Kına Gecesi Türküleri Listesi

1699

Kına gecesi deyince akla ilk gelen “Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar” türküsüdür. Bu türkünün hüzünlü bir hikayesi var. Bu hikaye sebebiyle de kına gecelerinde sürekli çalınıyor. Sadece bu türkü değil, başka türküleri de kına gecelerinde sıkça duyabilirsiniz. Kına gecesi türküleri listesi yaparak kına gecenizde çalabilirsiniz.

En Güzel Kına Gecesi Türküleri

Kına gecesi türküleri yöreden yöreye değişiyor. Eğer kendi yörenizdeki türküleri bilmiyorsanız aile büyüklerinizden yardım alabilirsiniz. Biz size en çok tercih edilen kına gecesi türkülerini listeledik.

Mutlaka incele:  Kına Gecenize Renk Katacak Bindallı Aksesuarları

1Yüksek Yüksek Tepelere

Bu türkünün çalınmadığı bir kına gecesi yok gibidir. Kına gecenizde, kına yakılırken bu türküyü çaldırabilirsiniz. Bu türkünün değişik versiyonları var. Biraz araştırarak en hoşunuza giden versiyonu bulabilirsiniz.

3Kınayı Getir Aney

“Kınayı Getir Aney” türküsü bazen “Yüksek Yüksek Tepelere” türküsü yerine tercih edilebiliyor. Eğer kınanızda “Yüksek Yüksek Tepelere” türküsünü çalmak istemiyorsanız bu türkü de güzel bir alternatif olabilir.

4Baba Kızın Çok Muydu

“Baba Kızın Çok Muydu” türküsünü pek duymamış olabilirsiniz. Bu türkü genellikle Silifke ve çevresinde yapılan kına gecelerinde kına gecesi türküleri olarak yer alıyor. Kına geceniz için pek bilinmeyen, güzel bir türkü arıyorsanız bu türküyü çalabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Gecesi Fikirleri İçin Muhteşem Öneriler

5Vardım Baktım

“Bir Bulut Olsam” dizisini izlediyseniz bu türküyü mutlaka duymuşsunuzdur. Dizi 2009 yılında yayınlandı ve bu türkü de çok çalınır oldu. Şimdi eskisi kadar popüler olmasa da güzel bir türkü. Kına gecesi türküleri için internette değişik versiyonlarını bulabilirsiniz.

6Canım Anam

Canım Anam türküsü de anneniz için çalabileceğiniz kına gecesi türküleri arasında. Eğer çok duygusal bir anneniz varsa bu türküyü çalmayın. Bu türkü yerine daha az duygusal bir türkü tercih edebilirsiniz.

Kına Şarkıları Müzik Listesi

Kınada sadece türkü çalınmıyor. Kına yakıldıktan sonra kına şarkıları çalınıp oynanmaya başlanıyor. Kına geceniz için şarkı listesine hala karar veremediyseniz Kına Şarkıları Müzik Listesi isimli yazımızdan şarkılara göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!