Hastane Odası Süsleme Örnekleri İçin Harika Fikirler

En güzel hastane odası fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

85133

Anne adayları için hamilelik sürecinde hazırlık süreci başlar. Cinsiyetini öğrenir öğrenmez başlayan isim bulma çabaları, kıyafet, ihtiyaçlar ve bebek odası dekorasyonu için alışverişler bu hazırlık sürecinde tamamlanır. Elbette bütün bunlar tamamlandıktan sonra ve doğum yaklaştığında hastane odası süsleme konusu kendini gösterir.

En Güzel Hastane Odası Süsleme Fikirleri

Doğum yapacağınız hastaneyi ve odanızı ayarladıktan sonra hastane odanızı misafirleriniz için nasıl süsleyeceğinizi düşünmeniz gerekiyor. Son yıllarda bir hayli popüler olan hastane odası süsleme organizasyonları, özellikle genç anne adaylarının en çok heveslendiği konulardan biri. İşte biz de bu yüzden size fikir vermesi açısından en güzel hastane odası süsleme paketleri için en güzel örnekleri derledik.

Mutlaka incele:  Doğum Odası Süsleme Bebek Ürünleri Listesi

Hastane Odası Süsleme Malzeme Listesihastane-odasi-susleme-19

Süsleme işlemine geçmeden önce doğum yapacağınız hastane belli ise odanın boyutlarını öğrenmeniz kritik, boyutlara göre süsleme malzemelerini alabilirsiniz ve sonrasında kapı süsünden başlayan bir süsleme süreci sizi bekliyor demektir. Öne çıkan hastane odası süsleme malzemeleri arasında kapı süsü, doğum odası ikramları için ikram sepeti, bebek beşiği, atıştırma standı, balonlar ve boncuklar öncelikli olarak yer alıyor.

Hastane Odası Süsleme Paketleri İçin Odanın Boyutları Önemli
hastane odası süsleme

Hastane odası süsleme paketleri seçimini yapmadan önce doğum yapacağınız odayı önceden ayırtırsanız süsleme malzemelerinin alışverişini daha doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Odanın boyutuna bağlı olarak süsleme şekliniz de değişecektir. Örneğin çok fazla geniş değilse ikram masası gibi kısımları es geçebilirsiniz. Bunun için doğum yapacağınız hastane odasını önceden görmenizde fayda var. Bu konu hastane odası süsleme noktasında oldukça önemli.

Renk Seçimi İçin En Değişik Fikirlerhastane-odasi-susleme-10

Süsleme yaparken bir bütünlük oluşturmanızda fayda var. Örneğin erkek çocuğu ise mavi, kız çocuğu ise pembe renklerinin yoğun olarak kullanıldığı bir süsleme planı oluşturabilirsiniz. Elbette farklı renkleri kullanma şansına da sahipsiniz.

Hastane Bebek Odası Kapı Süsleri
hastane odası süsleme

Hastane odası süsleme aşaması öncelikle kapıdan başlar. Kapıya asacağınız bebeğin kız ya da erkek olduğunu belirten bir süs mutlaka önemlidir. Dilerseniz kendinize özel olarak bir kapı süsü yaptırabilirsiniz. Çocuğunuzun isminin yer aldığı sevimli bir kapı süsü tasarlayarak hastane odasının girişini harika bir şekle sokabilirsiniz. En Güzel Doğum Odası Kapı Süsü Modelleri yazımızı okuyarak bu konu hakkında daha fazla fikir alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Etamin Doğum Panosu Modelleri

Hastane Bebek Beşiği Seçimi
hastane odası süsleme

Hastane odasında süslenmesi ve güzelleştirilmesi gereken en önemli şey hiç kuşkusuz bebek beşiğidir. Tüller ve pırıltılı detaylarla beşiği süsleyebilirsiniz. Dilerseniz annenin hasta yatağını da aynı model nevresimlerle süsleyebilirsiniz. Böylece hem bütünlük oluşur hem de çok şık bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Hastane Odası İkram Seti
hastane odası süsleme

Ziyaretçileriniz için ikram yapacağınız şık bir sepet edinebilirsiniz. Süslü sepetler bunun için oldukça idealdir. Çiçeklerin koyulacağı bir vazo ve diğer süslemeler de elbette önem taşıyor. Üzerinde bebeğinizin isminin yer aldığı ya da “hoşgeldin bebeğim” yazılı bir duvar süsü ile hastane odasını güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Lezzetli Atıştırmalıklar Standıhastane-odasi-susleme-23

Eğer hastane odası süsleme konusuna detaycı yaklaşıyorsanız, ziyarete gelecek konuklarınız için atıştırmalıklar, hediyelikler yerleştirdiğiniz bir stand hazırlayabilirsiniz.

Bebek Anı Defterihastane-odasi-susleme-9

Hazırladığınız standın üzerine bir defter koyarak bu deftere gelen konuklarınızın görüşlerini yazmasını isteyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Hastane Süsleme Seti Nelerden Oluşur?

Yeni Doğan Bebek Balonları
hastane odası süsleme

Balonlar da hastane odası süslerken en çok ihtiyaç duyulan malzemelerden. Pembe ya da mavi balonları hem kapı süslemesinde hem de hastane odası süslemesinde kullanabilirsiniz. Odanın kapısını daha gösterişli ve sevimli hale getirmek amacıyla abartılı balon süslemeleri yaptırabilirsiniz.

Dantel, Tül ve Boncuklar
hastane odası süsleme

Hastane odasını süslerken kullanılacak diğer malzemeler de dantel, tül ve boncuklar. Hasta yatağını tüllerle çevreleyerek şık bir hale getirebilirsiniz. Hasta yatağı ile bebek beşiğini aynı şekilde dekore ederseniz de hem şık hem de sevimli bir süslemeye kavuşmuş olursunuz.

Yenidoğan Hastane Odası Fotoğrafları

doğum fotoğrafçısı kiralama-6

Hastane odası süsleme hakkında fikirler aldınız, muhtemelen muhteşem bir şekilde süsleyeceksiniz. Bebeğinizi de sağlıklı bir şekilde dünyayı getirdiğiniz o unutulmaz anların, harika bir şekilde fotoğraflanmasını istemez misiniz? Son zamanlarda, çok yaygın bir trend olan, doğum fotoğrafları, bir çok anne, baba adayı tarafından tercih ediliyor. Siz de bu hazırlık sürecinde, doğum fotoğrafçısı seçimi hakkında fikir almak isterseniz, Doğum Fotoğrafçısı Seçimi İçin Öneriler başlıklı yazımıza mutlaka göz atmanızı öneririz.

Hastane Odası Süsleme Fiyatları

Hastane odası süsleme ücretleri genel olarak sizin malzeme seçiminize bağlı olarak 1.000 TL ile 2.000 TL arasında değişmektedir. Odanın boyutlarının önemli olduğu, diğer yandan kapı süsü ile başlayan ve bebek beşiği ve ikram sepeti ile devam eden daha birçok ayrıntının bulunduğu bir süsleme hazırlığı hakkında fikir vermeye çalıştık. Şimdi sizi, birbirinden güzel hastane odası süsleme örnekleri ile yalnız bırakıyoruz, umarız, daha fazla ilham alırsınız!

6 Yorumlar

  1. 1 numarayi cok begendim yakin donemde prensimiz ailemize katilicak harika fikirleriniz icin tesekkurler ve harika projeleriniz icin basarilar dilerim:)

  2. Değerli ve güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Sizler için üretmeye ve daha çok ilham vermeye devam edeceğiz. İlham alıyor olmanıza çok sevindik, dilerseniz etkinliğiniz için gigbi.com’dan dilediğiniz profesyonele ulaşabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!