Kına Tefi Süsleme Örnekleri ve Yapılışları

En iyi kına gecesi malzemeleri için yazının sonundaki görsellere ve sayfanın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

8695

Kına gecelerinin vazgeçilmez aksesuarı: Kına tefi. Eğlencenin doruklarda olduğu anlarda coşkunuza coşku katacak bir aksesuar. İstediğiniz renklerde, istediğiniz boyutlarda bulabilir, dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Hatta kına geceniz için bir temanız varsa uyumlu olması için ona göre bile seçebilirsiniz. Yeter ki hazırlıklara önceden başlayıp kararınızı verin.

Eğlencenizin Keyfini Kına Tefi ile Artırın

Düğün gününüzden önceki son heyecanlı günlerin başında kına gününüz gelir. Ne giyeceksiniz, nasıl kına yakacaksınız, damadın ailesi ile nasıl oynayacaksınız; hepsi aklınızda soru işareti olarak durur. İşte bu nedenle hazırlıklarınızı yaparken de heyecanınızı yenmeye çalışırsınız.

Mutlaka incele:  Kına Kalıbı Şablonları, Şekilleri ve Motifleri

Tef süsleme için rengârenk ipler kullanın

kina-tefi-susleme-ornekleri-ve-yapilisi-1

Kına gecenizde elden ele geçecek şeylerin başında kına tefleri gelecek. Yemekler yenip müzik hızlanmaya başladıktan sonra artık özellikle genç kızları durdurmak mümkün olmayacak. İster oryantal dans olsun, ister Türkçe pop; kına tefinin eşlik edemeyeceği hiçbir müzik olmayacağına emin olabilirsiniz. Siz de tef süsleme yaparken takacağınız renkli iplerle kına gecenizin coşkusunu daha da artırabilirsiniz. Bunun için tuhafiyeciden alacağınız renkli 2 ila 3 metre organze ipi eşit ölçülerde kesip, teflerin zillerinin yan kısımlarına düğüm yoluyla sabitleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Kına Kesesi Modelleri

Şık ve zarif dantelli kına tefi süsleme

kina-tefi-susleme-ornekleri-ve-yapilisi-4

Kına gecenizi sade ve nazik detaylar temasıyla süslediyseniz, tef süsleme için bu kına tefleri tam size göre! Özellikle iç kısmı için seçeceğiniz dantelin dayanıklı olmasına özen gösterirseniz, kına teflerinizin akıllardan çıkmayacağını garanti edebiliriz. Tefin kenar kısımlarına ekleyeceğiniz ufak ziller sayesinde hem hoş bir ses elde edecek, hem de görüntüyü tamamlamış olacaksınız.

Size özel kına tefi

kina-tefi-susleme-ornekleri-ve-yapilisi-5

Bu kına tefi modellerini yapmak için biraz daha fazla profesyonelliğe sahip olmanız gerekiyor. Fakat asla imkânsız değil! Kına teflerini hazır olarak satın aldıktan sonra üzerine yaptıracağınız veya yöntemini öğrenerek yapacağınız resimler ve yazacağınız isimler, kına teflerinizin saklanması için de bir sebep yaratacaktır.

Mutlaka incele:  Kına Gecesi Süsleri Nasıl Yapılır?

Kına paketleri yaratın

kina-tefi-susleme-ornekleri-ve-yapilisi-9

Kına gecenizden her davetliye bir hatıra kalsın istiyorsanız mutlaka ince detayları düşünmeniz gerekecek. Size özel olan çizimleri, isimleri veya resimleri kına setinizin her ürünü üzerine yaptırabilir, ömür boyu saklayabilirsiniz.

Kına tefi süslemeniz, kına gecenizin eğlencesinin artması için en garanti yollardan biri! Bunun için içinize en sinen tefi bulup, süslemeyi bizzat yapmanızı veya takip etmenizi öneriyoruz. Dilerseniz, Kına Gecesi Aksesuarları Yapımı ve Modelleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

kina-tefi-susleme-ornekleri-ve-yapilisi-3 kina-tefi-susleme-ornekleri-ve-yapilisi-6 kina-tefi-susleme-ornekleri-ve-yapilisi-7 kina-tefi-susleme-ornekleri-ve-yapilisi-8 kina-tefi-susleme-ornekleri-ve-yapilisi-10

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!