Baby Shower Malzemeleri Nelerdir?

Birbirinden güzel baby shower partisi fikirleri ve tavsiyeleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1418

Anne adaylarının en yakın arkadaşları ya da bizzat kendileri tarafından doğum gerçekleşmeden belli bir zaman önce düzenlenen etkinliğe baby shower denir. Bu etkinlikte çeşitli ikramlar verilir, oyunlar oynanır, hediyeler dağıtılır ve bebek için bir anı defteri düzenlenir. Anne adayına hediyeler getirilir, anne adayı da çeşitli hediyeler hazırlar. Baby shower malzemeleri bu anlamda farklılık gösterir ve düşünülenden çok detay içerir.

Baby Shower Malzemeleri Listesi

Baby shower malzemeleri ile etkinliği düzenlenirken öncelikle etkinliğin düzenlenmesi planlanan mekanlar araştırılır. Uygun mekanlar içinde en beğenileni seçilir ve hazırlıklara başlanır. Baby shower malzemeleri arasında süsler, pankartlar, el pankartları, şapkalar, ikramlık yiyecekler, çeşitli oyun malzemeleri gibi pek çok ihtiyaç bulunmaktadır.

Mutlaka incele:  Normal Doğum Egzersizleri Nasıl Yapılır? Kolay Doğum İçin Egzersizler

1Mekan Süsleri

Doğacak bebeğin kız ya da erkek olmasına bağlı olarak farklılık gösteren mekan süslerinin renkleri ve tarzları baby shower düzenlemesinin en basit baby shower malzemeleri detayları arasındadır. Bebek figürleri, simler, çeşitli süsler bu aşamada tedarik edilmelidir.

2Pankartlar

Etkinliğin en eğlenceli bölümleri arasında yer alan pankartlar genellikle fotoğraf çekimlerinde kullanılır. Pankartların üzerinde anne adayının ismi ve baby shower partisi bulunur. Doğacak bebeğin ismi belliyse yine pankartların üzerinde bebeğin ismi yazdırılabilir.

Mutlaka incele:  Hamilelikte 6. Ay Gelişmeleri Nelerdir?

3İkramlık Yiyecekler

Eğer etkinlik sınırlı sayıda kişi çerçevesinde yapılacaksa yemek ikramında bulunmak normaldir. Fakat kalabalık bir etkinlik için yemek dağıtımı yapmak, etkinlikte boşa geçirilmiş zamanlar olarak görülebilir. Daha çok alternatif ve çok çeşitli ikramlar sunmak baby shower için daha mantıklı olacaktır.

4Oyun İçin Baby Shower Malzemeleri

Etkinliğin belli bir bölümünde çeşitli oyunlar düzenlenebilir. Bu oyunlar etkinliğe katılım gösteren herkesçe oynanabilir. Daha çok çekiliş amaçlı düzenlenen oyunlar, etkinlikte eğlenceli vakitler geçirmek için ideal bir düşünce olacaktır.

5Hediyelik Eşyalar

Etkinliğin olmazsa olmazı konsepte uygun dağıtılacak hediyelerdir. Küçük ama anlamlı olan bu hediyeler bazen şeker bazen oyuncak tarzında ürünler olabilir. Her konsepte ve her baby shower düzenleyicisine göre hediyelerde çeşitlilik gösterebilir.

Mutlaka incele:  Adana Hamile Fotoğrafçısı Fiyatları

6Balonlar

Baby shower etkinliğinin en klasik malzemesi kuşkusuz balonlardır. Uçan balonlar daha çok kapalı alanlarda kullanılır ve ortalıkta balonların durması bu sayede engellenir. Açık alanlarda ise balonlar etrafta kullanılır.

Baby Shower İçin Organizasyon Şirket Ücretleri

Tüm etkinliğin organizasyon şirketleri tarafından düzenlenmesi ve tüm detayına kadar düşünülmesi isteniyorsa kesinlikle baby shower hazırlayan şirketlerle görüşülmeli ve detaylar öğrenilmelidir. Ortalama olarak bir baby shower etkinliği 1000 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir. Dilerseniz, Baby Shower ve Bebek Partisi Süslemeleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!