Kına Nasıl Hazırlanır? Malzemeleri Nelerdir?

En iyi kına gecesi malzemeleri için yazının sonundaki görsellere ve sayfanın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

6171

Kına geleneklerimizde bir çok alanda yer etmiş geleneğimizdir. Özellikle düğünlerde kına gecesi büyük anlamı olan bir gelenektir. Bunun yanında asker uğurlamalarında da kına kullanılmaktadır. Sizlere kına nasıl hazırlanır anlatmak için bu yazıyı hazırladık.

Kına nasıl hazırlanır?

Düğünlerimizde, nişanlarda ve asker uğurlamalarında kına yakmak üzere kına nasıl hazırlanır sizlere detaylı olarak anlatmak istiyoruz. Aslında kolay bir işlem olan kına hazırlama bilmeyenler için zor görünebilir.

Mutlaka incele:  Kayseri Düğün Salonları

1Basit şekilde kına hazırlama

Kına hazırlamak için 250 gram kına için 150 gram sıvı yağ ve yeteri kadar çok demli çaya ihtiyacımız var. Kına cildimize temas edeceğinden zeytin yağı kullanmanızı öneririz.

2Hazırlanışı

Kınayı tüm malzemeleri alacak ve rahat karıştırabileceğimiz bir kaba koyun ve üzerine sıvı yağı ekleyin. Ardından 2 kaşık demli çayı ilave edip karıştırın. Kıvam koyu ise açmak için azar azar demli çay ilave ederek tahta kaşıkla karıştırmaya devam edin.

Mutlaka incele:  Kına şekeri Malzemeleri, Yapımı ve Birbirinden Güzel Modelleri

3Dövme yapmak için kına hazırlama

Eğer vücudunuza dövme yapmak için kına hazırlamak istiyorsanız oksijenli su ve hint kınasına ihtiyacınız olacak. Bir kaba önce hint kınasını koyarak üzerine kıvamı kahve telvesi gibi oluncaya kadar karıştırarak oksijenli suyu ekleyin.

5Saç kınasının hazırlanması

Önce kuru malzemeleri bir kaba dökün ve üzerine yağları ekleyerek karıştırın. En son kıvamını ayarlayacak şekilde karıştırarak yavaş yavaş suyu ekleyin. Saçınıza kolay sürülecek bir kıvamda bırakın. Ardından saçınıza uygulayın. Kendi saç renginize göre kahve tonlarında bir saç rengine kavuşacaksınız, ayrıca saçlarınız parlak olacak.

Kınayı uygularken nelere dikkat etmeli?

Kınayı mutlaka tahta kaşıkla karıştırın. Elinize temas edeceğinden hazırlayan kişi eldiven kullanırsa istenmeyen yerlerin boyanmasını önlemiş olur. Kınanın kalıcılığı ve rengi kınayı sürdükten sonra üzerinizde kalış süresi belirler. Bu nedenle çok koyu renk istemiyorsanız biraz erken yıkamalısınız. Kına nasıl hazırlanır konumuz umarız faydalı olmuştur.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!