın rengine göre tercih etmeniz gereken bu çarıklar, geleneksel bindallı modeline oldukça uygun bir konsept yaratırlar. Benzer işlemeler ve desenler bulunur üzerinde. Ancak isterseniz bu işlemeleri diğer ayakkabılarınıza da yaptırtabilirsiniz. Rahatlık açısından babetler fazlaca tercih edilmektedir.

Mutlaka incele:  Yemek Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Başa Bindallı Aksesuarları

Bu gösterişli kıyafetleri tamamlamak için ilk akla gelen aksesuar her zaman saç aksesuarlarıdır. Osmanlı döneminde sıklıkla kullanılan bu tarz ürünler bindallı ile çok başarılı bir uyum sağlıyor. Taş işlemeler ağırlıklı olarak kullanılır. Tesettürlü kadınlar ise özellikle işlemeli baş örtüleri kullanarak tamamlıyorlar. Saçlarınızı yaptırırken de bu tarz bir ürün kullanacağınızı dikkate alarak bir model yaptırmanız mantıklı olacaktır. Alnınıza doğru inen ince zarif bir zincir ya da yanlardan inen zarif zincirler oldukça şık duracak. Üst tarafında ise çeşitli renklerde kullanılan taşlar güzelliğinize güzellik katacaktır.

Mutlaka incele:  Düğün Saç Modelleri İçin Büyüleyici Fikirler

Bindallı Fesi

Saçınızda kullanabileceğiniz diğer bindallı aksesuarları ise feslerdir. Geleneksel görüntüyü tamamlayan bir aksesuardır. Bindallınızın rengine göre tercih edebileceğiniz fesler aynı şekilde çeşitli işlemelere sahip olabilirler. Genel olarak zincirlerle süslenen bu fesleri kullanacaksanız eğer kuaförünüze önceden bildirip, saç modelinizi ona göre yaptırmanız en sağlıklısı olacaktır. Dilerseniz, Kabarık Bindallı Modelleri başlıklı yazımızdan bindallı modellerine de göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!