Gelin Adaylarına En Güzel Kına Gecesi Gelin Tacı Modelleri

Birbirinden güzel kına gecesi fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1605

Son yıllarda evlilik sürecindeki herkes tarafından büyük bir coşkuyla yapılır hale geldi kına geceleri. Çok daha gösterişli bir hal alan bu özel gece adeta düğünle yarışır duruma geldi. Gelin adayları düğün için harcadıkları emek kadar kınaya da harcar oldular. Özellikle, kına için çalışan organizasyon firmalarından kına aksesuarları üreten firmalara kadar pek çok firma da bu dönemde trende uyum sağlayarak çoğaldı. Özel hediyeler, dans gösterileri, konseptler hazırlanır oldu. En çok tercih edilen kına gecesi gelin tacı modellerini sizler için derledik;

Kına Gecesi Nedime Taçları

Genel olarak keçeden yapılan bu taçlar hem nedimeler için hem de gelin için yapılmaktadır. Genel konsept kırmızı olduğu için ilk akla gelen renk kırmızı oluyor ancak tek seçeneğiniz bu değil. Kırmızı ile uyumlu olarak pembe, mor gibi renklerde tercih edebilirsiniz. Keçeden tacı kestikten sonra süslemek amacıyla keçe ile aynı renkte tüller kullanabilirsiniz. Bu tüller duvak gibi duracağı için oldukça şık olacaktır. Keçenin köşe noktalarına yerleştireceğiniz incilerle daha da şık hale getirebilirsiniz. Nedimeler ile gelinin taçlarını birbirinden ayırmak için incileri kullanabilirsiniz. Keçelerin üzerine de dilerseniz özel isimleri işleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Testisi Süsleme Malzemeleri ve En Güzel Kına Testisi Modelleri

Çiçekli Kına Gecesi Gelin Tacı

Kına gecesi gelin tacı için eğer taç şeklinde yapmak istemezseniz de diğer bir seçeneğiniz küçük çiçekler yaptırmak olabilir. Dilerseniz renk renk dilerseniz de tek renk olarak yaptırabilirsiniz. Silikon ile tacın üzerine 4 veya 5 adet yapıştırabilirsiniz. Bu çiçeklerin ortasına da inci yapıştırıp son halini verebilirsiniz.

Tüllerle Yapılan Taçlar

Kına gecesi gelin tacı için sadece tül kullanarak da oldukça şık kına taçları yapmanız mümkün. Evinizde bulunan eski perdeleri dahi kullanabilirsiniz. Dilediğiniz renk uyumunu sağlayıp bu tülleri saç örgüsü gibi örebilirsiniz. Ardından iki ucuna da yapıştıracağınız lastikler ile herkes için uygun hale getirebilirsiniz. Lastiklerin çevresine de kurdeleleri bağlarsanız eğer saçlarınızın arkasından onlarda sallanarak güzel bir görüntü sağlarlar.

Mutlaka incele:  Kına Gecesi Konuşma Balonları Nasıl Yapılır?

Hürrem Tacı

Dizisi yayınlandığı dönemden beri oldukça trend olan Hürrem Sultan, hala popülerliğini korumaktadır. Kına gecelerinde çok tercih edilen bir konsept haline geldi. Kına gecesi gelin tacı modelleri içinde de en çok talep edilen model yine Hürrem taçları. Bu taçlar genel olarak ya alına ya da yanlardan zincir detayları sarkmakta. Gösterişli olan bu modeller için dilerseniz kişiye özel tasarım yapan firmalar da bulunmakta. Çeşitli taş ve zincirlerle süslenen bu taçlar ile gözler gece boyu sizin üzerinizde olacak.

Mutlaka incele:  Kına Gecesi Türküleri Listesi

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!