Kuyruklu Gelinlik Modelleri

1217

Balo salonu gibi lüks düğün salonlarında ya da ihtişamlı tarihi mekânlarda bir düğün organizasyonu düşünüyorsanız sizi gecenin prensesine dönüştürecek gösterişli bir gelinlik seçmeniz gerekmektedir. Gösterişli gelinlik denildiğinde de akla ilk olarak kuyruklu gelinlik modelleri gelmektedir.

Son Moda Kuyruklu Gelinlik Modelleri

Gelinlik seçiminde gösterişten yana olan bayanların kuyruklu gelinlik modelleri arasından seçim yapması harika olacaktır. Ancak, tüm gözler kuyrukta olacağından diğer kısımlarda çok fazla süsleme, detay ve dekolte kullanılmamış gelinlik olmasına özen göstermelisiniz.

Mutlaka incele:  Kabarık, Prenses, Kolları Dantelli Gelinlik Modelleri

1Arka kısmı dekolteli prenses kuyruklu gelinlik modelleri

Bu modellerde kuyruğun ihtişamına uygun olarak dekolteyi de arkaya alarak daha hoş bir görüntü yaratmaktadır. Gelinliğin önünde ise işleme haricinde daha fazla detay kullanılmamakta bu sayede göz yorgunluğu yaratılmamaktadır. Gelinlik modelinin kabarık olması da ayrı bir gösteriş ve hoşluk yaratmaktadır.

2Tamamı dantelle kaplı düz kesim kuyruklu gelinlik modelleri

Kabarık gelinlik yerine daha sade modeller tercih etme niyetindeyseniz balık ya da A kesimli tamamı dantelle kaplı, uzun kuyruklu modeller tam size göre. Bu modeller daha çok ince ve vücut tipine güvenen gelin adayları tarafından tercih edilmelidir. Uzun kuyruk sayesinde muhteşem bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelinlik Omuz Aksesuarları Modelleri

3Kaftan yaka, yarım kollu uzun dantel kuyruklu gelinlik modelleri

Düğününüzü tarihi bir mekanda ihtişamlı bir şekilde mi yapmaya karar verdiniz. Bu gelinlik tam size göre. Tarihi filmlerden fırlamış kadar şık, eski çağlarda yaşayan prensesler kadar da göz alıcı olabilirsiniz. Kaftan yaka, yarım kollu, uzun kuyruklu gelinliğinizi mutlaka taşlı bir taçla tamamlamanızı öneriyoruz.

4Dar kesim dantel uzun kuyruklu gelinlik modelleri

Zarif ve zayıf bayanların tercih edebileceği bir gelinlik modelidir. Modern bir düğün planı olanlar için idealdir. Dantel süslemeler ve tüllü işlemeler gelinliğe şıklık kazandırmakta, salon düğünleri için ideal hale getirmektedir.

5Uzun kuyruklu asimetrik kesim gelinlik modelleri

Ben marjinalim bu nedenle düğünümde de kendimi belli ederim diyorsanız önü kısa arkası ise uzun bir kuyrukla salınan modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle arkadaş gurubuyla yapılması planlanan parti şeklindeki düğün organizasyonlarında bu asimetrik kesimli modeller çok uygun olmaktadır.

Mutlaka incele:  Fransız Gelinlik Modelleri

6Saten işlemeli uzun kuyruklu gelinlik modelleri

Saten kumaştan dikilmiş ve çeşitli işlemelerle süslenmiş bu gelinlik modellerine en çok straplez yaka kesimi yakışmaktadır. Otellerde yapılan düğün organizasyonlarında, havuz başı ya da kır düğünlerinde bu modeller rahatlıkla kullanılabilir.

7Yandan uzun kuyruklu düz kesim gelinlikler

İlginç modellerden bir tanesi de balık etekli ve yandan kuyruklu modellerdir. Modern olduğu kadar gösterişli de olan bu modeller kalp yakalı olarak tercih edildiğinde vücuda daha iyi oturup daha şık görüntü yaratmaktadır.

Kuyruklu Gelinlik Modeli Seçimi

Düğün yapacağınız mekan, düğün teması, gelin adayının fiziksel özellikleri ve zevkleri gelinlik seçiminde çok etkili olmaktadır. Yukarıda sizlere sunduğumuz kuyruklu gelinlik modelleri arasından seçim yaparken de iyi düşünülmeli ve gelinlik alınmadan önce mutlaka prova yapılmalıdır. Prova konusunda bilgi için bknz. ‘Gelinlik Provası Nasıl Yapılır?’.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!