Bebek Mevlüt Hazırlıkları

Birbirinden faydalı bebek içerikleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

4848

Bebek mevlüdü, genellikle bebek doğduktan 40 gün sonra yapılır. Hem bebek görmeye gelmek isteyenler hem de bebeğin duasına katılmak isteyenler de bebek mevlüdüne geliyorlar. Bu özel gün için hazırlıklar haftalar öncesinden başlar. Siz de bebek mevlüt hazırlıkları içerisindeyseniz ve 40 mevlüdü nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımız size fikir verecektir.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel 6 Ay Kınası Kıyafetleri, 6 Ay Kınası İçin Bindallı Modelleri

Bebek Mevlüt Hazırlıkları Listesi

Bebek mevlüt hazırlıkları haftalar öncesinden başlıyor. Evin hazırlanması, süsleme malzemeleri, anne ve bebeğin kıyafetleri, mevlütte dağıtılacak yemek ve verilecek hediyeler ciddi bir organizasyon gerektiriyor.

1Bebek Mevlüdü Organizasyon

Geniş çaplı bir bebek mevlüdü yapacaksanız organizasyon şirketleri size destek verebilir ancak evde yapacağınız normal bir mevlüt için bir şirketle çalışmanıza gerek yok. Kendiniz de güzel bir planlama yaparak organizasyon şirketlerine taş çıkarabilirsiniz.

2Bebek Mevlüdü Hediyelikler

Bebek mevlüdüne gelecek kişilere bu günü hatırlatacak hediyeler yaptırabilirsiniz. Kokulu sabunlar, çerçeveler, içi zemzem suyuyla dolu minik şişeler, magnetler bebek mevlüdünde dağıtılabilir. Kendi zevkinize uygun şık hediyelikler dağıtabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Hoşgeldin Bebek Kurabiyeleri Yapımı, Tarifi ve Modelleri

3Bebek Mevlüdü Ev Süslemeleri

Bebek mevlüdü ev süslemeleri için sade şeyler kullanabilirsiniz. Balonlar, abartısız tüller tercih edilebilir. İsterseniz “Mevlüdümüze Hoşgeldiniz” yazıları asabilirsiniz. Mevlüt olduğu için süslemelerde aşırıya kaçmak hoş olmayacaktır.

4Bebek Mevlüdünde Anne Ne Giymeli?

Bebek mevlüdü anne kıyafetleri arıyorsanız çok fazla dekolteli kıyafetler seçmemenizi öneriyoruz. Mevlüt olduğu için mümkün olduğunca kapalı kıyafetler tercih etmelisiniz. Normalde tesettürlü değilseniz bile mevlüt için başınızı kapatmanız daha doğru olacaktır. En azından dua okunurken başınızı bir şalla örtebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Tülden Bebek Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

5Bebek Mevlüdü Menüsü

Bebek mevlüdü menüsü hazırlığı da oldukça önemli. Bebek şekeri, kurabiyeler, lohusa şerbeti, poğaça, kek, börek gibi ikramlıklar hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında gazlı içecekler ve meyve suyu da dağıtabilirsiniz. İçeceklerinizin çeşitli olmasına özen gösterin. Herkesin içecek zevki farklı olabiliyor.

Bebek Mevlüdü Anne Kıyafetleri Fikirleri ve Önerileri

Bebek mevlüdü için annenin giydiği kıyafet de önemli. Abartısız ve şık bir elbise giymeniz hoş olacaktır. Yakın zamanda bebeğinizin mevlüdü varsa ve nasıl bir elbise giyeceğinizi bilmiyorsanız Bebek Mevlüdü Anne Kıyafetleri Fikirleri ve Önerileri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!