Düğün Dansları ve Dansa Göre Damatlık-Gelinlik Seçimi

Birbirinden güzel damatlık ve gelinlik fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

560

Düğün dansları, düğününüzde belki de geçireceğiniz en keyifli anlardan biridir. Düğün hazırlıkları süresince yüklendiğiniz stresi bu çok özel anlarda atmak ve hayatınız boyunca hatırlayacağınız dakikalara imza atmak son derece önemli. Hem davetlilere güzel anlar yaşatacak hem de ilerde çocuklarınıza bile gösterebileceğiniz bir düğün dansı yapmak için düğünden önce planlara başlamalısınız.

Düğün Dansları Seçimine Göre Gelinlik ve Damatlık

Düğününüzde yapacağınız dansın türünü seçerken hem düğün temanız hem müzik tarzınız hem de yapabileceğiniz dans türü son derece önem taşır. Elbette düğün dansları arasından seçim seçtikten sonra damatlık ve gelinlik seçiminizi de buna göre yapmalısınız.

Mutlaka incele:  Gümüş El İşi Kol Düğmesi Modelleri

Tango Düğün Dansları

IF

Herkes bilir ki tango aşkın dansıdır. Ve birçok çift düğününde tango yapmayı seçer. Aşk dendiğinde akla ilk gelen dans türlerinden biri olan tangoyu yapmak için düğününüzden önce bir tango kursuna gidebilirsiniz. Kısa bir dans performansı ile hem davetlileri büyüleyebilir hem de aşk dolu dakikaların tadını çıkarabilirsiniz.

Tango dansı için damatlık seçiminde dar kesimli pantolon tercih edilmelidir. Ve damat ayakkabısı da mutlaka rugan olmalıdır. Gelinlik seçiminde ise tango dansında adımlar önem taşıdığı için hem bacaklarınızı rahat hareket edebileceğiniz ve mümkün olduğunca sade bir gelinlik modeli tercih etmelisiniz. Gelin ayakkabınız ise mutlaka bilekten bantlı bir model olmalıdır.

Salsa Düğün Dansları

4616098947

Düğün dansınızı eğlence ve neşe dolu bir dans türü ile yapmak istiyorsanız kesinlikle latin danslarının en eğlenceli dansı olan salsayı tercih etmelisiniz. Hem davetlilerin çok eğleneceği hem de sizin seneler sonra bile ne kadar eğlendiğinizi hatırlayabileceğiniz dakikalar için salsa muhteşem bir tercih olabilir. Salsa dansı neşeli bir dans olduğu için renkli, ışıltığı gelinlik ve damatlık modelleri uygun olabilir. İşlemeli gelinlik modelleri ve ceketin yakalarında ışıltılar bulunan bir damatlık seçebilirsiniz. Gelin ayakkabısı çok fazla yüksek topuklu olmamalı. Bu dans için en uygun görünüm, gelin ayakkabısı ile damat papyonunun aynı renkte olmasıdır. Canlı renklerden seçim yaparak salsanın eğlencesini yansıtabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Söz Çiçeği Modelleri

Hip-Hop Düğün Dansları

TSW_0081

Düğününüze davetlileri şaşırtmak ve marjinal kişiliğinizi ortaya koymak için klasik düğün danslarının tam aksine hiphop dansını seçebilirsiniz. Hareketli bir müzik eşliğinde hazırlayacağınız koreografi ile çok eğlenceli bir dans sergileyebilirsiniz. Son zamanlarda da popüler olan gelinlik ve damatlığın altında spor ayakkabı giyme trendini bu dans için siz de uygulayabilirsiniz. Kısa gelinlik modelleri ya da salaş etekli gelinlikler bu dans için uygundur.

Mutlaka incele:  Damatlık Aksesuarları Nelerdir? Nasıl Seçilir?

Vals Düğün Dansları

0809

Düğün dansınızın romantik ve duygu dolu olmasını istiyorsanız ve düğün temanız da klasikse düğün dansınız kesinlikle vals olmalıdır. Birbirinize kenetleneceğiniz ve muhteşem müzik eşliğinde dans edeceğiniz bu dans türünde gelin için A kesim bir gelinlik modeli ve damat için ise smokin son derece uygundur.

Düğün Orkestrası Seçimi

Düğününüz için diğer önemli detay da düğün orkestrasıdır. Siz dansınızı yaparken, sizi ve davetlileri eğlendirecek ve düğün gününüzün en unutulmaz şekilde geçmesini sağlayacak bir düğün orkestrası seçimi yapmanız çok önemlidir. Dilerseniz bu konu ile ilgili olarak Düğün Orkestrası Seçimi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!