Kına Kurabiyesi Yapımı ve Modelleri

Kına kurabiyeleri ile kına gecesi eğlencenize, eğlence katabilirsiniz..

1221

Kına kurabiyesi son zamanlarda hızla yayıldı ve hemen hemen her kına gecesinde dağıtılmaya başlandı. Kına gecenize gelen konuklarınıza kurabiye dağıtarak hoş bir hatıra bırakma fikrini gelin adayları çok sevdi

En Güzel Kına Kurabiyesi Modelleri

Kına kurabiyelerini sizin kına kıyafetinizle uyumlu seçerseniz akıllarda kalıcı olacaktır. Dekoratif kurabiyeleri şeker hamuru kullanılarak hazırlayabilirsiniz. Eşinizin ve kendi adınızı da kurabiyelerin üstüne yazdırabilir ya da sadece baş harflerinizle de yetinebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Kına Kesesi Modelleri

1Kına kurabiyesi yapımı

ilginç kına kurabiyesi

Şimdi gelelim bu tatlı kurabiyelerin nasıl yapıldığına. Kına kurabiyesi yapmak için kurabiye hamuru ve şeker hamuruna ihtiyacınız var. Kurabiyeleri hangi formda istiyorsanız, bir de o formda kalıplar lazım olacak. Yok, ben yetenekliyim derseniz, bıçakla da kesebilirsiniz ama bu yorucu olacaktır. Kurabiyelerin formunun bozulmaması için kurabiye hamuruna kabartma tozunu yok denecek kadar az koymalısınız. Eğer kurabiyeleriniz kabarırsa şeker hamuru ile boyutu aynı olmaz.

Mutlaka incele:  Kına Gecesi Abiyeleri ve Modelleri

2Kına kurabiyesi hazırlamanın püf noktaları

Kurabiye hamurunu hazırladıktan sonra yaklaşık bir saat buzdolabında bekletin.  Kurabiyeleri açmak için un yerine nişasta kullanın ve kurabiyelerinizi dilediğiniz şekilde kalıpla kesin. Kurabiyeler piştikten 8 saat sonra şeker hamuru ile süslemeye geçebilirsiniz. Kurabiyeye şeker hamurunun yapışması için bal kullanmalısınız. Ancak şeker hamurunun üstüne yine şeker hamuru yapıştıracaksanız su kullanın. Ve kurabiyelerinizi arzu ettiğiniz şekilde süsleyin. Kurabiyeleriniz son görüntülerine kavuştuğunda minimum 4 saat sonra paketleme yapabilirsiniz.

4Bindallı Şeklinde Kına Kurabiyesi

İşte bunlar tam kına kurabiyesi! Şu minik çiçek desenli bindallılar sizce de çok güzel değil mi?

5Çitayı yükseltmek isteyenler için

Daha şık bindallı kına kurabiyeleri için sarı gıda boyasından yardım alabilirsiniz. Kullanacağınız biraz sim, daha hoş bir görüntü yaratacaktır.

6Ben klasikten yanayım diyenlere kalp formu

Kalbin üzerine adınızı yazarak kına gecenizi herkesin aklına kazıyabilirsiniz.

7Güllü kalpler

Sadelikten yanaysanız ve eşinizin ismini de kurabiyelerinize eklemek istiyorsanız, size şık bir alternatif daha

8Kocam olmadan asla!

Gelin & damat kombini kurabiyeler cidden harika değil mi?

9Kız kıza!

Eğer kına gecenizde erkeklere yer yok ise, kız kıza eğlenecekseniz bu kurabiyeler tam size göre!

Daha fazla kına gecesi fikri için Kına Gecesi Fikirleri yazımızı okuyabilirsiniz. Daha fazla kına kurabiyesi modelleri için aşağıda sizin için hazırladığımız galeriye göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!