Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Rehberi

802

İnsanın hayatında en uzun süre hatırlanan anılardan biri olan düğün günü, özenli ve titiz bir hazırlık aşaması gerektiriyor. Bu hazırlık aşamasının en önemli bölümü olan gelinlik seçimi  gelinlerin en heyecan duyduğu ve aynı zamanda en çok korktuğu süreçlerden biri.

Vücut Tipinize Göre Gelinlik Seçimi

Doğru gelinliği bulmak için çok şanslı olmak gerektiği düşünülse de doğru kararı vermek için çok daha farklı unsurlar da önem taşıyor. Bunların en başında vücut tipine en uygun gelinliği seçmek geliyor. İşte farklı vücut tiplerine sahip gelinlik için doğru gelinlik seçim rehberi.

Mutlaka incele:  Gelinlik ve Duvak Uyumu Nasıl Olmalı?

1Küçük Göğüslü Gelinler için Gelinlik Seçimi

Eğer küçük göğüslü olmaktan şikayetçiyseniz bu durumu çok zarif bir şekilde lehinize çevirebilirsiniz. Destekli straplez gelinlikler küçük göğüslü gelinler için en ideal gelinlik seçimi arasında yer alır. Gelinliğin üst kısmında abartı, hareket veya işleme barındıran modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2Kısa Boylu Gelinler için Gelinlik Seçimi

Eğer kısa boyluysanız ve gelinlik seçme konusunda endişe taşıyorsanız bu düşüncelerinizi bir kenara bırakabilirsiniz. Çünkü kısa boyu avantaja çevirecek birçok gelinlik modeli mevcut. Olduğunuzdan daha uzun görünmek istiyorsanız üst kısmı hareketli gelinlikleri tercih etmelisiniz. Boyundan bağlı, derin V yakalı ya da düşük omuzlu gelinlik modelleri sizin için idealdir. Aynı zamanda bacak boyunuzu da uzun göstermek amacıyla göğüs kısmından aşağı doğru bollaşan gelinlik modellerini seçebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

3Geniş Omuzlu Gelinler için Gelinlik Seçimi

Eğer omuzlarınızın vücudunuzun diğer bölgelerine göre daha geniş olduğunu düşünüyorsanız seçiminizi buna göre yapmalısınız. Vücut proporsiyonunuzu daha dengeli gösterecek gelinlik modelleri arasında kabarık etekli modeller yer alıyor. Kabarık etekler omuz genişliğinizi dengeleyerek çok daha hoş bir görünüm kazandırır. Sizi hem daha uzun hem de ince gösterecek bu gelinlik modelinin yanı sıra geniş omuzlarınızın güzelliğinden yararlanmak için V yakalı ya da boyundan bağlamalı gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz.

4Zayıf Gelinler için Gelinlik Seçimi

Zayıf gelinlerin yapacağı gelinlik seçimi kesinlikle sade ve minimal tarzdaki gelinliklerden yana olmalıdır. Çünkü ince bedeniniz fazla hareketli, fırfır ya da işlemeler barındıran gelinlikler içerisinde çok daha ince görünür. Bunun yerine sadece satenden oluşan daha minimal gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Şifon veya tül gibi ince kumaşlar da sizi zarif gösterecektir.

Mutlaka incele:  Havuzbaşı Düğün Gelinlikleri için Harika Öneriler

5Uzun Bacaklı Gelinler için Gelinlik Seçimi

Vücudunuzda dikkat çeken bölgeniz uzun bacaklarınız varsa vücut hatlarınızı belli eden gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Göğsünüz küçük ve beliniz de inceyse balık formlu gelinlik modelleri sizin için idealdir. Balık formlu gelinlik modellerinde hem bel oyuntusu hem de bacak uzunluğu ön plana çıkar. Bu da sizi çok daha zarif ve şık gösterir. Eğer bacak boyunuzun uzun görünmesinden hoşnut değilseniz etek kısmı dalgalı ya da katlı modeller tercih edebilirsiniz.

Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi

Son olarak düğün hazırlığınız nasıl gidiyor onu merak ettik. Eğer düğün hazırlığında, hangi aşamada olduğunuzu merak ediyorsanız ve de unuttuğum bir şey kaldı mı acaba diye sürekli sorguluyorsanız sizin için gigbi.com olarak hazırladığımız “Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi ve Zaman Planı” yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!