Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Epilasyon Yöntemleri Nelerdir? Sağlıklı Epilasyon Uygulama Teknikleri

author
Nedim Emre Akın
tarafından 21/05/2021 tarihinde yazıldı.

Tüy problemine karşı geliştirilen teknoloji epilasyon günümüzde pek çok kişinin kurtarıcısı halinde. Peki ama epilasyon yöntemleri neler ve en sağlıklı epilasyon uygulama teknikleri hangileri? Hepsi yazımızda...


Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

İğneli klasik epilasyon yöntemi, blend yöntemi, bio-aktif sistem, radyo frekansı ile yapılan epilasyon yöntemi, foto epilasyon ve lazer epilasyon gibi çok çeşitli epilasyon yöntemleri vardır. Gelin, bu yöntemleri daha yakından inceleyelim.


İğneli klasik epilasyon yöntemi

İğneli epilasyon yönteminde alkolle temizlenen bölgeye iğneyle kıl köküne girilir ve elektrik verilir. Bu yöntemle kıl kökünü tahrip etmek amaçlanır. Hamileler dışında herkese uygulanabilen bu yöntemde daha önceden jilet gibi kesicilerle alınan tüylü bölgelerde daha fazla acı hissedilir.


Blend yöntemi

Epilasyon yöntemleri arasında yer alan blend yöntemi de iğneli yönteme benzer. Tek farkı, bu yöntemde kıl köküne sıvı oluşturulur ve bu sıvının kılı öldürmesi beklenilir. Bu sebeple seanslar iğneli yöntemden daha uzun sürebilmektedir.


Bio-aktif sistem

Epilasyon yöntemleri arasında oldukça farklı bir yöntemdir bio-aktif sistem. Çünkü bu yöntemde epilasyon yapılacak bölgeye, epilasyondan önceki üç gün üst üste bir solüsyon sürülür. Daha sonra o bölge ağda ile alınır, tekrar solüsyon sürülür, masaj yapılır. Bu şekilde tüyler uzun vadede yok edilmeye çalışılır.


Radyo frekansı uygulaması

Epilasyon yöntemleri kıl kökünü yakmaya yöneliktir. Bu yöntem de onlardan biridir. Ses dalgaları ile kıl köküne ısı verilir ve yok edilir. Hem acısızdır hem de iz bırakmaz.


Foto epilasyon

Bu epilasyon yöntemleri tıpkı lazerdeki gibi deriye yoğun ışık verilerek kılı yakmaya dayanır. Ancak ışığın dalga boyu lazerden daha azdır. Son yıllarda bu yöntemdeki acıma konusu en aza indirgenmiştir.


Lazer epilasyon

Lazer epilasyon yöntemleri kıl kökünün lazer ışığıyla zayıflatılması ve tahrip edilmesini kapsar. Lazer teknikleri kendi içerisinde farklı gruplara ayrılmaktadır.


En sağlıklı yöntem hangisi?

Öncelikle şunu belirtelim ki, hemen hemen her epilasyon yönteminin yan etkisi olabilmektedir. Kızarıklık, şişlik gibi... Ayrıca sağlıklı epilasyon yöntemi her klinik için geçerli değildir. Her ne kadar güvenli yöntem olsalar da kötü bir klinikte bunu gerçekleştirmek geri dönüşü olmayan hatalarla sonuçlanabilir. Bu sebeple iyi bir klinik seçmeli ve kendiniz için en uygun epilasyon yöntemini bulmalısınız.


İstanbul Estetik Merkezleri

Epilasyon konusunda tecrübeli, alanında uzman kişilerin görevlendirildiği estetik merkezleri arasında seçim yapmak isterseniz İstanbul Estetik Merkezleri Listesi - En İyi İstanbul Güzellik Merkezleri yazımızı okuyabilirsiniz.


En İyi Kalıcı Makyaj Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Kalıcı Makyaj profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Epilasyon Yöntemleri Nelerdir? Sağlıklı Epilasyon Uygulama Teknikleri için en iyi profesyonel listesi
5.0 21 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Anlamlı Dövme Modelleri ve Fikirleri Sonsuzluk Dövme Modelleri ve Anlamı Kol Dövme Modelleri İçin Etkileyici Öneriler Dövme Rehberi: Güzel ve Kolay Dövme Modelleri, Fikirleri ve Önerileri Kol Yazı Dövmeleri İçin En Güzel Öneriler En Güzel İsim Dövme Modelleri, Örnekleri ve Şekilleri Dövme Modelleri ve Anlamları Nelerdir? En Anlamlı Dövmeler Dövme Yazı Modelleri İçin Harika Fikirler Birbirinden Güzel ve Basit Dövme Modelleri Fikirleri Küçük Dövme Modelleri İçin Harika Öneriler Boyun Dövme Modelleri İçin Harika Fikirler Bayan Dövmeleri İçin Büyüleyici Dövme Tasarımları İzmir Dövmecileri - En İyi Dövme Yapan Yerler Yıldız Dövme Modelleri İçin En Güzel Öneriler Küçük Dövmeler ve Anlamları - En Güzel Küçük Dövmeler Omuz Dövme Modelleri İçin Etkileyici Öneriler Geçici Dövme Malzemeleri Listesi ve Önerileri Bursa Dövmecileri - En İyi Dövme Yapan Yerler Antalya Dövmecileri - En İyi Dövme Yapan Yerler Ankara Dövmecileri - En İyi Dövme Yapan Yerler Yazı Dövmeleri İçin Yaratıcı Örnekler Dövme Yazıları için Harika Dövme Modelleri Önerileri Kartal Dövmesi Modelleri için En Etkileyici Fikirler Birbirinden Güzel Melek Dövme Modelleri 2017 Tasarımları Kuş Dövme Modelleri İçin Harika Fikirler - Dövme Modelleri Tribal Dövme Modelleri İçin Güzel Fikirler En Güzel Melek Dövmeleri ve Anlamları - Dövme Fikirleri Rehberi Yazı Dövme Modelleri İçin En Güzel Öneriler Kol Dövmeleri İçin En Güzel Öneriler Bilek Dövme Modelleri İçin Sevimli Tasarımlar En Güzel Sırt Dövme Modelleri ve Kadın, Erkek Sırt Dövmeleri Bayan Dövme Modelleri İçin Harika Öneriler Dövme Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır? Omuz Dövmeleri Modelleri için Harika Fikirler El Dövme Modelleri İçin Muhteşem Fikirler Aslan Dövme Modelleri Fikirleri ve Önerileri Geçici Dövme Modelleri İçin Harika Fikirler Ayak Dövme Modelleri için Birbirinden Güzel Öneriler Dövme Şekilleri İçin Harika Öneriler En İyi Nişantaşı Estetik Merkezleri Listesi ve Tavsiyeleri Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir? Porselen Makyaj Seti Örnekleri
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?