Doğum Odası Süsleme İçin En Güzel Modelleri

Birbirinden güzel doğum odası süsleme fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

12996

Doğum hazırlığı, hem anne hem de baba adayı için oldukça heyecanlı bir süreçtir. Tüm bu süreç boyunca bebeğiniz için en iyisini yapmaya çalışır ve onu karşılarken de her şeyin dört dörtlük olmasına özen gösterirsiniz. Doğuma bir ya da birkaç ay kala ise, bebeğinizin doğum günü için hazırlıklar baş gösterir. Doğum yapacağınız hastaneyi belirledikten sonra süsleme ve misafirleri karşılama hazırlıklarına girişmeniz gerekir. Son yıllarda doğum odası süsleme seçenekleri çok daha arttı. Hastane odasını harika bir şekilde süslemek ve bebeğinizi karşılarken mutlu ve huzurlu bir ortam yaratmak oldukça büyük önem taşıyor. Bunun için birçok farklı seçeneğe de sahipsiniz. Kız ya da erkek çocuklar için farklı süsleme şekilleri ve fikirleri mevcut. Biz de sizler için bu harika fikirleri derledik..

Mutlaka incele:  Hastane Beşiği Süsleme Malzemeleri, Hamile Beşiği Nasıl Süslenir?

Doğum Odası Süsleme İçin Harika Fikirler

Doğum odası süsleme fikirleri, doğacak bebeğinizin kız ya da erkek olmasına göre farklılık göstermektedir, diğer yandan hastaneden odanızın boyut bilgilerini almanız, o boyutlara göre süsleme malzemeleri edinmeniz için faydalı olacaktır.

1Doğum Odası Süsleme Teması

Doğum odası süslemesi yaparken bir bütünlük sağlamaya özen göstermenizde fayda var. Belli bir tema belirleyerek bu tema çevresinde şekillenen bir süsleme ile harika sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin kız çocuğu için pembe, erkek çocuğu için ise mavi rengi belirleyebilirsiniz. Elbette bu renkleri kendi zevkinize göre seçmekte de özgürsünüz. Hayvan figürleri ya da çizgi film kahramanlarından da yardım alabilirsiniz. Fil figürü çevresinde yoğunlaşan bir süsleme harika bir fikir olabilir. Bir renk ya da figür belirledikten sonra kapı süsü, masa süslemesi, bebek beşiği süslemesi ve anne yatağı süslemesi de bu yönde olmalıdır.

Mutlaka incele:  Doğum İkramları

2İkram Köşesi Dekorasyonu

Son yıllarda doğum odalarında, ziyarete gelenler için de bir hediye ve ikram köşesi yapılıyor. Onları güzel karşılamak ve ağırlamak için siz de böyle bir yöntem tercih edebilirsiniz. Doğum odası hediyeleri olarak minik magnetler, şeker kutular ya da kokulu sabunlar tercih edebilirsiniz. Masayı tüllü ya da renkli masa örtüleri ile süsleyebilirsiniz. Elbette balon ya da kurdele gibi seçeneklerle de daha farklı süslemeler yapabilirsiniz.

3Doğum Odası Süsleme Malzemeleri

Doğum odası süsleme malzemeleri içinde bebeğinizin ismini barındıran hediyelikler, minik kek ikramları ya da anahtarlıklar harika seçeneklerden birkaçı. Bu masa süslemelerinin yanı sıra kapı süsü ve oda süsleri de önemli. Dilerseniz duvar süsleri ile doğum odasını daha hareketli ve neşeli bir hale getirebilirsiniz. Aynı şekilde tüller ya da kurdelelerle hasta yatağını da sevimli bir hale getirebilirsiniz.
doğum odası süsleme

4Bebek Beşiği

Doğum odası süsleme modelleri içerisinde en büyük önem taşıyan kısım, hiç kuşkusuz bebek beşiğinin süslenmesi. Erkek ya da kız çocuğuna uygun farklı süsleme modelleri tercih edebilirsiniz. Şık örtüler ya da tüllerle beşiği daha şaşaalı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kral tacı, fiyonk, kalp, nazar boncuğu gibi figürlerle süsleme yapabilirsiniz. Yine bebek beşiğinin süslemesi de genel doğum odası süslemelerine uyum sağlamalı. Bu açıdan seçtiğiniz ana rengi beşik süslemesinde de kullanabilirsiniz. Bebeğinizin isminin yazılı olduğu yastık ya da örtü ile hem daha kişiselleştirilmiş hem de daha şık bir süsleme elde edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Doğum Panosu Şablonu Nasıl Olmalı?

Doğum Odası Süsleme Fikirleri

Doğum odası süsleme konusunda önemli olan bir tema seçmeniz ve bu temaya göre diğer bileşenleri oluşturmanızdır. Bu bileşenler, kapı süsü, ikram köşesi ve bebek beşiği olarak göze çarpmaktadır. Dilerseniz, kapı süs fikirleri ile ilgili fikir almak için En Güzel Bebek Odası Kapı Süsü Modelleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca daha fazla doğum odası örneği için hemen altta sizin için oluşturduğumuz fotoğraf galerisine göz gezdirebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!