Çocuk Doğum Günü Partisi İçin Tüyolar

1447

Her ebeveyn çocuğunun doğum gününü büyük bir hevesle bekler. Özellikle ilk beş yaş için doğum günü partisi çok özeldir. Bu açıdan özellikle anneler çocuklarının doğum günleri için fazlasıyla özenir. Onları mutlu etmek ve büyüdükleri zaman bu günlerini mutlulukla anımsamak için akılda kalıcı, eğlenceli bir çocuk doğum günü partisi organizasyonu için ise birkaç tüyoya ihtiyaç vardır. İşte çocuğunuza harika bir doğum günü partisi yapmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar.

Mutlaka incele:  Kardeşe Doğum Günü Mesajları Fikirleri

Çocuk doğum günü partisi için etkinlik, pasta, süs derken belli bir bütçe gerekebilir.

çocuk doğum günü partisiBütçenize en uygun partiyi yapabilmek için bu unsurları iyi seçebilmelisiniz. Bütçe ayarlaması yaparken dikkat edeceğiniz noktalar olan, doğum günü partisine kaç kişinin geleceği, kaçının çocuk ve kaçının ebeveyn olacağı, evde mi yoksa bir mekanda mı yapılacağı, pasta tercihleri, süslemeler, animasyon ve farklı etkinlikler gibi kısımları karar verdikten sonra bir bütçe çıkarabilirsiniz.

Dilerseniz, çocuk doğum günü partisi için şehrinizdeki palyaçolardan ücretsiz fiyat teklifi alabilir, teklifleri değerlendirdikten sonra dilediğiniz palyaço ile çalışabilirsiniz.

İstanbul Palyaço Ankara Palyaço İzmir Palyaço Antalya Palyaço Bursa Palyaço Adana Palyaço

Konya Palyaço
clown7

Aileler çocuk doğum günü pastası seçerken genellikle ya görünüşü ya da lezzetini ön plana alırlar.

çocuk doğum günü partisi

Ama çocuk doğum günü partisi için pasta seçimi yaparken düşünülmesi gereken önemli konulardan biri kaç kg pastanın sipariş edileceğidir. Partiye kaç kişinin geleceği hesaplandıktan sonra herkese yetecek boyutta bir pasta seçmelisiniz. Örneğin eğer küçük bir parti yapıyorsanız koca bir pasta sipariş etmek yersiz bir tercih olacaktır.

Mutlaka incele:  Palyaço Gösterisi Nasıl Yapılır?

Çocuk doğum günü partisi için pasta seçiminde elbette görünüm de büyük önem taşır.

bebek pastası16

Çocuğunuzun çok sevdiği bir çizgi film karakterini barındıran pasta tasarımları arasından tercih yapabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken en önemli kısım, figürlü, süslü pastaların fiyatlarının da o oranda artacağıdır. Pasta için ayırdığınız bütçe az ise ekonomik olması açısından üzerinde iyi dilekler yazan bir sade pasta tercih edebilirsiniz.

Son dönemde bir hayli moda olan temalı partiler, çocukların en sevdiği doğum günü partileri arasında yer alıyor.

çocuk doğum günü partisi fikirleri

Çocuğunuzun en sevdiği karakteri temel alarak bir tema oluşturabilir ve çocuğunuzu çok mutlu edebilirsiniz. Bu tür temalar için birçok yerde takım halinde birçok araç gereç bulabilirsiniz. Hello Kitty, Örümcek adam, Batman, Barbie gibi farklı temalara ait süslemeler temalı çocuk doğum günü partisi için en kolay seçenektir. Temalı partilerin yanında coçukların dikkatini çekmek ve partiyi daha eğlenceli hale getirmek için animator, palyaço kiralama servisleri de alternatifleriniz arasında olabilir.

Mutlaka incele:  Sihirbazlık Malzemeleri Nelerdir? Nereden Temin Edilebilir?

Çocuk doğum günü partisi ister evde isterseniz de mekanda yapıyor olun, süslemeler son derece önemlidir.

dogum-gunu-parti-süsü-4

Süsleme için alacağınız malzemeler, balon, masanın arkasında yer alacak süslü bir iyi ki doğdun yazısı, tavana veya duvara asılabilecek süsler, eve ya da mekana gelen misafirlerinizi güzel ağırlamak için kapıya asılabilecek süsler olarak sayılabilir.

Şık bir masa süslemesi için de belli bir temayı izleyebilirsiniz.

dogum-gunu-parti-süsü-8

Aynı renk ya da aynı çizgi film karakterlerini barındıran masa örtüsü, plastik tabak, çatal, bıçak takımı, peçete setleri şık bir masa oluşturmak için tercih edilebilir. Doğum günü pastasının yanı sıra ikramlarda da çocukların seveceği kurabiye, kek ve kuru pastalar yer alabilir.

Son olarak doğum günü partisi hazırlıkları için çocuğunuzun cinsiyeti de dikkat etmeniz gereken konuların başında yer almaktadır. Kız çocuğu ve erkek çocuğu doğum günü partisi organizasyonları için olması gerekenler ile ilgili daha fazla bilgiyi ilgili yazılarımızdan okuyabilirsiniz.

star wars temalı doğum günü partisi-5

Doğum günü partisi hazırlıkları-3

Doğum günü partisi hazırlıkları-6

Doğum günü partisi hazırlıkları-5

Doğum günü partisi hazırlıkları-4

 

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!