Sihirbazlık Malzemeleri Nelerdir? Nereden Temin Edilebilir?

706

Sihirbazlık, çok eğlenceli bir hobidir. Hem çocukları hem de büyükleri etkilemek ve eğlendirmek için sık sık yapılır. Eğer sihirbazlık yapmak istiyorsanız bazı malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Malzeme olmadan sihirbazlık yapmanız pek de mümkün değil. Sihirbazlık malzemeleri satın alarak güzel sihirbazlık numaraları yapabilirsiniz.

Sihirbazlık Malzemeleri Nelerdir?

Sihirbazlık yapabilmek için sihirbazlık malzemeleri satın almalısınız. Her sihirbazda olmazsa olmazlar listesinde olan malzemelere öncelik vermelisiniz. Biraz el çabukluğu biraz pratik zeka ve uygun malzemelerle her sihirbazlık numarasını yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Palyaço Yüz Boyama Örnekleri

1Sihirli Şapka

Sihirli şapka olmadan “şapkadan tavşan çıkarma” numarasını nasıl yapabilirsiniz ki? Tabii ki marifet şapkada değil, sizin parmaklarınızda ancak sihirbazlık numarasına biraz şaşırtmaca katmakta fayda var. Bu şapkaların içinde gizli bölmeler de oluyor. Sihir numarası yaparken bir şeyler saklamak için oldukça ideal.

2Sihirli Değnek

Sihirbazlık numaralarını yapabilmek için sihirli değneğe ihtiyacınız yok parmaklarınızı da kullanabilirsiniz ama numaralarınıza biraz şov katabilmek için sihirbazlık malzemeleri olarak sihirli değnek kullanabilirsiniz. Bu malzemeleri internetten ya da sihirbazlık malzemeleri satan dükkanlardan satın alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  4 Yaş Çocuğu İçin Aktiviteler - En İyi 4 Yaş Etkinlikleri

3Sihirli İskambil Kağıtları

Sihirbazlık numaraları için iskambil kağıtları çok işe yarıyor. Kağıtları değiştirme, saklama, yok etme gibi numaralarınız için sihirli iskambil kağıtlarına ihtiyacınız var. Biraz el çabukluğuyla beraber bu kartlarla etkileyemeyeceğiniz kimse yok.

4Sihirli Metal Halkalar

Halkaları iç içe geçirme ve birbirinden ayırma numaraları sihirbazların en çok kullandığı numaralardan. Bu numaraları rahatlıkla yapabilmek için bu sihirli metal halkalara ihtiyacınız var. Alır almaz sihirli bir şekilde numara yapamayacaksınız tabii ama sabrederek ve bol bol çalışarak güzel numaralar yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  5 Yaş Çocuğu İçin Aktiviteler – En İyi 5 Yaş Etkinlikleri

5Sünger Toplar

Sünger topları yok etme ve tekrar geri getirme numaralarını mutlaka izlemişsinizdir. İşte bu numaraları siz de yapabilmek istiyorsanız bu sünger topları satın almanız gerekiyor. Sünger topları kullanarak küçük ya da büyük herkese sihirbazlık yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz.

Basit Sihir Numaraları Nasıl Yapılır?

Sihirbazlıkta yeniyseniz birden bire zor sihir numaraları yapamazsınız. Önce kolay numaralardan başlamalısınız. Zamanla el çabukluğunuzu da geliştirerek zor numaraları başarabilirsiniz. Yapılması kolay sihir numaraları için Basit Sihir Numaraları Nasıl Yapılır? isimli yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!