İstanbul’da Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları Listesi

Düğün mekanları hakkında daha detaylı bilgi için ilgili yazılarımı incelemeyi unutmayın!

2381

Düğün serüvenine girildiğine göre heyecan doruklarda demektir. Bu özel günün kusursuz olması için başta gelin ve damat olmak üzere onların tüm çevresi de büyük bir emek verecek. Bu koşuşturmacaya başlarken ilk yapılacaklar arasında düğün mekanını seçmek var. Aylar öncesinden ayarlanması gerekmektedir. Özellikle yaz ve bahar aylarında yapmayı düşünüyorsanız oldukça yoğun bir dönem olduğu için arzu ettiğiniz tarihi almak daha da zor. Bu sebepten ne kadar önceden anlaşırsanız hem fiyat açısından hem de tarih açısından sizin için kolay olur. İstanbul’da uygun fiyatlı düğün mekanları araştırması yaptık ve sizler için listeledik.

Mekan seçimini yaparken de hayal ettiğiniz düğünü düşünerek seçmeniz daha doğru olacaktır. Öncelikle müstakbel gelin ve damadın konsepti düşünmesi gerekli. Bu kararı verdikten sonra mekan seçimi çok daha rahat olacaktır. Düğününüze kaç kişi geleceğini tahmin ediyorsanız eğer büyüklüğü de buna göre seçebilirsiniz. Çok büyük bir düğün yapmayacaksanız daha küçük bir mekan seçerek hesaplı hale getirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Cemile Sultan Korusu Düğün Fiyatları 2020

Avrupa Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

Düğününüzü Avrupa yakasında yapmak istiyorsanız deniz manzaralı mekan bulmak sizin için çok zor olmayacaktır. Oldukça uygun fiyatlara deniz kenarında ve boğaz manzaralı düğünler organize edebilirsiniz.

Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Teras

İstanbulda uygun fiyatlı düğün mekanları

Avrupa yakasında küçük ve mütevazi bir düğün yapmak isteyenler için harika bir seçenek Şişli Öğretmenevi. Çok kalabalık bir düğün planlamıyorsanız eğer tam size uygun olabilir. Ancak, oldukça fazla tercih edilen bir yer olduğu için oldukça önceden yer ayırtmalısınız. Düğün paketlerinin içinde dj, düğün pastası ve süsleme de dahil. Eşsiz boğaz manzarası ile rüya gibi bir düğün yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kağıthane Düğün Salonları

2 Hece

İstanbulda uygun fiyatlı düğün mekanları

Avrupa yakası düğün salonları arasında en popüler mekanlardan biridir. Göl kenarında harika bir manzarası olan mekanın çim alanı mevcut. Kolonsuz ve oldukça yüksek tavanlı bir salona sahip. Yemekli bir düğün düşünüyorsanız kesinlikle görüşmeniz gereken bir mekan.

Kudanlı Düğün Salonu

İstanbulda uygun fiyatlı düğün mekanları

Büyükçekmece bölgesinde bulunan mekan, nostaljik tatta düğün yapmak isteyenlere oldukça iyi hizmet vermektedir. Ancak, talep oldukça fazla olduğu için bir sonraki yılın bile günleri hızlıca tükeniyor. Bu sebepten biraz elinizi hızlı tutup, mekanı sahipleri ile görüşmelisiniz.

Avrupa yakasında daha fazla düğün mekanı önerisi için Avrupa Yakası Açık Hava Düğün Mekanları başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Anadolu Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

Anadolu yakasında mekanların büyük bir çoğunluğu orman manzaralıdır. Eğer kır düğünü yapmak istiyorsanız bu yaka size daha uygun olacaktır. Eşsiz yerlerde kır düğününüzü organize etme imkanınız var.

Yadinbey Restoranı

İstanbulda uygun fiyatlı düğün mekanları

Anadolu yakasında düğün yapmak isteyenler için harika bir seçenek olan Yadinbey Restoranı, Bostancı Club Sporium Tesisleri içerisinde bulunmaktadır. Havuzbaşında veya terasta düğün yapma imkanınız var. Teras katı oldukça az kişi alıyor. Yaklaşık 150 kişilik kapasitesi olanı bölümü tutmadan önce gelen konuk sayısını iyi hesaplamanız sağlıklı olacaktır. Havuzbaşında yapmak isterseniz de 500 kişiye kadar ağırlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  İstanbul Kış Düğün Mekanları Listesi

Duduzar Düğün Salonu

İstanbulda uygun fiyatlı düğün mekanları

Eğer kır düğünü planı yapıyorsanız Duduzar sizlere oldukça güzel bir alternatif olacaktır. Yaz veya bahar aylarında bahçesinde yapabileceğiniz düğünler için dilerseniz mekan ile anlaşıp onlara süsletebilir, dilerseniz de bir organizasyon firması ile anlaşarak süsletebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz kır düğünü Duduzar ile daha ekonomik.

Vadi Sarayı Düğün Davet Organizasyon

İstanbulda uygun fiyatlı düğün mekanları

Ümraniye çevresinde düğün yapmak isteyenler için güzel bir seçenek oluşturan Vadi Sarayı, büyük kapasiteli planlanan düğünler için çok daha mantıklı bir seçenek. 750 – 1000 kişiye kadar hizmet vermektedirler. Orman manzaralı olan mekanda yemekli organizasyonlar da yapmanız mümkün.

Anadolu yakasında daha fazla mekan önerisi için Anadolu Yakası Açık Hava Düğün Mekanları ve Anadolu Yakası Düğün Salonları Listesi başlıklı yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!