1 Yaş Erkek Bebek Hediyeleri Fikirleri ve Önerileri

En güzel doğum günü konseptleri ve hediyeleri için ilgili yazılara mutlaka göz atın.

2404

Daha doğumunu hatırladığınız bu küçük adam, artık bir yaşına gelmek üzere. Minikler için alınacak hediyeler onlara ilerleyen yaşlarında oldukça güzel bir anı olarak kalacaktır. Ancak, 1 yaş erkek bebek hediyeleri seçerken onların sağlığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ona tehlike oluşturacak oyuncaklar veya sağlığını tehlikeye atacak hediyeler konusunda titiz olmakta fayda var. İster kendi çocuğunuz olsun ister başkasının çocuğu olsun bu vereceğimiz fikirlerle en doğru hediyeyi seçeceksiniz. İşte henüz 12 ay önce gözlerini açmış bu minik insanlara alabileceğiniz hediyeler;

En Güzel 1 Yaş Erkek Bebek Hediyeleri

1 yaş erkek bebek hediyeleri seçiminde ilk olarak karar vermeniz gereken şey bebeğe mi ailesine mi hediye alacağınız. Anne babası için de işlerine yarayacak bir hediye almanız mümkün. Diğer seçenekte ise bebeğe alabileceğiniz ilginç bebek hediyeleri var.

Kıyafet Seçenekleri

1 yaş erkek bebek hediyeleri

Öncelikle söylemek gerek ki kıyafet almak her yaşta bir birey için oldukça riskli. Ancak, bebeği yakın zamanda gördüyseniz eğer işiniz daha kolay olacaktır. Standart bir boy-kilo oranına göre alırsanız yanılma payınız oldukça yüksek. Bulunduğunuz mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak biraz da büyük kıyafetler seçmek mantıklı olacaktır. Bu dönemde bebeklerin neredeyse bir günü bir gününü tutmamakta. O yüzden alacağınız biraz büyük kıyafetleri daha uzun süre kullanabilirler. Bu kıyafetleri seçerken özellikle bebeklerin sağlığını göz önünde bulunduran firmaları tercih etmelisiniz. Belli başlı kumaşlar bu hassas ciltlere iyi gelmez. Genel olarak bu konuya dikkat eden firmalar anti-alerjik özelliğe sahip yüzde yüz pamuk ürünler üretmekte. Aynı zamanda kullandıkları boyalar da tamamen organik olarak üretiliyor. Bu markaları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. İsme özel bebek hediyesi düşünüyorsanız eğer alacağınız bir bodynin üzerine ‘Doğum Günün Kutlu Olsun’ gibi yazılarla ismini yazdırabilirsiniz. Veya eğer kış aylarında olacaksa bu doğum günü, alacağınız hırkanın arkasına benzer yazılar yazdırmak mümkün.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Seti Nelerden Oluşur?

Oyuncak Seçenekleri

1 yaş erkek bebek hediyeleri

1 yaş erkek bebek hediyeleri alacağınız bebek eğer gelişimini yakından takip ettiğiniz bir bebeğe hediye alıyorsanız ve yürümeye olan merakı hakkında bilgi sahibi iseniz çeşitli modellerde alınabilecek yürüteçler çok güzel hediyeler olacaktır. Ortalama 12. ay bebeklerin yürümeye başlangıç dönemleri kabul edilse de bu bilgiye sahip olmadan yürüteci almak bir süre boş boş durmasına sebep olabilir. Tabi bütün bebekler yürümeye çok hevesli olurlar. Bu uğurda verdikleri mücadelede harika bir destek olacaktır yürüteç.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel 2 Yaş Doğum Günü Süsleri Fikirleri

Diğer bir seçenek ise bebeğin zeka gelişimine de katkısı olan oyuncaklar olabilir. Çeşitli parçaların bir kutunun içine koyulabileceği ya da üstü üste koyarak bir düzen kurması gerektiği oyuncaklar hem zeka gelişimini hem de keyif almasını sağlayacaktır. Bu tarz hediyeler alırken onların çok küçük parçalardan oluşmamasını ve sağlığa zararlı maddelerden yapılmamış olmasına dikkat etmek gerek.

Aktivite masası veya oyun masası adı ile satılan her markada bulunan bir oyuncak türü de güzel bir hediye olabilir. Hem ayakta durması gerektiği için bacaklarının gelişimini de sağlayacaktır. Aynı zamanda üzerinde bulunan oyunlar kendi yaşına göre kafa yorması gereken oyunlar olduğu için zeka gelişimine de katkısı olacaktır.

Pelüş oyuncaklar çocukların kaç yaşına gelirse gelsin vazgeçemediği bir oyuncak çeşidi. Bu çeşit alacağınız bir oyuncak ile yıllar sürecek bir dostluğun başlangıcını sağlamış olabilirsiniz. Onu gece uyurken, gün içinde her an yanında tutmak isteyecektir. Ancak, özellikle diş çıkarma döneminde dişini kaşımak için bulduğu her şey ağzına götüren bebeklerden bu oyuncaklar da nasibini alacak. Bu sebepten kolay zarar görmeyen, küçük parçalara ayrılması zor olan ve sağlığa tehdidi olmayan oyuncaklar tercih etmelisiniz. Daha fazla oyuncak önerisi için 1 Yaş Oyuncakları Nasıl Olmalı? 1 Yaş Oyuncak Tavsiyeleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Eşime Doğum Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

Alternatif Seçenekler 

1 yaş erkek bebek hediyeleri

1 yaş erkek bebek hediyeleri için alternatif seçenekler arasında ilk adım ayakkabılarını sayabiliriz. Yeni yeni ayağa kalkan, yürümeye çalışan bu küçük adamın artık ayakkabıya ihtiyacı olacaktır. bu sebepten dolayı ilk adımlara özel üretilen ayakkabılar bulup, satın alabilirsiniz. Çok hafif ve esnek olmasına aynı zamanda da ayağı güzel kavramasına dikkat etmek gerek. 

Diğer bir alternatif seçenek ise özel tasarım albüm yaptırmak olabilir. Bu albümü çeşitli internet siteleri veya baskı merkezleri yapabilir. Beğendiğiniz bir tasarımla çekilmiş güzel fotoğrafları birleştirerek bir kurgu oluşturabilirsiniz. Uzun yıllar saklanabilecek bir hediye seçeneği. Güzel bir anı olarak kalacaktır.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!