Düğün Albümü Nedir? Nasıl Yapılır?

1418

Hayatınızın en özel günü olan düğün gününüz, birkaç saat içinde olup bitiyor olsa bile, fotoğraflarla ölümsüzleşir. İlerde çocuklarınıza ve hatta torunlarınıza göstereceğiniz bu albüm hayatınızın en güzel anısı olarak kalacak. Peki çok özel bir anlamı olan düğün albümü nasıl hazırlanır? İşte düğün albümü içerisinde olması gerekenler.

Düğün Albümü Nedir?

Düğün günü boyunca profesyonel bir fotoğrafçı sizin her anınızı fotoğraflar. Tüm fotoğraflar ise harika bir düğün albümü içerisinde bir araya getirilir. Bu albüm düğün gününüzle ilgili her detaya sahiptir ve açıp baktığınızda o günü tekrar tekrar yaşarsınız. Hayatınızın en önemli gününü bu şekilde ölümsüzleştirmek için mutlaka bir düğün albümü hazırlamalısınız.

Mutlaka incele:  Evlilik Teklifi Ederken Verilecek En Güzel 10 Yüzük Modeli

1Düğün Albümü Hazırlık Aşaması

Düğününüze hazırlanırken büyük bir heyecan içerisinde olursunuz. Gelin ve damat ayrı odalarda bu büyük gün için hazırlanmaya başlar. Bu esnada yakınlarınız size yardım etmeye ve heyecanınızı dizginlemeye çalışır. Bütün bu anlar en az düğün anı kadar önemli ve özeldir. Ve o günün bütün detayları son derece önem taşır. Düğün albümü düğününüze nasıl hazırlandığınızın tüm detaylarını mutlaka içermelidir. Doğal ve samimi pozlardan oluşan bir düğün albümü size harika bir anı olarak kalacaktır.

2Düğün Anı

Mekana giriş yaptığınız an, davetlilerin sizi gördükleri andaki yüz ifadesi, sizin mutluluğunuz, ilk dans ve en önemlisi de nikah kıyılma anı bu albümde yer alması gereken en önemli kısımlardır. Düğün esnasında çekilecek olan bu fotoğraflar düğününüzün genel görünümünü büyük ölçüde albüme yansıtır.

Mutlaka incele:  En İyi Teknede Düğün Fikirleri - Teknede Düğün Fiyatları 2016-2017

3Özel Fotoğraflar

Düğünden önce çekilecek olan çift fotoğrafları da albüm için son derece önemlidir. Samimi ve doğal pozlar ve birbirinize sevginizi gösterdiğiniz özel anlar fotoğraflanarak albümün en güzel köşesinde yerini alır. Bu kısımlar en çok duygusal etki taşıyan kısımlardan biridir. Düğün karmaşası ve stresi içinde birbirinize vakit ayırabileceğiniz tek yer bu özel fotoğrafların çekildiği anlar olacaktır.

4Aile ve Arkadaşlar

Düğününüzdeki en önemli kısım kesinlikle aileniz ve arkadaşlarınızın yüzüne yansıyan mutluluktur. Düğün öncesinde de düğün esnasında da mutluluğunuza dahil olmak ve sizi stresli anlarınızda rahatlamak isteyen yakınlarınız olacaktır. Bu anların fotoğraflara yansıması ise bambaşka bir duygusal etki yaratır. Siz hazırlanırken çekilen eğlenceli fotoğraflar albümdeki yüzünüzü gülümsetecek en güzel kısımları oluşturur.

Mutlaka incele:  Klasik Alyans Modelleri

5Tüm Detaylar

Düğün albümü içerisinde mutlaka düğününüz ile ilgili her bir detay yer almalı. Aylarca hazırlandığınız ve her bir detayı kendi emeğinizle oluşturduğunuz düğününüzün tüm ayrıntılarını bu albüm sayesinde görebileceksiniz. Bunun için çiçeğinizden sandalye süslerine, ayakkabılarınızdan yüzüklerinize kadar her bir detayın fotoğraflandığından emin olun.

6Kapak Tasarımı

Düğün albümünüzün tasarımı tamamen size özel ve sizin zevkinize uygun olmalı. Üzerinde isimleriniz ve düğün tarihiniz mutlaka yer almalı. Kapakta da fotoğrafın yer alması tamamen isteğinize bağlı.

7Siyah-beyaz fotoğraflar albüme mutlaka eklenmeli

Düğün albümlerinin olmazsa olmazı siyah ve beyaz fotoğraflardır. Hem romantik hem de nostaljik bir görüntü yakalamak için siz de bu tarz fotoğraflara şans verebilirsiniz.

8Renkli aksesuar kullanımı

Renkli çiçekler veya balonlar düğün fotoğraflarınızı daha etkileyici hale getirmenize yardımcı olacaktır.

En İyi Düğün Fotoğrafları

Düğün ile ilgili tüm anılarınızı unutulmaz kılmak düğün fotoğrafları ile mümkün. Siz de düğün fotoğraflarınızın kusursuz olmasını istiyorsanız, mutlaka önerilerimize kulak vermelisiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!