Söz Mendili Modelleri, Söz Mendili Nasıl Yapılır?

Birbirinden güzel nişan süsleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

9152

Söz mendili bazı geleneklere göre kız isteme merasiminden sonra gelin tarafından erkek tarafına verilirken bazı geleneklere göre de merasime katılan herkese hediye olarak verilir. Söz merasiminizin ardından gelen insanlara dağıtmak üzere söz mendili modelleri tercih edebilirsiniz.

En Güzel Söz Mendili Modelleri

Söz mendili modelleri, söz merasiminizin konseptine uygun olarak hazırlandığında oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkartır. Evinizin süslemelerinde de mendilinizde kullandığınız süslemeleri kullanarak bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Söz mendilinizde çiçek detayları kullanacaksanız evinizi de bu çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğün Nişan Konseptli Parti Süsleri Fikirleri

1Kurdeleli Söz Mendili Modelleri

Beyaz ya da krem rengi bir mendil kullanmak istiyorsanız fazla sade durmaması için farklı ve canlı renkte bir kurdeleyle fiyonk yapabilirsiniz. Fiyongun ortasına püsküllü bir taş takarak gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Eğer isterseniz yapma çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

2Lavanta Keseli Söz Mendili Modelleri

Söz mendili olarak sade bir mendil tercih etmek istiyorsanız lavanta kesesiyle hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Söz mendili süslemek yerine lavanta kesesini süsleyerek misafirlerinize şık bir hediye verebilirsiniz. Bir önceki modeldeki kurdele fiyonk ve taşlı püskülü, lavanta kesenize yapıştırarak misafirlerinize hediye edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Aynalı Söz Tepsisi Yapımı, Malzemeleri ve Modelleri

3İşlemeli Söz Mendili Modelleri

Söz mendilinizin üzerine sizin ve sözlünüzün ismini yazdırabilirsiniz. Erkek tarafına ve kız tarafına ayrı ayrı mendil dağıtmak istiyorsanız erkek tarafı için papyonlu bir mendil, kız tarafı için de beyaz işlemeli bir mendil tercih edebilirsiniz.

4Dantel Detaylı Söz Mendili Modelleri

Sade bir mendil tercih ederek üstüne dantel işlemesi ekleyebilirsiniz. Bu tarz bir işleme mendilinize vintage bir hava da katacaktır. Bu mendilde beyaz dantel kullanmak yerine krem rengi bir dantel işleyerek vintage görünümü arttırabilirsiniz. Eğer isterseniz sözlünüzün ve kendinizin isimlerinin baş harfini ekleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Nişan Sandığı Süsleme Örnekleri

5Nakışlı Söz Mendili Modelleri

Zarif ve abartısız bir söz mendili arıyorsanız nakışlı mendilleri size tavsiye edebiliriz. Beyaz bir söz mendili kullanarak üstüne altın işlemelerle baş harflerinizi işleyebilirsiniz.

Söz Kıyafetleri Önerileri

Söz merasiminiz için hazırlıklara başladıysanız sözünüzde giyeceğiniz kıyafetin oldukça önemli olduğunu unutmayın. Söz, iki ailenin bir araya geldiği önemli bir gün olduğu için o gün giyeceğiniz kıyafete özen göstermelisiniz. Sizin için hazırladığımız söz kıyafetleri için Söz Kıyafetleri Önerileri isimli yazımızı mutlaka okuyun.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!