Gelin Makyajı Porselen Modelleri ve Makyaj Tavsiyeleri

1032

Düğününüz yaklaşırken en önem verdiğiniz detayların başında gelin makyajı gelir. Son dönemde oldukça sık kullanılan gelin makyajı porselen modelleri, uzun süreli kullanımlarıyla gelinlerin gönlünü fethetmeye yetti.

Kalıcı ve Şık Modeller

Porselen gelin makyajları özellikle dış mekânda düğünü olacak gelinler için avantajlı bir kullanım sunuyor. Ayrıca uzun süre kalıcı olması da hem fotoğraflar için, hem de gelinin kendini iyi hissetmesi için öncelikli öneme sahip.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Gelin Makyajı Örnekleri

1İri ve dikkat çekici göz makyajı

Gelin makyajı porselen modelleri arasında en çok tercih edilenlerin başında iri gözlerin yer aldığı bu model geliyor. Bu modelde koyu renk far ile ön plana çıkarılan gözler, ipek kirpiklerle daha da büyütülerek göz alıcı bir şekle bürünüyor. Gelinlerin beyazlar içindeki görünümlerini iri gözlerle pekiştirecek olan bu porselen makyaj, uzun süreli kullanım ile de avantajlı. Düğününüzde istediğiniz kadar ağlayabilir, dilediğiniz kadar çok kişiyi öpebilirsiniz.

2Hafif bahar ve yaz makyajları

Düğününüz bahar veya yaz aylarından birinde, üstelik bir de kırda olacaksa bu tarz gelin makyajı porselen makyaj modellerini mutlaka denemelisiniz. Hafif bir göz makyajı ile pudra tonlarında bir rujla tamamlayacağınız makyaj, gelin buketinizle de uyum içinde olacak. Bu makyajda kullanılan şeffaf pudra sayesinde hem cildiniz pürüzsüz görünecek, hem de kalıcılığıyla tüm gün ve gece boyunca rahat etmenizi sağlayacak.

Mutlaka incele:  2018'de Porselen Makyaj Fiyatları Ne Kadardır?

3Doğal tonlardan, sade bir gelin

Bu porselen gelin makyajı modeli ile sadeliğinizle dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Düğününüzde hiçbir abartıya yer vermek istemiyorsanız bu porselen makyaj tam size göre. Doğal tonlar, nude renkler ve hafif bir makyaj ile yüzünüzün güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz. Üstelik gelin buketiniz ve duvağınızla dikkatleri yine de üzerinize çekmeyi başarabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Nişan Makyajları Fikirleri

4Dikkat çeken bir gelin makyajı porselen

Porselen makyajların en önemli özelliği uzun süre kalıcılığıyla rahat etmenizi sağlamak. Bu ihtiyacın en çok koyu renklerde ortaya çıkması sebebiyle gelin makyajı olarak koyu tonları kullanacak gelinlerin öncelikli tercih etmesi gerekenlerden. Vurucu bir renk ile dudaklarınızı ön plana çıkarmak veya alternatif renkte bir far kullanmak istiyorsanız porselen makyaj tam size göre! Dilediğiniz gibi yemeğinizi yiyebilir, istediğiniz kadar dans edebilir, gece boyu herkese sarılabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Gelin Makyajı Örnekleri

Gelin makyajı porselen konusunda daha farklı fikirler için Birbirinden Güzel Gelin Makyajı Örnekleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!