Hoşgeldin Bebek Süsleri

3284

Hoşgeldin bebek süsleri, bebeğinizin doğumuna birkaç gün kala hazırlayabileceğiniz oldukça sevimli süslerdir. Bebeğinizi kucağınıza alacağınız o kutlu günde bu süsler size eşlik edecek ve tercihinize göre ortamın enerjisini oldukça etkileyecektir. Peki, siz bebeğiniz için hoşgeldin süsü hazırlamaya hazır mısınız?

Hoşgeldin Bebek Süsleri Nerede Kullanılır?

Hoşgeldin bebek süsleri genel olarak yeni doğan bebek odasında ya da hastanede annenin kalacağı odada kullanılır. Süslerin üzerinde ‘’ Hoşgeldin Bebeğim’’ yazdığı gibi ailenin isteğine göre farklı yazılar da yazılabilir. Renk seçiminde ise pembe ve mavi tercih ediliyor.

Mutlaka incele:  Yeni Doğan İhtiyaç Listesi

1Hoşgeldin Bebek Kapı Süsleri

Hoş geldin bebek kapı süslerini doğum yaptıktan sonra kaldığınız odanın kapısına koyabilirsiniz. Kız çocuklarında pembe renkli kapı süsleri kullanılırken, erkek çocuklarında da mavi tercih ediliyor. Fakat siz renk tercihinizde kendinize kısıtlama getirmek zorunda değilsiniz. Dilerseniz, Bebek Kapı Süsleri Modelleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

2Hoşgeldin Bebek Sözleri

Hoşgeldin bebek kapı süsleri hazırlarken bu süsü kendiniz tasarlıyorsanız bebeğinize içinizden geçen en saf duygularla minik bir not hazırlayabilirsiniz. Eğer süsü hazır alacaksanız üzerine yazdırmak istediğiniz yazıyı mutlaka tasarımı hazırlayacak kişiye bildirmelisiniz. Sizde hatıra kalacak olan bu süsler ileride çocuğunuzu da duygulandıracaktır.

Mutlaka incele:  Bebek Şekeri Modelleri

3Hoşgeldin Bebek Süsleri Yapımı

Hoşgeldin bebek süsü yapımında kullanılan standart süs eşyaları tüller, çerçeveler, bebek resimli kalın kâğıtlardır. Bunlar dışında hayal gücünüzü zorlayarak kendiniz de kullanacağınız malzemeye karar verebilirsiniz. Süsleme sırasında yardımcı araç ve gereçler de oldukça kolay bulunabiliyor.

4Hoşgeldin Bebek Buzdolabı Süsleri

Hoşgeldin bebek buzdolabı süsleri çevrenizde gördüğünüz ve beğendiğiniz tüm yapıştırmalı süslerle tasarlanabilir. En beğendiğiniz süs eşyalarının arkasına mıknatıs yapıştırarak ve bebeğinizin gelişi üzerine kime vermek istiyorsanız o sayıda çoğaltarak hazırlayabilirsiniz. Üzerine tülle yapıştıracağınız ufak baskılı kâğıtlarda bebeğiniz için küçük dileklerde bulunabilirsiniz.

5Hoşgeldin Bebek Yazısı

Bebeğinizin doğumundan sonra onun geldiğini herkese duyurmak istemek sizin hakkınız. Hoşgeldin yazısını yaptırdığınız süslerin üzerine kalıcı olması açısından sert cisimlerle yazdırabilirsiniz. Bunun dışında bu hoşgeldin bebek yazısını elle değil mutlaka bastırma yöntemlerle hazırlatmalısınız. Tasarlanan süs büyük olsa da küçük olsa da bu yazı her yere sığacak kadar yeterli alan kaplıyor.

Mutlaka incele:  Kanaviçe Doğum Panosu Modelleri

6Hoş geldin Bebek Yazısı Nereye Asılır?

Hoşgeldin bebek yazısını bebeğinizi hissettiğiniz dilediğiniz her alana asabilirsiniz. Doğum yaptığınız hastanenin odasına, bebeğinizin kalacağa odaya, evinizin kapısına, dolapların üzerine duvara ve görmek istediğiniz her yere ‘’hoşgeldin bebek’’ yazabilirsiniz. Bir anne elinde olsa bunu gökyüzüne dahi yazar, bu nedenle bunun bir sınırlamasının olduğu söylenemez.

Hoşgeldin Bebek Süsleri Büyük Bir Mutlulukla Tasarlanıyor

Hoşgeldin bebek süsleri Türkiye’de en çok üretilen süsler arasında. Bir bebeğin gelişi hem anne ve baba adaylarını, hem de bebeğin gelişi için hazırlanan süsleri tasarlayan kişileri mutlu ediyor. Büyük bir sevinçle hazırlanan süslerin uzun süreli kalmasını istiyorsanız mutlaka dayanıklı süsler tercih etmelisiniz. Çevrenize de bu süslerden vermek istiyorsanız bebeğinizi simgeleyen minik süslerden seçerek çoğaltabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!