Düğün Dekorasyon İçin Harika Öneriler

666

Hafızalara kazınan bir düğün hayal ediyorsunuz. Öyle farklı ve unutulmaz olmalı ki düğün dekorasyon dendi mi siz akla gelmelisiniz artık. Önemli olan birlikte olmak ve güzel vakit geçirmek; evet. Ama detaylarıyla da sizi keyiflendiren bir düğün olması onu unutulmaz kılacak yer olacak.

Düğün Dekorasyon İçin Çift Olarak Tarzınızı Yansıtın

Düğünlerde öncelikli konu elbette gelin ve damadın zevkleri ve istekleri. Vereceğiniz ortak kararlar neticesinde ortaya çıkacak tarz sizin tarzınız olacak. Ve düğününüz kararını verdiğiniz küçük detaylar ile yaptığınız güzel organizasyonla hatırlanacak.

Mutlaka incele:  Gelin Damat Resimleri İçin En Güzel Örnekler

1Temanızı belirleyin

düğün dekorasyon (8)

Son yılların yükselen trendi temalı düğünler. Bir kır düğünü yapıp organik yiyecek içecekler misafirlerinizi mest edebilir; ya da kuracağınız bir oyun salonu ile misafirlerin gönüllerince eğlenmelerini sağlayabilirsiniz. Marin temalı bir düğün organize edebilir ya da misafirlerinize sahilde kumlara çıplak ayaklarla basılacak bir gece yaşatabilirsiniz.

2Taklar her daim gözde

Davetlilerin salona veya düğün mekanına girerken altından geçecekleri takların çiçeklerle veya sizin için özel olan başka bir detayla süslenmesi şıklığınıza şıklık katacaktır. Önemli olan gününüzün, gecenizin konseptine uygun, ufak detaylarla davetlilerin gönlünü kazanmanız.

Mutlaka incele:  Düğün Çekimleri Önerileri

3Gelin-damat sembolleri

Düğün alanınız, nikah şekeriniz, menüler; düğün dekorasyon içinde dilediğiniz her noktada sizi anımsatan detaylar bulunmasına ne dersiniz? Küçük sevimli dokunuşlarla misafirlerinize birer hatıra da bırakmanız mümkün olacaktır.

4Her masaya ayrı konsept, ayrı renk

Düğününüzü gerçekleştireceğiniz mekanın özelliklerine göre davetliler için özel düğün dekorasyon masalar tasarlayabilirsiniz. Her masaya ayrı isim verebilir, özel hediyeler bırakabilir, gece boyunca her masa için küçük ve sürpriz organizasyonlar düzenleyebilirsiniz.

5Balayınızı da unutmayın

Düğün dekorasyon içinde düğününüz sırasında balayınız için de hazırlık yapmaya ne dersiniz? Küçük bir organizasyonla balayı fonunuz için destek toplayabilir; ufak bir tablo ile isimleri yazdırabilirsiniz.

7Sahil düğünü için dekorasyon

Sahil kenarında düğün yapacaksanız, tüllerle süslenmiş nikah masası harika bir fikir olacaktır. Konukların denize ve nikah masasına karşı oturuyor olmasına özen göstermelisiniz.

8Düğün dekorasyonunda ışıklar…

Dekorasyonda ışıltılı bir görünüm elde etmek için tavana minik aydınlatmalar asabilirsiniz. Bu aydınlatma araçları sayesinde ortam hem loş hem de son derece göz alıcı bir görünüme kavuşacaktır.

9Düğün dekorasyon denince

düğün dekorasyon (14)

Düğünlerin akılda kalıcı yanlarından biri de özel köşeler, özel dokunuşlardır. Tatlı seven misafirlerinize özel olarak hazırlayacağınız bu tatlı, şeker köşesi çocukları da mutlu edecektir. Son yılların temalı konsept düğünlerine bakıp kendi düğününüz için de böyle bir gece planlıyorsanız çalışmalara hızla başlayın deriz. Zira detaylar o kadar çok ki; zevkini sürmek için bolca vakte ihtiyacınız olacak.

dugun-dekorasyon-3 dugun-dekorasyon-4

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!