Kına Gecesi Önerileri İçin En İyi Fikirler

Kına geceniz için detaylar, tavsiyeler ve öneriler..

2008

Kına gecesi organizasyonu en az düğünün kendisi kadar özenilmesi ve planlanması gereken bir etkinliktir. Düğünden bir yada birkaç gün önce yapılan kına gecesi önerileri ile organize etmek konusunda hiç fikir sahibi değilseniz size harika önerilerimiz var. Çok eğleneceğiniz ve davetlileriniz için de harika bir kına gecesi olması için yapmanız gereken birkaç adım var.

Birbirinden Yararlı Kına Gecesi Önerileri

Kına geceleri uzun yıllardan beri yerine getirilen bir gelenek. Ufak tefek değişikliklere uğrasa da hala birçok gelin adayı bu geleneği uygulamaktan vazgeçmiyor. Nişan ya da düğün planlaması kadar vakit ve bütçe isteyen kına gecelerini hem daha ekonomik hem de daha mütevazi yapmak da sizin elinizde.

Mutlaka incele:  Sünnet Annesi Abiyeleri ve En Güzel Sünnet Annesi Elbise Modelleri

1Kına gecesi davetiyeleri

Kına geceleri özen gerektiren bir organizasyondur. Kına gecenize misafirlerinizi eğlenceli ve yaratıcı bir şekilde davet etmek isterseniz yaratıcı kına gecesi davetiyelerini tercih edebilirsiniz.

2Kına gecesine özel el yapımı hediyeler

Kına gecesi önerileri için maliyeti biraz düşürmek için el yapımı ürünleri tercih edebilirsiniz. Kına gecesi önerileri içinde paket halinde satılan tüm süsleri kendiniz de yapabilir ve davetlilerinize hediye edebilirsiniz.  Ancak bunun için vaktiniz yoksa elbette hazır süs ve hediyeler de işinizi görecektir.

3Gecenize eğlence katın.

Kına gecesi önerileri içerisinde daha neşeli ve eğlenceli hale getirmek için son dönemin modası olan çerçevelerden yararlanabilirsiniz. Hemen her yerde bulabileceğiniz bu çerçeveler, kına gecesinde çekilen fotoğrafları çok daha eğlenceli kılar. Üzerinde sizin ve damat adayının isminin yer aldığı bu çerçevelerle harika bir anı bırakabilirsiniz. Aynı şekilde fotoğrafları süsleyecek olan konuşma balonları da kına gecesi trendleri arasında yer alıyor. Üzerinde esprili birkaç mesajın bulunduğu bu konuşma balonları ile komik maskeler de davetlilerinizin hoşça vakit geçirmesi için ideal olabilir.

Mutlaka incele:  Yörük Düğünü Nasıl Yapılır?

4Kına gecesi mumları

Kına gecelerinde kına yakımı esnasında mumlarla dans etme geleneği çok yaygındır. İşte davetlilerin ellerinde tutacağı mumlar farklı şekillerde seçebilirsiniz. Kendinize göre kişiselleştirebilir ya da kına gecesi konseptine uygun olarak satın alabilirsiniz. Bu şık mumları kına sonrasında davetlilere hediye ederek harika bir anı bırakabilirsiniz.

6Kına gecesi atıştırmalıkları

Kına gecelerinde ağır yemekler ya da yiyecekler bulundurulmaz. Bunun yerine bir masa hazırlayarak lezzetli ve hafif atıştırmalıklar sunabilirsiniz. Üzerinde baş harflerinizin yer aldığı kalpli kurabiyeler ve de gelin-damat figürlü cupcakeler iyi bir seçim olabilir.

7Kına tepsisi ve sepeti

Artık kına geceleri eski günlere nazaran daha gösterişli. Kına gecenizi sıradanlıktan kurtarmak istiyorsanız seçtiğiniz aksesuarlarda farkınızı gözler önüne serebilirsiniz. Birbirine uyumlu kına sepeti ve tepsisi ile hem kınanızı hem de ikramlarınızı misafirlere şık bir şekilde sunabilirsiniz.

8Osmanlı esintili kına geceleri

Son dönemde moda olan Osmanlı tarzındaki kına geceleri de tercih edilebilir. Sultan stilinde bir bindallı giyebilir ve davetlilerinizden de bu tarzda elbiseler giymesini rica edebilirsiniz. Mekan süslemesi ve dekorasyonu da elbette Osmanlı konseptine uygun olmalı.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!