En Güzel Kına Duvağı Modelleri

1034

Kına geceleri düğüne giden yolda atılan son adımdır. O gece gelinin hem vedalaşma gecesidir hem de gelin olmaya az kaldığını herkese duyurduğu gecedir. Kına yakılırken gelin ağlamak isterse rahat etsin diye ve geleneklere de uymak için kına duvağı kullanılır. Bu duvak gelin adayının isteğine göre çeşitli modellerde olabilir.

Kına Duvağı İçin Şık Öneriler

Kına yakılırken kına duvağı kullanmak çok eski bir gelenek. Geleneğin eski olması yeni ve modern kına duvakları yapılmayacağı anlamına gelmiyor. Tam tersine oldukça şık ve modern kına duvaklarıyla kendinizi çok daha tarz hissedebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Kına Kesesi Modelleri

1Kırmızı Kadife Kına Duvağı Modelleri

Kırmızı renk kına gecelerinin sembolü haline gelmiştir. O gece mutlaka kırmızı bir renk kullanılır. Eskiden bindallılarda mutlaka kırmızı renk tercih edilirdi. Günümüzde bu gelenek yerini rengarenk bindallı modellerine bıraksa da kırmızı renk hala sevilerek kullanılıyor. Kına duvağınızı bu görseldeki gibi kırmızı kadife ve kırmızı işlemeli modellerden seçebilirsiniz. Eğer bindallınız da kırmızıysa bu duvak tam size göre demektir.

Mutlaka incele:  Kına Kesesi Yapımı, Modelleri ve Fiyatları

2Ay Yıldız İşlemeli Kına Duvağı Modelleri

Kınada ay yıldız işlemeli malzemeler pek fazla kullanılmasa da kına duvağınızı ay yıldızlı tercih edebilirsiniz. Karanlıkta daha çok belli olması için bu görseldeki gibi işlemeleri olan bir duvak almanız daha doğru olur. Duvağın rengi mutlaka kırmızı olmalı. Başka renkler tercih etmek istiyorsanız ay yıldız işlemeli bir duvak kullanmayın.

3Pullu Kına Duvak Modelleri

Biraz daha geleneksel bir model tercih etmek istiyorsanız pullu duvaklar çok uygun olacaktır. Özellikle kınanızı köyde yapacaksanız köy için de pullu duvaklar tercih edebilirsiniz. Bu duvakları kullanacaksanız bindallınızın modern olmamasına özen gösterin ki iki farklı tarz bir arada kötü durmasın.

Mutlaka incele:  Arnavut Kına Gecesi Kıyafetleri, Bindallı Modelleri

4Mor Simli Kına Duvakları

Eğer bindallınız koyu mavi ya da mor renklerdeyse kırmızı bir duvak biraz alakasız duracaktır. Bu yüzden size tavsiyemiz bindallınıza uygun bir duvak seçmenizdir. Mor simli kına duvakları karanlıkta parlayarak şık bir görüntü oluşturabilirler.

Kına Gecesi İçin Hürrem Kıyafetleri

Hürrem Sultan’ın güzelliği ve tarzı Muhteşem Yüzyıl dizisinde sık sık ön plana çıkartıldı. Eğer bu tarzı beğendiyseniz ve sultanlara layık bir kına gecesi yapacaksanız Kına Gecesi İçin Hürrem Kına Kıyafetleri isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!