Parti Organizasyonu Düzenlerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Birbirinden güzel parti organizasyon fikirleri için yazımızın sonuna mutlaka göz atın!

2501

Birçok kişi düğün, doğum günü ya da bir özel gün için parti organizasyonu düzenlemek ister. Bir partinin anahtar noktası ise, detaylarıdır. Size okurken çok bariz gibi görünse de bu detayların çoğu insanın gözünden kaçtığını söyleyebiliriz.

Parti Organizasyonu Nasıl Düzenlenir?

Aslında amaç eğlenmek, daha da fazla eğlenmek. Herhangi bir teması olsun ya da olmasın, davetlilerin eğlencesini maksimum seviyeye çıkarmak ve unutulmaz ve herkesin konuşacağı bir parti organizasyonu sunmak.

Parti Organizasyonu Nasıl Yapılır?parti organizasyonu

Birçok parti organizasyonu sahibi organizasyonunun samimi olmasını ister. Kimisi için bu bir tarz meselesidir, davetlilerini kişisel olarak karşılamak isterler. Kimileri ise kalabalık içinde sırf arkadaşları veya aile üyeleri olsa bile konuşmaya çekinir.

Mutlaka incele:  Ev Partisi Konseptleri İçin Öneriler

Bu çekinme durumuna rağmen önerimiz parti organizasyonu sürecinin ilk 60-90 dakikasında davetlileri karşılamaktır. Bu zaman dilim, insanlara geldikleri için teşekkür etmek ve neden toplandıklarını belirtmek için önemlidir.

Karşılama Müziği Eşliğinde Kadeh Kaldırın!parti organizasyonu

Eğer davetiniz doğum günü, yıl dönümü, toplantı ve benzeri ise bu “hoş geldiniz” aşaması misafirlerinizin kadeh kaldırması ve olaya dahil olmaları için iyi bir fırsattır. Karşılama aşamasında, bir karşılama müziği ekibi ile çalışıp, aslında buzları kıran ve insanları rahatlatan bir müzikle karşılama aşamasını başarı ile geçirebilirsiniz.

Parti Organizasyon Fikirleriparti organizasyonu

Birçok kişi partisini yemek servisini baz alarak yapar. Kokteyl ve aperatiflerde arka plan müziği, davetliler yemek yerken, yemek müziği ve tatlılardan sonra da dans müziği şeklinde ilerletir.

Ortamı Canlandırmak İçin DJ’e Danışın…parti organizasyonu

Bazı parti düzenleyen kişiler, parti temasına göre kadeh kaldırma, kişisel hikayeler veya konuşmalar sunduğu da olur. Örneğin bir veda partisi ise veda edilen kişi hakkında küçük bir video veya slayt gösterisi de partinizi güzel bir şekilde canlandırabilir. Ya da bir mezuniyet partisinde, okul yıllığındaki değişik sayfaların resmi alınarak bir slayt şov hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, DJ’inizle de eğlencenizi nasıl canlandıracağı hakkında mutlaka fikir alışverişi yapmanız gerekiyor.

Mutlaka incele:  Boğazda Tekne Partisi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Akışına bırakınToronto-School-Dance-DJ-n

Parti organizasyonu planlarken aslında en büyük tehlike çok fazla gereksiz kuraldır. Zaman çizelgesini esnek yapmamak kötü görünebilir. Bazen insanlar yemek için belirtilen zamanda samimi muhabbetler ederek eğlenmek isteyebilir. Onlara esneklik sunun. Akşam yemeği saatinde insanları kadeh kaldırmaya davet etmek, yemek sonrası dans faslı için size zaman oluşturacaktır.

Dans Zamanı!parti organizasyonu

Eğer topluluk dans etmiyorsa, DJ’in etkinliği canlandırmasının vakti gelmiştir. Partinin modu yükseldiğinde ve insanlar dans etmeye başladığında birisi kadeh kaldırma veya o ana uygun olmayan bir şarkı talebinde bulunabilir. Bu durumda da DJ’inizin inisiyatif almasına izin verebilirsiniz.

DJ’le Konuşup Onun Hislerine Güvenmekdj

Bu sizin partiniz, o yüzden isteklerinizi mutlaka söyleyin. DJ’iniz favori şarkılarınızı, zamanlamanızı ve müzik tarzını bilsin. Böylelikle sizin tarzınıza uygun olarak DJ’in kendisi de müzik ekleyebilir. DJ’inizi gigbi.com’da deneyimli DJ kiralama profesyonelleri arasından yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En İyi Kostüm Partisi Fikirleri

En İyi Parti, Sizin Partiniz Olacak!parti organizasyonu

Çalınması gereken şarkılar kadar sevmediğiniz şarkıları da DJ’inizin bilmesi önemli zira onlar da partinin ortasında “Bu şarkıdan nefret ediyorum.” denilmesinden pek hoşlanmaz. Tekrar söylemek gerekirse kesinlikle güvenebileceğiniz bir DJ kiralayın. En iyi partiler, başlangıç planı ve düzenin olduğu, DJ ve diğer hizmet sağlayıcılar arasındaki iletişim ve iş birliğinin güçlü olduğu aynı zamanda geri kalan kısmın da spontane geliştiği partilerdir. Parti organizasyonu için şehrinizdeki DJ profillerini inceleyerek, dilediğiniz profesyonelden ücretsiz fiyat teklifi abilirsiniz.

Parti Organizasyon Fiyatları ve Şirketleri

Durun! Hemen parti organizasyon şirketleri araştırması içine girmeniz gerekiyor. Parti organizasyonunu kendiniz de kolay bir şekilde düzenleyebilir ve daha az maliyetli olarak işin içinden çıkabilirsiniz. En güncel haliyle, parti organizasyon fiyatları aşağıdaki aralıklarda rahatça organize edilebilir. gigbi.com’da binlerce eğlence profesyonelleri arasından seçiminizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Ortalama 20-25 kişilik bir parti organizasyonu için fiyatları aşağıda bulabilirsiniz.

  • Mekan – 1500 TL ile 2000 TL arasında
  • DJ kiralama – 500 TL ile 1000 TL arasında
  • İçecek ve yiyecek – 1000 TL ile 1500 TL arasında

Düzenleyeceğiniz parti için yaratıcı ve size ilham verecek fikirler için Parti Organizasyon Fikirleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!