Yeni Doğan Bebek Malzemeleri Listesi Nelerden Oluşur?

Yeni doğan malzemeleri konusunda yazının sonundaki galeriden de fikir edinebilirsiniz!

7745

Kıyafet, bez, pişik kremi, biberon, şampuan, havlu, küvet, beşik, battaniye ve daha pek çok şey… Yeni doğan bebekler için ihtiyaç listesi oldukça geniş! Bu yazımızı okuyarak yeni doğan bebek malzemeleri için temel ürünleri öğrenebilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek Malzemeleri Listesi

Bebekler için hazırlık aylar öncesinden başlar. Bu hazırlıklar esnasında gözden kaçırdığınız bir şeyin olmasını istemiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

1Hastane çıkışı

Bebeğiniz dünyaya geldiğinde ihtiyaç duyacağı temel giysilerden oluşur. Zıbın, şapka, önlük gibi ürünlerin yer aldığı bu set mutlaka yeni doğan bebek malzemeleri listenizde olmalıdır. En Güzel Bebek Hastane Çıkışı Setleri başlıklı yazımız size daha ayrıntılı bilgi verebilir.

Mutlaka incele:  Yeni Doğan Bebeklerde Uyku Düzeni Nasıl Oluşturulur?

2Kıyafetler

İç-dış zıbın, pijama takımı, çıt çıtlı badi, patikli-patiksiz tulumlar, bornoz, eldiven, şapka, hırka, yelek, patik, çorap, havlu, önlük, mendil… Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri İçin Sevimli Öneriler başlıklı yazımızda size kıyafet fikirleri sunduk.

3Kışlık tulum

Bebeğiniz kış mevsiminde doğduysa mutlaka kalın tulumlar almalısınız. Özellikle dışarı çıkmanız gerektiğinde (doktor kontrolü vs.) bu tulum işinize yarayacaktır. Bu tulumlar da en gerekli yeni doğan bebek malzemeleri arasında yer alıyor.

4Alt açma 

Yenidoğan bebek malzemeleri arasında bebeğinizin bezini değiştirirken alt açma setine ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden set halinde satılan bu ürünü yeni doğan bebek malzemeleri listenize eklemelisiniz. Ayrıca bebek bezi, pişik kremi, ıslak mendil de bebeklerin altını temizlerken ihtiyaç duyacağınız ürünlerdendir.

5Bebek bezi, pişik kremi, ıslak mendil, pudra

Bebek malzemeleri listesi ile bebek bezi değiştirirken alt açma örtüsünün yanı sıra bebek bezi, pudra, pişik kremi, ıslak mendil gibi ihtiyaçlarınız da olacaktır. Bu malzemeleri de yeni doğan bebek malzemeleri listenize ekleyin.

Mutlaka incele:  Bebeklerin Dişleri Ne Zaman Çıkar?

6Emzik ve biberon

Yeni doğan bebek malzemeleri listesinin olmazsa olmazlarındandır biberon ve emzik. Bebeğinizi emziriyor olsanız dahi ek gıda verirken biberona ihtiyacınız olacaktır.

7Bebek telsizi

Yeni doğan bebek alışverişi listesi için bebeğiniz uyurken uyanıp uyanmadığını kontrol etmek için bebek telsizi çok işinize yarayacaktır. Bu telsiz ile bebeğinizin odasına girerek onu uyandırma riskine girmemiş olacak, onu uzaktan kontrol edebileceksiniz.

8Sağlık ürünleri

Doğum öncesi bebek alışveriş listesi içinde bebeğinizin olası hastalıklarına karşılık evinizde temel sağlık ürünlerine yer açmalısınız. Örnek vermek gerekirse, ısı ölçer ve pişik kremi gibi ürünler yeni doğan bebek malzemeleri grubundadır.

9Beşik

Yeni doğan bebek malzemeleri arasında en temel ihtiyaç rahat ve kullanışlı bir beşiktir. İlk günlerinde sıklıkla uyuyan bebeğiniz için konforlu bir beşik tercih etmelisiniz. Bebek alışverişinde neler alınmalı diyorsanız, bu liste işinize çok yarayacaktır.

Mutlaka incele:  Anne Bebek Fotoğrafları Tema Önerileri

10Banyo malzemeleri

Bebekler için üretilen minik banyo küvetleri çok popüler. Bebeğinizi hem rahat yıkamanızı hem de onun gözüne şampuan vs. kaçırmamanızı sağlıyor. Bu ürünün yanı sıra bebeğinizin cildine uygun, içerisinde zararlı bileşenler olmayan şampuanlardan almalısınız. Yeni doğan bebek eksikleri için özellikle bebek banyo malzemelerini iyi düşünmeniz gerekmektedir.

11Ana kucağı

Yeni doğan bebek malzemeleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de ana kucağıdır. Ana kucağı ile bebeğinizi taşımanız ilk aylarda bebek arabasına göre çok daha kullanışlı ve faydalı olacaktır.

12Araba ve kanguru

Bebeğinizi taşımanıza yardımcı olan kangurular hala çok popüler. Sizin de bebeğinizi rahat taşımanızı sağlayabilir. Ayrıca kullanışlı bir bebek arabası da bebeğinizin büyüyene kadar kullanacağı bir üründür, bu sebeple ilk zamanlarda ana kucağı kullansanız bile bebeğiniz doğmadan almanızda fayda var.

Yeni Doğan Bebek Fotoğrafçılığı

Yeni doğan bebeğinizin bu anlarını unutulmaz kılmak için profesyonel fotoğrafçılık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Yeni doğan bebek fotoğrafçılığı hakkında pek çok bilgi ve fikir verdiğimiz Yeni doğan Bebek Fotoğraf Çekimi Fikirleri yazımıza göz atabilirsiniz.yeni-dogan-bebek-malzemeleri-3 yeni-dogan-bebek-malzemeleri-4

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!