En Güzel Kına Gecesi Süsleme Fikirleri ve Önerileri

En güzel kına gecesi fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1906

Eski bir gelenek olan kına geceleri günümüzde hala popülaritesini kaybetmemiştir. Ülkemiz haricinde diğer bazı kültürlerde de bulunan kına geceleri geçmiş yıllara göre biraz daha değişmiş bir şekilde uygulanmaktadır. Artık gelin adayları daha ince düşünülmüş, daha detaylı geceler organize etmektedir. Sosyal medyanın yayılması ile beraber çiftler birbirlerinden daha çok etkilenir oldular. Özellikle ünlülerin kına ve düğünlerinden başlayan akımlar çeşitli organizasyon firmaları ile diğer kınalarda da uygulanır oldu. Sizler için kına gecesi süsleme fikirleri derlemesi hazırladık.

Kına Gecesi Süsleme Fikirleri: Evde Kına Gecesi Hazırlıkları

Kına gecesi süsleme fikirleri öncesinde eğer mekan olarak evi tercih ediyorsan gelecek kişi sayısına iyi karar vermeniz gerekli. İlk olarak bunu belirleyerek başlayabilirsiniz. Çok kalabalık olması durumunda rahatsız bir ortam olacaktır. Kimlerin geleceğine karar verdikten sonra süslemelere geçebilirsiniz. Eğer bir kısmını kendiniz yapmayı düşünüyorsanız sosyal medyadan farklı örnekler bulabilmeniz mümkün. Gelen misafirlerin güzel vakit geçirmesi için bizim derlediğimiz fikirler şu şekilde;

Mutlaka incele:  Çeyiz Yemek Takımı Seçiminde Püf Noktaları

Kına Çerçevesi

Konuşma Balonu

Darısı Başıma Listesi

Kına Mumu

Kapı Süsleri

Kına Gecesi İçin Değişik Hediyeler

Kına gecesi süsleme fikirleri ile son dönemlerde düğünlerde olduğu gibi artık kınalarda da gelenlere o geceyi hatırlatacak küçük hediyeler verilebiliyor. En çok tercih edilen hediye seçeneği ise aynalar. Evde kendiniz yapabileceğiniz bu aynalar ile konuklarınıza günlük hayatlarında da kullanabilecekleri bir hediye verebilirsiniz. Çevresine küçük süsler yapabilir, üzerine o geceyi hatırlatacak tarihi veya adınızı yazabilirsiniz. Başka bir seçenek olarak ise kokulu taşları veya mumları tercih edebilirsiniz. Her renkte, kokuda ve şekilde bulabileceğiniz hediyelikleri kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Ayrıca isterseniz küçük ojelere etiketlerle konuklarınızın adını yazabilir, sosyal medyada oldukça popüler olan gelin damat mandalları da alıp dağıtabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kısa Düğün Elbiseleri

Kına Tacı ve Bileklikleri

Son dönem kınalarında oldukça popüler olan kına taçlarını, gelen konuklarınıza veya sadece nedimelerinize hediye edebilirsiniz. Bu taçları yapan pek çok yer var. Eğer kendiniz uğraşmak istemezseniz sipariş verebilirsiniz. Tüllerden ve keçeden oldukça farklı modeller çıkartmanız mümkün. Nedimeler için ayrı, gelin için ayrı yapacağınız modeller geceye renk katacaktır. Daha detaylı bilgi almak isterseniz eğer Gelin Adaylarına En Güzel Kına Gecesi Gelin Tacı Fikirleri adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Nedime Tacı Malzemeleri Nelerdir? En Güzel Nedime Tacı Modelleri

Kına Kesesi

Keseyi yaparken kullanabileceğiniz çok fazla materyal bulunmaktadır. İster keçeden ister kadifeden isterseniz de tüllerden yapabilirsiniz. Dışını da yine aynı şekilde farklı farklı süsleyebilirsiniz. Kendi adınızı yazabilir veya bir gelin damat figürü koyabilirsiniz. İçerisine yerleştirdiğiniz kına ile birlikte gelen konuklarınıza hediye edersiniz. Siz de kına gecesi süsleme fikirleri için yazımızın sonundaki yorum alanına yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!