Kına Süsleri Yapımı, Modelleri ve Fikirleri

En iyi kına gecesi malzemeleri için yazının sonundaki görsellere ve sayfanın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1856

Kına gecenizin en eğlenceli ve olmazsa olmaz detayları şüphesiz süsler ve davetlilere vereceğiniz hediyeler olacak. İşte bu nedenle kına süsleri yapımı için birkaç ipucu ve örneği sizin için hazırladık.

Orijinal Fikirlerle Yepyeni Süsler Yaratın

Kına geceniz için öncelikle nasıl bir tema istediğinize karar verin. Sonrasında ise istediğiniz kına süsleri yapımı fikirlerine nasıl özgün bir şekilde sahip olabileceğinize bakın. Elinizden geliyorsa yapabilir veya yakınlarınızdan bunun için destek isteyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğün Malzemeleri Listesi Nelerden Oluşur?

1Kına mumları artık bir klâsik

Kına gecelerinin olmazsa olmazı kına mumları. Hem gelinin elinde tutacağı, hem de bekârların taşıyacağı mumları ne kadar şık yaparsanız o kadar ilgi çekecektir. Tealight mumları kırmızı renkte seçerseniz ilk adımı atmış olacaksınız. Bu mumların hemen yanına yapıştırarak dilediğiniz kına süsleri yapımı eklemeniz mümkün. İster bir çiçek, isterseniz bir bul, isterseniz boncuk  ya da simler olsun; her süs kına mumunuzu size özel kılacak.

Mutlaka incele:  Kına Saç Aksesuarları Modelleri ve Tavsiyeleri

2Hatıra fotoğrafı bu kadar eğlenceli olmamıştı

Kına geceniz için yapacağınız bu kına süsleri yapımı fotoğraf kartonu ile dilediğiniz fotoğrafı çekebilir, size özel bu geceyi hafızalara kazıyabilirsiniz. Yapmanız gereken istediğiniz 50×70 bir kartonunun üzerine istediğiniz görsel ve yazı ile ozalite verip kesmenizi istemek. Daha sonra ise bütün gece eğlenceli fotoğraflar çekmeye devam etmek.

3Süslü kırmızı ojeler ile kına süsleri yapımı

Kına gecelerinin gülümseten aksesuarlarından biri de kırmızı ojeler oldu son yıllarda. Bu ojeleri dilediğiniz gibi süsleyebilir, üzerine istediğiniz süsü takabilir, yazıyla özel hatıralar arasına alınmasını sağlayabilirsiniz. Gecenin özel rengi kırmızı sayesinde davetlilerin de gönüllerini fethedeceksiniz.

Mutlaka incele:  Düğününü Nasıl Planlarsın? 8-9 Ay Kala Yapılması Gerekenler

4Sevimli keseler hem kullanışlı, hem size özel

Bu kadife keseler içine isterseniz kuruyemiş koyun, isterseniz kına, isterseniz de kendi karar vereceğiniz küçük hatıralar. Misafirlerinizin bugünü akıllarından uzun süre çıkarmaması için ne kadar özel süsler yaparsanız, siz de o kadar mutlu olursunuz. Keseleri süslemek için yapmanız gereken istediğiniz figürün bulunduğu aksesuarları alıp, aynı renk iplerle kesenin ağzını kapatmak olacaktır. Üstelik bu süslemeleri yakınlarınızla birlikte yaparsanız keyifli bir gün de organize etmiş olursunuz.

Hem ağlarım hem giderim

kina-susleri-yapimi-modelleri-11

Kına gecenizin anlam ve önemi elbette sizsiniz. Artık bir klâsik haline gelmiş olan “hem ağlarım hem giderim” söylemi de gecenizin esprili yanı olarak bir köşede dursun deriz. Siz de bu özel gecenin keyfini çıkarmaya bakın.

kina-susleri-yapimi-modelleri-2 kina-susleri-yapimi-modelleri-4 kina-susleri-yapimi-modelleri-5 kina-susleri-yapimi-modelleri-7 kina-susleri-yapimi-modelleri-8 kina-susleri-yapimi-modelleri-9 kina-susleri-yapimi-modelleri-12 kina-susleri-yapimi-modelleri-13

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!