En Güzel Kına Kesesi Modelleri

En güzel kına kesesi modelleri için yazımızın sonundaki galeriye göz atabilirsiniz..

1843

Kına keseleri, kına gecelerinin vazgeçilmez hediyeleridir. Uzun yıllardan beri kına gecesine gelen misafirlere kına dağıtılır ve bu kınalar güzel keselere konularak verilir. Günümüzde değişik kına kesesi modelleri vardır. Her gelin adayı kendi zevkine göre kına keseleri dağıtır.

Kına Kesesi Modelleri Nasıl Olmalı?

Kına kesesi modelleri seçerken kına kesenizin kına gecesi konseptinize uygun olmasına özen gösterin. Mesela kına keseniz ve kaftanınız aynı renkte olabilir. Eğer kırmızı renk dışında bir renk tercih edecekseniz kına keseniz de kaftanınızla aynı renk olursa ikisi arasında şık bir uyum yakalayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kına Gecesi İçin Hürrem Kına Kıyafetleri

1Kadife Kına Kesesi Modelleri

Kına kesenizin biraz kaliteli görünmesini istiyorsanız kadife kumaştan keseler yaptırabilirsiniz. Kına keseniz kırmızıysa kurdelesini altın renk yapabilirsiniz. Kurdele dışında değişik süsler de taktırarak misafirlerinize şık bir kına kesesi dağıtabilirsiniz.

2Kaftan Şekilli Kına Kesesi Modelleri

Klasik kına keseleri yerine biraz daha farklı bir şekilde kına hediye etmek isterseniz kaftan şeklinde kına kesesi yaptırabilirsiniz. İnsanlar bu keseyi evlerine götürdüğünde, birisi bu keseyi görünce sizin kına gecenize gelmemiş bile olsa bunun bir kına hediyesi olduğunu anlayacaktır.

Mutlaka incele:  Arnavut Kına Gecesi Kıyafetleri, Bindallı Modelleri

3Gelinlik Şekilli Kına Kesesi Modelleri

Kına kesenizi gelinlik şekilli yaparak misafirlerinize “Düğüne çok az kaldı!” mesajı verebilirsiniz. Ayrıca bu kaftandan ya da normal kına kesesinden de farklı bir kese olacaktır. Gelinlik şeklindeki kesenin bel kısmına da kırmızı kurdele bağlarsanız hem kına rengi olan kırmızıyı kesenizde kullanmış olursunuz hem de gelinlerin beline bağlanan kırmızı kurdeleyi temsil etmiş olursunuz.

Mutlaka incele:  Kına Tefi Süsleme Örnekleri ve Yapılışları

4Çiçekli Kına Kesesi Modelleri

Kına kesenizin renkli ve eğlenceli bir kese olmasını istiyorsanız onu küçük ve güzel çiçeklerle süsleyerek misafirlerinize dağıtabilirsiniz. Bu hem güzel bir süs eşyası olacak hem de klasik keselerin biraz dışına çıkmış olacaksınız. Kesenizin üstündeki çiçekleri kaftanınızla ya da kına elbisenizle aynı renkler yaparsanız güzel bir detaya da yer vermiş olursunuz.

Birbirinden Güzel Kına Tepsileri

Kına geceniz için tepsi almak istiyorsanız ancak henüz karar veremediyseniz bu görseller size ilham verebilir. Ayrıca kınanızda çalacağınız müzikler için Kına Şarkıları Müzik Listesi isimli yazımıza göz atmanızı da tavsiye ediyoruz.

bb051 10612991_847018108695779_3176025053293715184_n vintage-tasarımlar-kına-tepsi3 DSC_0059 DSCF1162 tepsi2

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!