Kına El Mumu Yapımı, Kına Mumu Süsleme Malzemeleri

Birbirinden güzel kına gecesi fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1749

Kına hazırlığı yapan gelin adayları için kına el mumu yapımı ile ilgili farklı fikirleri derledik. Geleneksel bir eğlence olan kına gecesi için hazırlanan pratik mumların hep yapımı kolay hem de farklı süsleme yöntemleriyle oldukça çeşitli hale geliyor.

Mutlaka incele:  En Güzel Kına Duvağı Modelleri

En Güzel Kına El Mumu Yapımı ve Fikirleri

Hayatınızın en önemli günlerinden biri olan kına gecesinde sevdikleriniz etrafınızda dönerken ellerindeki mumu daha pratik bir şekilde tutmalarını sağlayacak harika el mumları yapmaya ne dersiniz? İşte sizin için derlediğimiz birbirinden güzel kına mumu fikirleri ve örnekleri

1Kına El Mumu Nasıl Yapılır?

Mumu taşıyacak kişinin eline geçirerek tuttuğu mumun yapımı oldukça kolay. Minik mumlardan satın aldıktan sonra tüllü, çiçekli bir lastiğin üzerine silikonla yapıştırmanız yeterli. Bu lastik kısmı kişinin el mumunu eline geçirmesini sağlar.

Mutlaka incele:  Kına Başı Modelleri İçin Harika Öneriler

2Farklı Kına El Mumu Modelleri

Tülden yapacağınız bir çiçek figürünün ortasında yerleştirebileceğiniz gibi minik yuvarlak seramiklerle de bunu yapabilirsiniz. Farklı renklerde küçük mumluklar kullanabilir ve ister lastikli ister lastiksiz şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

3Kına El Mumu İçin Güzel Öneriler

Kına mumları genellikle minik mumlarla yapılsa da bu şekilde uzun mumları da farklı şekilde süsleyerek güzel bir kına el mumu şekline dönüştürebilirsiniz. Bunun için ışıltılı boncuklar ve tül edinmeniz yeterli. Silikon ile kendi tasarımınızı kolayca yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Gecesi Taçları Yapımı ve Modelleri

4Renkli Mumlarla Kına El Mumu Modelleri

İçerisinde minik figürlerin yer aldığı renkli mumlar her ne kadar bir dekorasyon öğesi olsa da bu küçük mumları ufak detaylarla süsleyerek bir kına mumu şekline dönüştürebilirsiniz. Tül ya da boncuklarla süsleyebilir ya da üzerine isminizin yer aldığı etiketler yapıştırabilirsiniz.

5Kına Mumu Süsleme Malzemeleri

Kına mumunuzu kendi zevkinize göre süslemek için tuhafiyelerden alabileceğiniz boncuk, yapma çiçek, tüli kurdele ve renkli bantları kullanabilirsiniz. Mumu renkli bantlarla çevreleyebilir veya mumu oturtacağınız aparatı kurdele ile süsleyebilirsiniz.

Değişik Nikah Şekerleri Yapımı, Modelleri ve Örnekleri

Kına gecesinden sonra bir de nikah şekeriniz için fikir arıyorsanız daha önce derlediğimiz Değişik Nikah Şekerleri Yapımı, Modelleri ve Örnekleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!