Hesaplı ve Eğlenceli Düğün Fikirleri

En güzel düğün fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1215

Mükemmel bir düğün! Her çiftin hayali değil midir? Tek bir gece için aylarca mekanlar araştırılır, orkestra mı DJ mi kavgaları edilir, onlarca fotoğrafçıyla konuşulur, düğün teması için en güzel fikir bulunmaya çalışılır, her ayrıntı ince ince düşünülür. Ve nedense akıllarda hep mükemmel bir düğününün çok pahalıya mal olacağı anlayışı vardır. Aslında pek de öyle değil! Birkaç ilginç ve eğlenceli düğün fikirleri ile misafirlerinizi büyüleyebilir, çok fazla para harcamadan yalnızca işin içine biraz kendi emeğinizi katarak ortaya aynı seviyede mükemmel bir düğün çıkarabilirsiniz. Unutmayın pahalı, daha iyi demek değildir. Eğlenceli vakit geçiren misafirlerin bulunduğu bir düğün aslında mükemmeldir!

Mutlaka incele:  Düğününü Nasıl Planlarsın? 8-9 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Eğlenceli Düğün Fikirleri: Zaman Kapsülü

Zaman kapsülünün amacı düğününüze gelen tüm misafirlerden bir yıl ya da dilediğiniz süre sonra açacağınıza söz verdiğiniz notlar toplamak. Düğün günü en sevdiğiniz arkadaşlarınız, akrabalarınız ve aileniz tarafından yazılmış onlarca ya da yüzlerce iyi dilek, güzel anı ya da komik mesajlar içeren notları uzun zaman geçtikten sonra okumak hem düğün gününüze dair sizde heyecan verici bir his uyandıracak hem de okuması kesinlikle çok zevkli olacaktır! Zaman kapsülünüzü istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Bir kavanoz, ahşap bir kutu ve küçük zevkli dokunuşlarla hem düğünün bir köşesinde çok güzel duracak bir aksesuar yapmış olacaksınız hem de düğününüze katılan misafirleriniz için hoş bir anı olacaktır.

Mutlaka incele:  Gelin Yolu Süsleme Malzemeleri - Gelin Yolu Nasıl Süslenir?

Sosyal Medya

Eğlenceli düğün fikirleri için düğünü biraz daha eğlenceli kılacak detaylardan bir diğeri de sosyal medya. Tabii ki onca makyaj denemesi ve günler süren elbise arayışı boşuna değildi! Özel günlerimizi unutulmaz kılan şeylerin en başında tabii ki fotoğraflar geliyor. Günümüzde de bunu sosyal medya üzerinden sevdiklerimizle paylaşmaya bayılıyoruz. Bunun üzerine biraz düşününce de düğün katılımcılarını sosyal medya üzerinden fotoğraf paylaşmaya teşvik etmek onları keyiflendirebilir. Bunu bir tahta ya da pano üzerine dikkat çekici şekilde yazarak yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Çantası Hazırlığı Nasıl Olmalı?

Balayı Fonu

Düğün gününden sonra planlanması en zor şey muhtemelen balayıdır! Güzel bir balayı geçirmek içinse ne yazık ki gözden çok fazla para çıkarmak gerekiyor. Yine de çok sevdiğiniz arkadaşlarınız, akrabalarınız ve aileniz eminiz sizi bu konuda yalnız bırakmayacaktır. Balayı fonu, adı üzerinde balayı için birikim yaptığınız bir kutu ve bunu düğün boyunca bir köşede tutuyorsunuz. Gerisi ise misafirlerinize kalmış!

Aslına bakarsanız mükemmel bir düğün için her şey sizin elinizde. Biraz yaratıcı olur ve araştırma yaparsanız eminim düğününüzü güzelleştirecek farklı fikirler bulabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!