Kına Gecesi Süsleri Nasıl Yapılır?

13833

Biraz ağlatan ama çokça eğlendiren kına geceleri, kendine has süslemeleri ve aksesuarları ile çok özeldir. Kusursuz bir gece istiyorsanız kına sepeti, kına taçları, kına mumları gibi kına gecesi süsleri ile ortamı renklendirebilirsiniz. Sevdiklerinize kendi el emeğiniz olan süslerle karşılamak ve onlara o geceyi hatırlatacak aksesuarlar vermeyi düşünüyorsanız, süsleme ve aksesuarları kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Kına Gecesi Süsleri Nasıl Yapılır?

Kına gecenize ait detaylar için profesyonel bir ekiple çalışabileceğiniz gibi her şeyi kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey zaman ve planlama. Bu özel gece için yapması oldukça kolay kına gecesi süsleri için öneriler istemez misiniz? Cevabınız evet ise hem kolay hem de şık kına gecesi süsleri için en pratik modelleri yazımızda bulabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Gecesi İçin Hürrem Kına Kıyafetleri

1Kalpli Magnetler

Kına gecenize gelen misafirlerinize özel hediyeler vermek isteyebilirsiniz. Sadece kırmızı keçe, kırmızı tül ve mıknatıs ile hazırlayabileceğiniz magnetler, davetlilerinizi mutlu edecektir. Kalp şeklinde hazırlanmış keçeler tuhafiyelerde satılmaktadır fakat bulamazsanız kırmızı keçeyi kalp şeklinde de kesebilirsiniz. Yine kına gecesi süsleri için yuvarlak olarak şekillendirilmiş tülleri de bulabilirsiniz ya da kendiniz kırmızı tüllerden 10 cm çapında parçalar elde edebilirsiniz. Yuvarlak tülleri ortadan iki katladıktan sonra katlama yerini büzüştürüp keçenin altına şekilde gibi yapıştırın. Aynı şekilde mıknatısı da en alta yapıştırdıktan sonra kalpli magnetleriniz hazır.

Mutlaka incele:  Kına Paketleri Önerileri, Kına Gecesi Seti Modelleri

2Kına Gecesi Süsleri ile El Mumları

Kına gecenizde hem mekanı süslemek hem de kına töreninde oynayan kadınların ellerine yerleştirmek için mumlar süsleyebilirsiniz. Sadece tealight mumlar ve inci, boncuk, çiçek gibi detaylarla bu süsleri hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey mumların etrafına istediğiniz süslemeyi yapıştırmak.

3El Aynaları

Kına gecesinde, kına gecesi süsleri için misafirlere el aynaları dağıtmak son günlerde oldukça yaygındır. Kına malzemeleri satan yerlerden temin edeceğiniz el aynalarına tüller, altın yaldızlı kurdeleler bağlayarak veya ayna çerçevesine inciler ile süsleyerek kendi el aynalarınızı hem uygun fiyata mal edebilir hem de misafirlerinize el emeği hediyeler verebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Hint Kınası Dövme Modelleri

Kına Gecesi Aksesuarları

Kına gecelerinde süslerin yanı sıra kına akseuarları da geceye eğlence katmak için oldukça önemlidir. Aksesuarları da kendiniz hazırlamak isterseniz en güzel kına gecesi aksesuarları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!