En Güzel Doğada Düğün Fotoğrafları

1478

Düğün fotoğrafı çekimleri son yıllarda oldukça yaygınlaştı. Hatta öyle ki bazı mekanlar neredeyse düğün fotoğrafı çekimi için açılıyor gibi görünüyor. Düğün fotoğrafı çekimi için en sık kullanılan konsept doğada düğün fotoğrafları çekmek olmuş durumda.

Doğada Düğün Fotoğrafları

Doğanın muhteşem avantajları sayesinde doğada düğün fotoğrafları çekmek oldukça eğlenceli oluyor. Ayrıca birbirinden güzel parklar, bahçeler ve ormanlar sayesinde de çok güzel kareler ortaya çıkıyor.

Mutlaka incele:  En Komik Gelin Damat Fotoğrafları

1Sonbaharda Fotoğraf Çekimi

Doğada düğün fotoğrafı çekmek için yazın gelmesini beklemenize gerek yok. Sonbaharda da çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Tabii sonbahar aylarında yağmur yağma ihtimali yaz aylarından fazla olduğu için mümkünse düğün fotoğraflarınızı düğünden sonra çektirmenizi tavsiye ediyoruz.

2Doğanın Renkleri

Doğada çekim yapmanız için hiç aksesuara ihtiyacınız yok desek yanıltmış olmayız. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında çiçeklerin açmasıyla beraber birbirinden renkli manzaralar ortaya çıkıyor. Fotoğrafınızın arka planında renkli görüntüler istiyorsanız çok da zorlanacağınızı düşünmüyoruz.

Mutlaka incele:  En Güzel Haydarpaşa Garı Fotoğraf Çekimi Örnekleri

3Göl Manzaralı Doğada Düğün Fotoğrafları

Göl manzarası yaz-kış fotoğraflara çok yakışacaktır. Geniş açıyla çekilmiş fotoğraflarda hem göl manzarası hem de çevredeki doğa manzaraları sayesinde birbirinden romantik pozlar çekebilirsiniz. Göl manzarası etrafında çekim yapacaksanız çok fazla aksesuar kullanmamanız olacaktır. Aksesuarlar, göl manzarasını gölgede bırakabilirler.

4Doğada Hayvanlarla Fotoğraf Çektirmek

Düğün fotoğrafınızı adalarda ya da hayvanların bol olduğu bir yerde çekecekseniz yolda gördüğünüz at, eşek gibi hayvanlarla da doğada düğün fotoğrafları çekebilirsiniz. Eğer gittiğiniz yerde fayton varsa faytonun üstünde de çok güzel fotoğraflar ortaya çıkabilir.

Mutlaka incele:  Gelin Damat Pozları İçin Fikirler

5Çiçekli Salıncaklarla Fotoğraf Çekimi

Parkta, göl kenarında ya da ormanın içinde çekim yapacaksanız bazen bu mekanlarda salıncaklar oluyor. Salıncağı çiçeklerle süsleyerek çok sevimli doğada düğün fotoğrafları çekebilirsiniz. Salıncak zaten çiçeklerle süslendiyse daha şanslısınız demektir. Hatta binmişken biraz da sallanarak stres atabilirsiniz.

Doğada Fotoğraf Çekimleri İçin Birbirinden Güzel Örnekler

Doğada düğün fotoğrafları çekimi yaptıracaksanız ve vereceğiniz pozlarla ilgili ilhama ihtiyacınız varsa sizin için biraz doğada çekilmiş düğün fotoğrafı derledik. Bunların size ilham vermesini umuyoruz. Ayrıca Kış Düğün Fotoğrafları Fikirleri Ve Örnekleri isimli yazımızdan da kış aylarında yapacağınız çekimlerle ilgili fikirler alabilirsiniz.

gnb0sgsmfzo4nge3a3jon5wh_061 iskelede-düğün-fotoğrafları 14 atatürkarboretumu1 Atatürk_arboretumu_düğün_fotoğrafları-30 zayfa-onur-dugun-02-1160x700 DÜĞÜN-2

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!