Birbirinden Güzel Dış Mekan Fotoğraf Çekimi Fikirleri ve Örnekleri

Birbirinden güzel dış mekan fotoğraf çekim fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere de mutlaka göz atın!

867

Nişan, düğün, hamilelik konseptli fotoğraf çekimleri dış mekanlarda sıklıkla yapılıyor. Havanın güzel olduğu günler daha çok tercih edilse de karların arasında bile güzel çekimler yapılabiliyor. Dış mekan fotoğraf çekimi yapacaksanız ve fikir arıyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Dış Mekan Fotoğraf Çekimi İçin Harika Fikirler

Dış mekan fotoğraf çekimleri hemen hemen bütün fotoğraf konseptleri için idealdir. Dış mekanda manzaraya karşı çok güzel pozlar çektirebilirsiniz. Profesyonel ya da amatör fotoğraflar çektirecekseniz dış mekan fotoğraf çekimi için farklı şeyler deneyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Doğada Düğün Fotoğrafları

1Su Altı Fotoğrafları

Su altı çekimleri her zaman dikkat çekici ve göz alıcı görünür. Eğer insanları fotoğraflarınızla büyülemek istiyorsanız su altı çekimi yapabilirsiniz. Su altı çekimi yapacaksanız giyeceğiniz kıyafetin alabileceği hasarı da planlamalısınız. Çekimden sonra kuru temizlemeye verip güzelce temizlenmesini sağlamalısınız. Ayrıca çekim esnasında elbisenizin bir yere takılıp yırtılma imkanı da var. Giyeceğiniz elbiseyi kiralayacaksanız su altı çekimi yaparken çok dikkatli olmalısınız.

Mutlaka incele:  En Komik Düğün Fotoğrafları

2Arkadaşlarla Fotoğraf Çekimi

Arkadaşlarla yapılan fotoğraf çekimleri her zaman çok eğlenceli olur. Stresinizi atmanız da daha kolaylaşır. Arkadaşlarınızı fotoğraf çekimine davet ederek onlarla da güzel kareler çekebilirsiniz. Eğer nedimeniz olacak arkadaşlarınız varsa onlardan aynı renk elbise giymelerini isteyebilirsiniz. Aynı renk elbiseleri giymiş arkadaşlarınız fotoğraflarda çok hoş görünecekler.

3Gece Fotoğraf Çekimi

Dış çekimler hep gündüz yapılır. Gece yapılan fotoğraf çekimlerine pek rastlanılmaz. Eğer farklı fotoğraflarınız olsun istiyorsanız gece de çekim yapabilirsiniz. Elbette bütün fotoğraflarınızı gece çektirmeyin ama gece de birkaç poz çektirmenizi tavsiye ediyoruz. Işıkların altında çekilmiş bu fotoğraflar kendiliğinden romantik görünecektir. Kışın karanlıkta, karlar arasında da güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğün Albümü Nedir? Nasıl Yapılır?

4Balonlarla Fotoğraf Çekimi

Balonlarla fotoğraf çekimi yapmak son yıllarda oldukça popüler bir hale geldi. Genellikle çiftler rengarenk balonları ellerinde tutarak ya da bir yere bağlayarak poz veriyorlar. Siz balonlarla biraz değişik bir çekim yapabilirsiniz. Mickey ve Minnie Mouse balonları alarak onlarla eğlenceli düğün fotoğrafları çektirebilirsiniz.

Adile Sultan Kasrı Düğün Fotoğrafları Fikirleri

Tarihi mekanlarda yapılan çekimlerin tadı bir başka oluyor. Eğer tarihi bir mekanda çekim yaptırmak istiyorsanız Adile Sultan Kasrı Düğün Fotoğrafları Fikirleri isimli yazımızdan Adile Sultan Kasrı ile ilgili fotoğraf çekim fikirleri edinebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!