Hint Kınası ile Dövme Yapımı ve Şekilleri

En güzel hint kınası ile dövme modelleri için yazının sonunda bulunan galerimize de göz atabilirsiniz.

2129

Dövme yaptırdığınız şekli bir ömür vücudunuzda taşımak veya sildirmek için pahalı ve acılı işlemlere katlanacak olmak bazen caydırıcı olabilir. Böyle durumlarda Hint kınası ile dövme yaptırmayı düşünebilirsiniz. 7-15 gün arası teninizde kalacak Hint kınası dövmesi ile hayalini kurduğumuz dövme modelini vücudunuzun istediğiniz yerine uygulayabilirsiniz.

Hint kınası ile dövme nasıl yapılır?

Geleneksel bir uygulama olan Hint kınası dövmesi, özellikle yaz aylarında ellerde ve ayaklarda sıklıkla tercih edilmektedir. Profesyonel kişiler tarafından uygulanan Hint kınası dövmesini arzu ederseniz gerekli malzemeleri temin ederek evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Çerezi Hazırlama, Kına Çerezinde Neler Olur?

1Hint kınası ile dövme için gerekli malzemeler:

  • Hint Kınası
  • Stabilo kalem
  • Aydınger kağıdı
  • oksijenli su
  • Kürdan
  • Roll-on
  • Alman taşı (isteğe bağlı)
  • Dövme deseni

2Hint kınası ile dövme yapılışı

2 çay kaşığı Hint kınası ile oksijenli su bir kaba alınarak kahve telvesi kıvamına gelene kadar karıştırılır. Dilerseniz bu karışıma Alman taşını da ekleyebilir ve dövmenizin daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Hazırlanan karışımın kıvamını ve vücudunuzun alerjik bir reaksiyon gösterip göstermeyeceğini anlamak için test etmelisiniz. Kürdanın ucuna karışımdan alarak vücudunuz herhangi bir bölgesine küçük bir çizik atıp 2 saat bekleyin ve süre dolunca kalıntıyı temizleyin. Eğer alerjik bir sorun yaşamadıysanız ve ortaya çıkan sonuç, renk ve yapı bakımından sizi memnun ettiyse işleme devam edebilirsiniz. Çalışmak istediğiniz desenin üzerine aydınger kağıdını yerleştiriniz ve üzerinden stabilo kalem ile geçiniz. Hızlı davranarak desen kurumadan dövme uygulanacak bölgeyi roll-on ile nemlendiriniz ve üzerine aydınger kağıdındaki şekli dövme yapacağınız biçimde yerleştirerek bastırınız. Bu sayede aydınger kağıdında yer alan kalemle çizdiğiniz desenler teninize transfer olacaktır. Ardından kürdan yardımıyla kına ile desenin üstünden geçiniz ve yaklaşık 1-2 saat kadar kınanın kurumasını bekleyin sonra kınanın fazlalığını temizleyiniz.

Mutlaka incele:  Kına Elbise Modelleri için Büyüleyici Öneriler

Ayrıca kalem halinde satılan Hint kınaları da bulunmaktadır. Kullanımı daha zor olsa da desen hatları düzgün bir şekilde takip edilirse kına kalemleri ile de tatmin edici sonuçlar elde edebilirsiniz.

Hint Kınası Dövme Modelleri

El becerinize güvenemiyor ve evde Hint kınası ile dövme yapmaya cesaret edemiyorsanız işin uzmanı kişilerden de yardım alabilirsiniz. Nasıl bir dövme yaptıracağınıza karar vermek için ise en güzel Hint kınası dövme modellerini incelediğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Gecesi Hediyeleri İçin İlginç Fikirler

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!