Bebek Stüdyo Fotoğrafları Örnekleri

Birbirinden faydalı yeni doğan bebek bakımı bilgileri ve tavsiyeleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

2261

En kutsal birlik olan aile, zaman içerisinde çocukların da katılımı ile genişlemektedir. En değerli varlık olan bebeğinizin her anını görmek, her hareketine şahitlik etmek önemli olmakta ve gelecekte anı olarak saklanmaktadır. Bebek stüdyo fotoğrafları da bu amaca hizmet eden bir fotoğrafçılık dalıdır.

En Güzel Bebek Stüdyo Fotoğrafları

Geçmişe dönüldüğünde her yaşa ait hatıra sayılacak fotoğraflar ile en güzel anları daima canlı tutmak mümkün olmaktadır. Sizler de bebeğinizin stüdyo ortamında çekilmiş özenli fotoğrafları ile ona gelecekte bebekliğine ait izler bırakabilirsiniz. Bebek stüdyo fotoğrafları için örnekler;

Mutlaka incele:  Bebek Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

1Kıyafete Dikkat Çekin

Farklı kombinasyonlarda kıyafetler ile renkli ve sempatik kareler yakalanabilir. Cinsiyete göre detayları ve aksesuarları seçebilir, bütünlük yakalayabilirsiniz. Örnek fotoğraftaki gibi papyon tarzında detaylarla renklendirmeler yapılabilir.

2Doğum Günü Konsepti

Birinci yaş günü ilk olması sebebi ile özel bir anlam ifade etmektedir. Konsepti bu tarzda oluşturarak ilk doğum günü fotoğrafını stüdyo ortamında ve profesyonel biçimde çekebilirsiniz. İlerleyen yaşlarda farklı konseptler hazırlayarak doğum günlerini en güzel şekilde hatırlama imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun da geçmişi ile ilgili göreceği bu profesyonel kareler, kendisini mutlu ve değerli hissettirecektir.

Mutlaka incele:  Kanguru Modelleri Bebek Taşıma Fikirleri

3Arka Fon Kullanımı

Bebeğinizin farklı arka fonlardaki fotoğrafları gülümseyerek hatırlanabilir sevimlilikte oluşabilir. Fotoğrafçının bakış açısına göre kombinasyonlar üretilebilmektedir. Fotoğraf konsepti ile kıyafet bütünlüğü yakalanarak sempatik kareler ortaya çıkartılabilir. Canlı renk detayı da önemli olmakla birlikte, bebeğin duruş ve poz şekli de tamamlayıcı olmalıdır.

4Vurgu

Sade ve odak noktası bebek olan kareler de yine masumiyet ve içtenliği bir araya getirdiğinden tercih edilmektedir. Uyku halinde olan bebek ile istenilen bebek stüdyo fotoğrafları çalışılabilmektedir. Masumiyet temalı fotoğraflar istenilen ölçülerde ve kalitede çekildiğinde kalıcı hatıralar olarak saklanabilir.

Mutlaka incele:  Aylık Bebek Konseptleri

5Kadraja Poz Verme

Dikkatini kadraja çekerek bebeklerin bakışlarını yakalayabilmek ortaya net ve anlamlı bebek stüdyo fotoğrafları çıkartmaktadır. Gülüş ya da bakış anları farklı konseptler ile birleştiğinde başarılı kareler sunmaktadır.

bebek 8

bebek 9

bebek 11

bebek 12

Tracy Autem Photography 2013 http://tracyautem.com

Anı Yakalayın

bebek-1

Mimik ya da hareketlerin kadrajlanması ve başarılı bulunan bebek stüdyo fotoğrafları birleştirilmesi de farklı bir tarzda çekim tekniğidir. İçten ve doğal hallerin yansıması fotoğrafın başarısını artıran etmenlerdendir. Dilerseniz, Bebek Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!