Kına Eldiveni Modelleri ve Yapılışları

En iyi kına gecesi malzemeleri için yazının sonundaki görsellere ve sayfanın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

2368

Artık kına geceleri daha görkemli ve eğlenceli anlara sahne oluyor. Bu geceye ait her detayı özenle düşünmeniz gerekiyor. Kına yakıldıktan sonra kullanacağınız kına eldiveni modellerini için sunduğumuz alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Kına Eldiveni Modelleri En Şık Öneriler

Kına gecenizde kullanacağınız kına eldivenlerini kendiniz hazırlamak isterseniz, hem kolay hem de şık modellerin yer verdiğimiz bu yazı size yardımcı olacaktır.

Mutlaka incele:  Hint Kınası ile Dövme Yapımı ve Şekilleri

1Gül Şeklinde Avuç İçi Kına Eldiveni Modelleri

Yapımı oldukça kolay olan bu eldiven modeli için ihtiyacınız olan malzemeler gül şeklindeki hazır çiçekler, kırmızı tüller ve kınanın etrafa bulaşmasını önlemek için disk şeklinde pamuklar. Gülün arka kısmına pamuğu silikonla yapıştırdıktan sonra kırmızı dantel tüllerden 15 cmlik iki parça elde edip gülün her iki yanına dikebilir veya yapıştırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Tepsisi Süsleme Nasıl Yapılır?

2Mumlu Kına Eldiveni Modelleri

Yapımı yukarıdaki eldiven modeline oldukça benzeyen mumlu kına eldivenleri için ihtiyacının olanlar kırmızı tüller, mum, pamuk ve kırmızı kıyafet lastiği. Kırmızı fırfırlı tülleri yuvarlak bir şekil oluşturmak için birleştirin. Daha sonra orta kısma mumu yapıştırın. Bu aşamada yaptığınız kısmın altına pamuğu yapıştırın. El genişliğinize göre lastiği kesin ve uçlarını tüle dikin ya da yapıştırın.

3Pul İşlemeleri Kına Eldiveni

Kırmızı kumaş üzerine altın sarısı pullar ile işlemeler yapın ve kına eldiveni olarak kullanmak için pamuğu yapıştırın ve ellerinize bağlamak için gerekli dantelleri yan taraflara sabitleyin.

Mutlaka incele:  Kına Testisi Süsleme Malzemeleri ve En Güzel Kına Testisi Modelleri

4Kırmızı Tek Tercihiniz Değil.

Kına geceleri için üretilen aksesuar ve kıyafetlerde kırmızı rengi hakim olsa da, başta pembe olmak üzere, yeşil, mor veya bordo gbi renkleri de tercih edebilirsiniz.

5Keçeden Yapılmış Figürler İle Süslenmiş Kına Eldiveni

Son zamanlarda keçe ile yapılan süslemelere her yerde rastlayabiliyoruz. Evde kendiniz bu tarz bir aksesuar yapacaksanız sadece keçeden kapler keserek kına eldivenlerinizi hazırlayabilirsiniz ya da hazır olarak satılan gelin, damat figürlerinden satın alarak kına eldivenlerinizi daha süslü hale getirebilirsiniz.

Kına Gecesi Aksesuarları İçin En Güzel Öneriler

Kına gecelerinizi daha eğlenceli hale getirecek ve davetlilerinize hediye edebileceğiniz kına aksesuarlarınızı kendiniz hazırlamak ister misiniz? O zaman en güzel kına gecesi aksesuarları için önerilerin yer aldığı yazımıza göz atabilirsiniz.

kina-eldiveni4 kina-eldiveni9 kina-eldiveni5kina-eldiveni6 kina-eldiveni7 kina-eldiveni13 kina-eldiveni14 kina-eldiveni15

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!