Favori listeniz boş.
Favori listeniz boş.

Neyzenler

Çalması en zor enstrümanlardan biri olan ney, sesi ile insana huzur verir. Etkinlikleriniz için neyzen arıyorsanız, şehrinizdeki neyzen kiralama profillerine göz atın, fiyat bilgi isteyin ve dilediğinizi tercih edin.

Neyzen için 3 Fiyat Teklifi Al

Birkaç saat içinde teklifler gelsin, karşılaştır ve en uygununu seç.

Tasavvuf müziği dendiği anda akla ilk gelen enstrümanlardan biri olan ney, üflemeli bir çalgıdır. Türk sazı da denen bu enstrümanın Türk kültüründe yeri oldukça önemlidir. Ölümü anma törenlerinde tercih edilen bir enstrüman olarak ortaya çıkan ney günümüzde tasavvuf müziği ile birlikte kullanılır. Ney çalmak değil de ney üflemek denmesinin sebebi ise yalnızca üflemeli bir çalgı olduğundan değil Allah’ın yaratma esnasında ruhu üflemesi anlamına gelmesidir. Derin anlamlar içeren bir enstrüman olduğu için genellikle tasavvuf ya da ilahi gruplarında tercih edilir. Ney üfleyen kişilere verilen ad olan neyzen ise “neyzeden” kelimesinden türeyerek son halini almıştır. Huzur veren bir sese sahip olmasından dolayı ney sesini sevmeyen pek kimse yoktur. Sema gösterileri, ramazan etkinlikleri, belediye kutlamaları gibi halka hitap eden organizasyonlarda neyzen kiralama tercih edilir. Semazen gösterileri ile birlikte neyzen tercih edildiğinde ise etkisi çok daha fazla olur. İslami düğün ya da nişan törenleri de neyzen kiralama için ideal organizasyonlar arasında yer alır.

Müşteri Yorumları

Bir Yaş Çekimi
Aysel Gündoğdu Aysel Gündoğdu

"1 yaş çekimi için bebek fotoğrafçısı ihtiyacımı gigbi'den karşıladım, çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim."

Düğün Fotoğrafçısı
Mehmet Biçici Mehmet Biçici

"Eşimle düğün fotoğrafçımızı ve müzisyenlerimizi gigbi'den bulduk. Sorunsuz bir şekilde hizmetlerimizi aldık. Teşekkürler."

Palyaço
Nurdan Öztohum Nurdan Öztohum

"Kızımın doğum günü için gigbi'den bir palyaço ile çalıştık. En eğlenceli doğum günümüzdü."

Nasıl Çalışır

1
Teklif Al
Teklif Al

Etkinliğin için fotoğrafçı, müzisyen ve gösteri profesyonellerinden ücretsiz teklif al.

2
Anlaş
Anlaşma Yap

En uygun profesyonel ile anlaşma yapıp yorum yapma hakkını elde et.

3
Güvenli Öde
Güvenli Öde

12 aya kadar taksit imkanı ile ödemen senin onayınla profesyonelin hesabına geçsin.