Dantelli Gelinlik Modelleri

1606

Düğün hazırlığı yaparken gelinlik seçimi aşamasına geldiyseniz, endişe içinde olabilirsiniz. Ancak moda trendlerini takip ederek size en uygun gelinliği rahatlıkla bulmanız mümkün. Son dönem gelinlik modası içerisinde en popüler model hiç kuşkusuz dantelli gelinlik modelleri.

En Güzel Dantelli Gelinlik Modelleri

Her türlü düğün mekanına uyum sağlayabilecek ve sizi zarif gösterecek bir gelinlik arıyorsanız dantelli gelinliklere göz atmanızda fayda var.

Mutlaka incele:  Gelin Kuşağı Süslemeleri Nasıl Yapılır? En Güzel Örnekleri

1Düz ya da balık formlu gelinler için dantelli gelinlik modelleri

Dantel, gelinliklere en çok yakışan malzemelerden biri. Özellikle gelinliğin tamamı dantelden oluştuğunda ortaya harika bir görünüm çıkıyor. Siz de dantelin romantikliğini ve şıklığını tam olarak taşımak için tamamı dantelli gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

2Balık formlu gelinliklere dantel çok yakışıyor

Düz formlu ya da balık formlu gelinlikler dantel ile en çok uyum sağlayan modeller arasında yer alıyor. Özellikle balık gelinliklerdeki etek kısmında çoğalan dantel görünümü, hoş bir görüntü oluşturuyor.

3Sırt ve göğüs dekolteleri dantelli gelinlik modelleri ile bir başka

Sırt ve göğüs dekoltelerinde dantelin yeri çok ayrı. Hem zarif hem de iddialı görünmek için kesinlikle dekoltelerde dantel kumaşı kullanılmasına özen göstermelisiniz. Pencereli bir sırt dekoltesi, dantel kumaş ile birleştiğinde harika bir sırt görünümü oluşturabilir. Aynı şekilde düşük omuzlu dantellik gelinlik modelleri de bu kumaşın romantik görünümüyle muhteşem bir uyum yakalıyor.

Mutlaka incele:  Gelinlik Kemeri Modelleri

4Dantelli gelinlik modelleri her tarza uyum sağlayabilir

İster bohem ister vintage isterseniz de elegan bir tarzda gelin olun, dantelli gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

5Bazı kısımların dantelli olması da tercih edilebilir

Tamamı dantelden oluşan dantelli gelinlik modelleri yanı sıra yalnızca üst kısmında dantel bulunan gelinlikler de oldukça trend. Uzun kollu olup dantel detayı bulunan gelinlikler, birçok gelin adayının tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. V yakalı göğüs dekolteli modelleri tercih edebileceğiniz gibi tercihinizi sırt dekoltesinden yana da yapabilirsiniz.

6Dantel, şık ve zarif bir görünüm sağlar

Üst kısmı dantel olan dantelli gelinlik modelleri saten kumaş ve tül kumaşla uyum sağlar. Eteği uçuş uçuş tülden oluşan bir gelinlik harika bir seçim olabilir. Dantel aynı zamanda sırt bölgesini, göğüs bölgesini ve de bel bölgesini çok daha şık ve zarif göstermek için kullanılabilir.

Mutlaka incele:  Renkli Gelinlik Modelleri Yeni Trendler Arasında

7Çiçek ve yaprak figürleri ile dantel uyumu

Dantel kumaşı, çiçek ve yaprak figürlerinden oluştuğunda oldukça trend bir görünüm oluşturuyor. Özellikle ilkbahar ve yaz sezonunda ünlü gelinlik markalarının koleksiyonlarında farklı desenlere sahip danteller göze çarpıyor. Bu figürlerin yanı sıra ışıltılarla ve boncuklarla süslenen danteller de oldukça hoş bir görünüm sergiliyor. Bu tür ışıltılı dantel kumaşını sırt ve bel detayında kullanabilirsiniz.

8Fransız danteli

Hem kaliteli hem de lüks bir gelinlik modeli istiyorsanız dantellik gelinlik modelleri modasında büyük bir yere sahip olan Fransız dantelini tercih edebilirsiniz. Gelinliğinizle bir bütün oluşturması için gelinlik tasarımında kullanılan danteli, duvağınızın kenarlarında da kullanabilirsiniz. Böylece hem romantik hem de zarif bir görünüme sahip olabilirsiniz.

9Farklı düğün konseptlerine uygun farklı dantelli gelinlikler

Tarihi mekan düğünleri için uzun kollu, V yakalı dantelli gelinlikleri, balo salonu düğünü için üst kısmı dantelli alt kısmı kabarık gelinlikleri, kumsal ya da kır düğünleri için ise düşük omuzlu ve düz formlu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

dantelli gelinlik modelleri

dantelli gelinlik modelleri

dantelli gelinlik modelleri

dantelli gelinlik modelleri

dantelli gelinlik modelleri

 

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!