Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Çıkış
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
🎁 Davet Et
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren

Çıkış

Bebek Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

author
Nedim Emre Akın
tarafından 03/05/2021 tarihinde yazıldı.

Son zamanlarda fotoğrafçılık alanında ön plana çıkan bebek fotoğrafçılığı, özellikle yeni doğan bebekler için yapılıyor. Son zamanlarda trend haline gelen bebek fotoğraf çekimi için elbette farklı kurallar da var. Peki bebek fotoğraf çekimi nasıl yapılır?


Bebek Fotoğraf Çekimi

Ebeveynlerin, bebeklerinin en sevimli hallerini ölümsüzleştirmek için tercih ettiği profesyonel fotoğrafçılarla harika fotoğraflar çekilebiliyor. Bebeğinizin her halinin olduğu bu harika fotoğraflar ise size müthiş anılar olarak kalıyor.


Arka arkaya fotoğraf çekin.

Bebeklerin her an ne yapacağı belli olmaz. Bebekler uyurken bile sürekli farklı yüz ifadelerine bürünürler. Bunun için fotoğraf çekecekseniz bunu göz önüne almalısınız. Bunun için makinenizle karşısına geçtiğinizde arka arkaya fotoğraf çekmelisiniz.


Poz vermesini beklemeyin.

Poz vermesini ya da ilginç bir hareket yapmasını beklerseniz başarılı olamayabilirsiniz. En iyi pozu yakalamak için sürekli deklanşöre basmalı ve çıkan fotoğraflardan en iyi pozu seçmelisiniz. Sürekli çekim modu ile çekeceğiniz fotoğraflarda harika yüz ifadeleri yakalayabilirsiniz.


Işığa önem verin.

Bebek fotoğraflarının iyi çıkması için doğal gün ışığının olması önemlidir. Bu yüzden bebek fotoğrafı çekecekseniz gündüz çekmenizde fayda var. Bir pencere önünde gün ışığı altında çekeceğiniz fotoğraflarla bebek yumuşaklığını fotoğrafta yansıtabilirsiniz.


Flaş kullanmamaya özen gösterin.

Eğer gölge oluşuyorsa harici flaş da kullanabilirsiniz. Makinenizin flaşını kullanmamaya özen gösterin. Çünkü flaş, bebeğin rahatsız olmasına sebep olabilir. Bunun için doğal ışık her zaman doğru bir seçimdir.


Bebeği gülümsetmeye çalışın.

Bebeğin farklı yüz ifadelerini yakalamak için onun ilgisini çekmelisiniz.


Kameraya bakması, gülümsemesi için...

Oyuncaklarını göstererek, komik surat ifadeleri yaparak, komik sesler çıkararak gülmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için anne veya babasından da yardım alabilir ve çevresindeki olaylara tepki vermesini sağlayabilirsiniz. Elbette bu esnada hızlı olmalı ve bebeğin her tür tepkisini yakalamaya çalışmalısınız.


Arka planı minimal tutun.

Bebek fotoğraflarında sadelik çok önemlidir. Bunun için parlak, kalabalık ya da gösterişli bir arka plan tercih etmemenize fayda var. Bebek tek başına zaten ilgi çekici ve güzel bir model olduğu için arka planda karmaşaya gerek yoktur. Arka planı ne kadar basit tutarsanız fotoğraflar o kadar iyi ve profesyonel çıkacaktır. Tek renkli bir arka plan ile bebek çok daha ön planda görünecektir.


Bebeği doğal haliyle yakalamaya çalışın.

Bebeğin günlük hayatında yaptığı her şeyi çekerek harika fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Diğer bebeklerle ya da kardeşleriyle oyun oynama anı, yemek yediği, uyuduğu, annesiyle vakit geçirdiği anları ölümsüzleştirerek muhteşem kompozisyonlara sahip fotoğraflar elde edebilirsiniz.


Yeni Doğan Bebek Fotoğrafı İçin Altın Değerinde Öneriler!

Yeni doğan bebekler için fotoğraf çekiminde birbirinden farklı ve yaratıcı konseptler bulunuyor. Bu konseptleri incelemek için Yeni doğan Bebek Fotoğraf Çekimi Fikirleri yazımızı inceleyebilirsiniz.


En İyi Bebek Fotoğrafçısı Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Bebek Fotoğrafçısı profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Bebek Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır? için en iyi profesyonel listesi
5.0 101 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Doğum Albümü Fiyatları - Bebek Albüm Çekimleri En İyi Ankara Yenidoğan Fotoğrafçısı Fiyatları ve Tavsiyeleri Erkek Bebek Fotoğrafları ve En Güzel Poz Fikirleri Bebek Beşiği Süsleme Örnekleri, Modelleri ve Malzemeleri Bebek Mevlüdü İkramları Nelerdir? Bebek Mevlüdü Menüsü Önerileri Lohusa Şerbeti Nasıl Yapılır? Lohusa Şerbeti Tarifi Bebek Sepeti Süsleme Modelleri, Örnekleri ve Yapılışları 1 Yaş Doğum Günü Hediyeleri Fikirleri ve En Güzel 1 Yaş Hediyesi Bebek Stüdyo Fotoğrafları - En Güzel Bebek Fotoğraf Çekimi Fikirleri En Güzel 1 Yaş Erkek Bebek Hediyeleri Fikirleri ve Önerileri Bebek Mevlüt Magnetleri Yapımı ve Modelleri Bebek Mevlüt Süsleri Yapımı Ve Örnekleri Birbirinden Güzel Aylık Bebek Konseptleri ve Fikirleri En Güzel Hoşgeldin Bebek Süsleri Örnekleri ve Fikirleri Bebek Mevlüt Kurabiyeleri Nasıl Yapılır? Hoşgeldin Bebek Kurabiyeleri Yapımı, Tarifi ve Modelleri Bebek Çikolatası Süsleme Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri En Güzel 6 Ay Kınası Organizasyonu ve Süsleme, İkramlık Fikirleri En Güzel Bebek Şekeri Yazıları, Örnekleri ve Sözleri El Yapımı Bebek Şekeri Malzemeleri, Fikirleri ve Örnekleri Bebek Şekeri Malzemeleri Listesi ve En İyi Bebek Şekeri Yapım Önerileri Lohusa Terliği Malzemeleri, Yapımı ve Modelleri Pasta Patlatma (Cake Smash) Nedir? En Güzel Örnekleri Nasıl Yapılır? Yeni Doğan İhtiyaç Listesi Nasıl Olmalı? - Doğum Hazırlıkları
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?