Favori listeniz boş.
Favori listeniz boş.

Köçek

Geleneklere düşkünseniz eğlencenizde de daha geleneksel öğeler bulundurmaya ne dersiniz? O zaman şehrinizdeki köçek profillerine göz atın fiyatları öğrenmek için teklif alın ve sizi en eğlendirecek olanı seçin!

Köçek için 3 Fiyat Teklifi Al

Birkaç saat içinde teklifler gelsin, karşılaştır ve en uygununu seç.

Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar gelmeyi başaran bir gelenek olan köçek dansı, erkek dansçıların kadın kıyafetleri giyerek dans figürleri sergilediği bir dans türüdür. Köçekler 7 yaşında bu eğitime başlar ve 14 yaşına dek eğitim alır. Bu gelenek Anadolu’nun pek çok farklı yöresinde hala yaşayan geleneklerimizden biridir. Ayrıca çok geniş kitlelere hitap ettiği için birçok etkinlikte de köçek kiralama tercih edilen eğlence yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Birçok farklı yörede varlığını sürdüren bir gelenek olsa da çıkış noktası Kastamonu ve Zonguldak yöresidir. Şenliklerde, düğün, nişan sünnet düğünü gibi organizasyonlarda insanlar eğlendiren köçekler, kimi zaman tek başlarına kimi zaman ise grup halinde dans eder. Köçeklere eşlik den müzisyenler ise keman, zurna ve davul çalar. Türkiye’nin kültüründe önemli bir yere sahip olduğu için özellikle turistlere yönelik etkinliklerde köçek kiralama tercih edilir. Bunun yanı sıra ramazan etkinlikleri, belediye gösterileri, şenlikler, festivaller veya halk konserleri de köçek gösterileri için uygun organizasyonlar arasında yer alır.

Müşteri Yorumları

Bir Yaş Çekimi
Aysel Gündoğdu Aysel Gündoğdu

"1 yaş çekimi için bebek fotoğrafçısı ihtiyacımı gigbi'den karşıladım, çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim."

Düğün Fotoğrafçısı
Mehmet Biçici Mehmet Biçici

"Eşimle düğün fotoğrafçımızı ve müzisyenlerimizi gigbi'den bulduk. Sorunsuz bir şekilde hizmetlerimizi aldık. Teşekkürler."

Palyaço
Nurdan Öztohum Nurdan Öztohum

"Kızımın doğum günü için gigbi'den bir palyaço ile çalıştık. En eğlenceli doğum günümüzdü."

Nasıl Çalışır

1
Teklif Al
Teklif Al

Etkinliğin için fotoğrafçı, müzisyen ve gösteri profesyonellerinden ücretsiz teklif al.

2
Anlaş
Anlaşma Yap

En uygun profesyonel ile anlaşma yapıp yorum yapma hakkını elde et.

3
Güvenli Öde
Güvenli Öde

12 aya kadar taksit imkanı ile ödemen senin onayınla profesyonelin hesabına geçsin.