Kına Gecesi Hediyeleri İçin İlginç Fikirler

En iyi kına gecesi malzemeleri için yazının sonundaki görsellere ve sayfanın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

10153

Partiler, kutlamalar ve daha birçok etkinlikte, davetlilere hediye dağıtmak artık bir gelenek haline geldi. Nikahtan sonra dağıtılan nikah şekeri ile başlayan bu gelenek şimdilerde çok daha farklı bir alana doğru kaymış durumda. Kına gecesi hediyeleri de en çok kullanılanlardan birisi.

En Eğlenceli ve Yaratıcı Kına Gecesi Hediyeleri

Kına geceleri sadece kadınların davet edildiği bir kutlama olduğu için kadınsal hediyeler de ağır basıyor. Kına gecesi organizasyonunda büyük bir öneme sahip hediye kısmı, özenle hazırlanmalı. Düğün hazırlığı içindeyken davetlilerinize ne hediye edeceğinize de karar vermelisiniz. Bu hediyeler, sevdiklerinizde bir anı olarak kalacak ve kına gecenizi onlara hep hatırlatacaktır. İşte size fikir verebilecek çok farklı ve ilginç kına gecesi hediyeleri..

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Kına Gecesi Etiket Şablonları

1Lokum Kesesi Şeklinde Hediyeler

Önceleri, gelin adayına kına yakıldıktan sonra davetlilere bir kese içinde kına dağıtılırdı. Şimdilerde bu hediye yerini çok daha farklı şeylere bıraktı. Bu lokum kasesi de buna bir örnek. Otantik bir tasarıma sahip küçük bir lokum kasesi hediye ederek davetlilerinizi mutlu edebilirsiniz. Bu lokum kaseleri genellikle yine otantik bir tasarıma sahip kahve fincanı takımı ile birlikte servis edilir. Kırmızı bir tüle sarılı şekilde, misafirlere dağıtabilirsiniz.

2Kadınlara Hitap Eden Kına Gecesi Hediyeleri

Seçeceğiniz hediyelerin kına gecesi ile tam olarak ilgisi olması gerekmiyor. Misafirlerin tamamı kadın olacağı için onlara hitap eden hediyeler seçebilirsiniz. Bu küçük el kremleri son dönemde birçok gelin adayının tercih ettiği bir hediye. Üzerinde isminizin ve tarihin yer alacağı etiketlerle birlikte hediye edeceğiniz bu el kremleri küçük boyutlu olmalarıyla çantada taşınabilir. Böylece her ihtiyaçları olduğunda kullanacakları için kına gecenizi tekrar tekrar hatırlamış olabilirler.

Mutlaka incele:  Hint Kınası ile Dövme Yapımı ve Şekilleri

3Oje

Hem ilginç hem de en popüler kına gecesi hediyeleri arasında yer alan oje de oldukça iyi bir fikir. Kına gecesine özel olarak kırmızı bir oje seçerek üzerine isim ve tarih yazılı etiketler yapıştırarak hediye edebilirsiniz. Bir de ojelerin üzerine yapma gül ve minik tüller yapıştırarak bir gelin görünümü verebilirsiniz. Böylece hediyeniz göze de hitap etmiş olur.

4Nar Şeklinde Kına Gecesi Hediyeleri

Nar, bereket olarak bilinir. Siz de sevdiklerinizin evine huzur getirmesi için minik nar bibloları hediye edebilirsiniz. Böylece davetlileriniz bu hediyeyi evlerinin bir köşesinde saklayarak sizi ve sizin mutlu gününüzü hep hatırlayacaklar. Nar aynı zamanda anlamının dışında bir de hoş bir görünüme sahip olduğundan dekor açısından da oldukça kullanışlı.

Mutlaka incele:  Kına Pankartları Örnekleri ve Yapımı

5Kitap Ayracı

Hem sevdiklerinizin kullanabileceği hem de kullandıkça sizi hatırlayacağı bir hediye arayışındaysanız ayraç oldukça iyi bir fikir. Şık bir tasarıma sahip ve üzerinizde isminizin yer aldığı bu ayraçlar ile sürekli olarak kına gecenizi hatırlatabilirsiniz.

Aynı şekilde bu minik cezveler de davetlilerinizi çok sevindirecek cinsten bir hediye. Bir de kına yerine minik bir kese içerisinde kahve de hediye ederseniz kına geceniz uzun zaman geçse de çok konuşulabilir. Bu tarz ilginç fikirlerle kına gecenizi daha da şenlendirebilirsiniz.

6Kına Taçları

Kına gecenize katılan arkadaşlarınıza hatıra olarak kalması için kına taçları hediye edebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu taçlar aynı zamanda oldukça şık olabilir.

Kına Gecesi Süsleri

Kına gecenizi organize ederken ortamı renklendirecek süslemelere de özen göstermelisiniz. Hatta bazı süslemeleri siz de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Kına gecesi süslemeleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sitemizi inceleyebilirsiniz.

kına kesesi modelleri kına kesesi modelleri Kına Gecesi Süsleri kına-hediyelikleri komik-Kına-Gecesi-Süsleri 49441330112013-kına hediyelsikına gecesi taçları-9 kına gecesi taçları-7

1 YORUM

  1. harika bir yazı olmuş, kına gecesi organizasayonları hakkında, kaftan modelleri ve kına organizasyonu hakkında bilgiler ve trend modeller.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!